anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zbyt tania rzecz na allegro

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Witam, zobaczyłem strasznie tanią rzecz z chin, mianowicie Ninebot g2 d max, gdzie nowa kosztuje 4000 zł, a sprzedawca z chin ma ją za nie całe 1200 zł, czy to prawdziwa oferta czy oszust ?

 

Link https://allegro.pl/oferta/hulajnoga-elektryczna-ninebot-kickscooter-max-g2-d-14170478962?reco_id=91e...

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Nikt Ci nie da tu żadnej gwarancji na towar wystawiony z wysyłka z Chin, poczytaj jak wygląda zwrot reklamacja a nawet zakup bo towar powyżej wartości150Euro podlega cłu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Z Chin wszystko jest dużo taniej wystawione ale często dla kupującego są to rzeczywiste koszty wyższe niż by kupił podobną rzecz na krajowym rynku. Jak sobie doliczysz koszty cła i ewentualny (bardzo realny) zwrot i jego koszty odesłania to może być niemiłe zaskoczenie.

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Ale jakie zaskoczenie ? Tzn ile dokładnie trzeba będzie zapłacić ? 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@WebSpideyJV  napisał(a):

Ale jakie zaskoczenie ? Tzn ile dokładnie trzeba będzie zapłacić ? 


Zamów, to zobaczysz realne koszty. Co ty myślisz, że jak towar jest z Chin, to od razu ma być 2-3 razy tańszy? Wyglada to zazwyczaj tak:

1. Są to podróbki zrobione na lipnej elektronice

2. Realnie pozbywasz się praw konsumenta - zwrot towaru, do Chin? Za kilkaset złotych w przypadku małej paczki? Reklamacja, naprawa? Odeślesz do Chin? A na końcu będzie filmik, ze paczka jest pusta i zobaczysz 0.

3. Zazwyczaj nic nie dostaniesz, albo nawet spotykałem się, że zdjęcie towaru.

4. Ostatnio wystawiają towar za 20% wartości, a reszta jest w koszcie wysyłki.

5. Jakie masz gwarancje czegokolwiek? Jakości, norm, że w ogóle dostaniesz o co kupiłeś? Te firmy są, za miesiąc ich nie ma.

6. VAT, cło, a nie daj towar okaże się podrobiony, to sterta kłopotów.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Ale dzwoniłem do allegro i powiedziano mi że każdy może dać cene taką jaką chce, poza tym czego soe bać skoro jest allegro protect ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jest Allegro Protect a wiesz że nie nie musi oznaczać że nie otrzymasz towaru, problem może być później-nie musi. Każdy sam podejmuje decyzje, My tu tylko piszemy o obawach.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@WebSpideyJV  napisał(a):

Ale dzwoniłem do allegro i powiedziano mi że każdy może dać cene taką jaką chce, poza tym czego soe bać skoro jest allegro protect ?


Tak Allegro odpowiedziało? A dlaczego to samo Allegro już usunęło tą aukcję?

Twoje pieniądze i Twoja decyzja. Nasza opinia jest taka, że kupisz sobie tylko kłopoty, ale ta lekcja choć droga, będzie bezcenna na przyszłość.

Allegro Protect? Sprzedawca poprosi o odesłanie towaru, i co zrobisz?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Ale ja nie kwestionuje tego co piszecie i co radzicie, jestem serio bardzo wdzięczny za pomoc i dziękuje

Co do oferty to dzwoniłem i pytałem że oni tego nie usuwali, a jak sprzedawca poprosi o odesłanie to chyba na jego koszt ? więc nie wiem czego sie bać, proszę rozwiń dokładnie o co chodzi, a tak poza tym to ciekawe, co sprzedający by z tego miał że ja musze opłacić CŁO i Vat ? przecież on z Vatu nic nie ma ani z CŁA

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WebSpideyJV to po co tu pytasz, bierz i daj znać jak poszło 😄 na 100 % to podróbka, dojdzie Ci cło i Vat a jak zareklamujesz i o dziwo rozpatrzą Ci pozytywnie to odzyskasz 1200 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Ale ja nie kwestionuje tego co piszecie i co radzicie, jestem serio bardzo wdzięczny za pomoc i dziękuje, ale pytam różnie i różnie odpisuje bo różne rzeczy sie zdarzają, właśnie gdybym nie pytał to bym zamówił, a co do tej oferty to dzwoniłem też na allegro i allegro powiedzieli że oni tego ogłoszenia nie zamkneli tylko sprzedający

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

dlaczego oferta jest zakończona, zdjeli ją?

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

No to ja już nie wiem, czemu allegro mi mówili że oni jej nie zdjeli ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot zawsze jest na koszt kupującego, reklamacja -różnie ale wg zasady odsyłasz na własny koszt a po uznaniu sprzedajacy Ci ją zwraca.

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Ok ale mnie jedno ciekawi, że niby 2 osoby kupiły i co ? Allegrogo nie blokuje tylko pozwala dalej sprzedawać ? Niby oferta znika ale i tak sie pojawia zaraz

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@WebSpideyJV  napisał(a):

Ok ale mnie jedno ciekawi, że niby 2 osoby kupiły i co ? Allegrogo nie blokuje tylko pozwala dalej sprzedawać ? Niby oferta znika ale i tak sie pojawia zaraz


Zazwyczaj są to zakupy udawane... drugie konto kupiło, i zrobi sobie zwrot, by odzyskać prowizje, albo za miesiąc już go tu nie będzie. Oni robią udawane zakupy, że wszystko jest ok. Już widziałem takich, co z Chin wysyłali towar, a komentarze mieli już tego samego dnia. Wystawiają aukcje z pliku, więc to kilka minut roboty.

Jak był covid i jedyne maseczki zostały tylko do kupienia w Chinach u konkurencji, to włos się jeżył jak naciągali ludzi. A oni tam tez kombinują ile wlezie... sprzedaje plastiki za najmniejsze kwoty, zbiera komentarze, później zmienia tytuł aukcji i leci na droższych towarach. Konto zniknie to robi nowe.

Zwroty do Chin na Twój koszt - to kilkaset złotych za mała paczkę, a na końcu dostaniesz filmik, że paczka przyszła pusta i nic nie dostaniesz.

Towar to głównie podróbki, a jeśli nawet przypomina oryginał, to są to przedmioty co nie przeszły kontroli jakości, wybrakowane, naprawiane.... po co utylizować, jak można poszperać i jeszcze opylić za kasę.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Dzięki za pomoc, ale powiedz mi tylko, czemu allegro broni nawet często tych osób i nawet mówili mi 2 osoby bo dzwoniłem dwa razy, że często są promocje i że nie ma podstaw do zablokowania ?

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@WebSpideyJV blokują masowo te konta, ale nowe mnożą się jeszcze szybciej i coraz bardziej kombinują, by się uwiarygodnić. Strasznie zaśmiecili serwis. Dzięki takiej masówce, Allegro może się pochwalić, że ma już 250 mln ofert na serwisie, tabelki w exelu wyglądają super, komu liczy się progres ilości do premii to ją spokojnie zgarnie...

Cóż, z drugiej strony nie wiemy ile akcji spółki jest w rękach Chińczyków i czy to nie powoduje, że są tak masowo dopuszczani do sprzedaży. W tej chwili Allegro idzie tylko w masówkę, ale takie przygody z zakupami zniechęcą do korzystania z serwisu.

Już były tutaj opinie tych, co kupowali te chińskie rzeczy. Ale nawet jeśli wyglądały na oryginalne, to psuły się 10x szybciej niż ten sam produkt firmowy zakupiony w UE.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Ale właśnie patrzyłem i ta sama nazwa i dalej jest, dla tego sie dziwiea zgłaszałem i nic

oznacz moderatorów