anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłoszenie oferty

rafnov
#9 Pomysłodawca#

Minęła doba odkąd zgłosiłem to ogłoszenie jako oszustwo: https://allegrolokalnie.pl/oferta/mocne-glosniki-creative-21-z-bluetooth

A ono nadal widnieje w niezmienionej formie.

Oszustwo polega na wmawianiu potencjalnym kupującym że ten model głośników posiada Bluetooth. Sprzedający w wiadomości prywatnej przyznał że głośniki bluetooth nie posiadają a jedynie dodaje do nich adapter.

Stąd wiem że głośniki bluetooth nie mają bo mam identyczne. Nawiasem mówiąc kupione za cenę niższą o 20%, ale... 20 lat temu.

Sprzedający ogłasza się również w innym popularnym serwisie ale już pod męskim imieniem. Ogłoszenie łatwo znaleźć bo nie zmienił nawet tytułu. To jedyne ogłoszenie z głośnikami creative inspire p380 gdzie sprzedający twierdzi że głośniki mają Bluetooth.

Linka z danymi technicznymi już wysyłałem przy próbie zgłoszenia w formularzu. Teraz kolej Allegro żeby sprawdzić oszusta.

I CO WY NA TO??? Czyżbyście zaczęli weekend w piątek rano???

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

komis-bell
#21 Demiurg#

Oszustwo w kodeksie karnym ma ściśle określoną definicję i nie widzę w tej ofercie niczego co by tą definicję spełniało. 
O ile faktycznie mogłoby być napisane w treści oferty że połączenie Bluetooth jedynie przez dołączony adapter to w obecnej formie nie jest to żadne oszustwo. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@rafnov Jak sąd uzna go za oszusta i usłyszy wyrok to i Allegro będzie miało podstawę do działania.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Przecież piszę że można podłączyć przez bluetoth a nie że go mają czytanie ze zrozumieniem się kłania z bluetoth to nie znaczy z wbudowanym skoro dodaje adapter tzn że zgodne z ofertą

oznacz moderatorów

rafnov
#9 Pomysłodawca#

Wy chyba sobie jaja robicie.

Gość pisze, że głośniki mają Bluetooth (co jest kłamstwem), nie wspomina nic o adapterze, a potem przyznaje, że jedyna możliwość podłączenia przez bluetooth to... dodatkowy adapter (a więc potwierdza swoje kłamstwo). Faktycznie sprzedaje więc dwa przedmioty, żeby osłonić swoje kłamstwo. A wy nie widzicie tu niezgodności z regulaminem? Gdzie w opisie jest wspomniany adapter, o którym wiem tylko z rozmowy prywatnej?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie rozumiem w czym widzisz problem 
W treści ogłoszenia jest napisane:

Można połączyć kablem lub przez Bluetooth”

Jakie znaczenie ma to w jaki sposób można podłączyć głośniki?

Czy to adapter czy przez wbudowany moduł ale można podłączyć je przez Bluetooth a adapter jest w zestawie więc wszystko się zgadza. 

Z wszystkich problemów jakie występują na allegro ten jest zdecydowanie najmniej istotny 🙃

oznacz moderatorów

rafnov
#9 Pomysłodawca#

Sprzedam ci samochód. Jeździ...

Gdy go holujesz.

Ciężko mi uwierzyć, że naprawdę dalej coś tutaj jest niejasne.

Mało mnie obchodzi ocena istotności tego problemu, szczególnie w obliczu faktu jaką, te głośniki mają średnią cenę, a na jaką próbuje naciągnąć ten gnój.

Koleś sprzedaje 2 przedmioty, oszukuje co do funkcjonalności tego, który jest w opisie, ukrywa istnienie drugiego (bo dopiero w pw przyznaje się do niego) a wy nie widzicie w tym nic niewłaściwego?!

I nawet gdy wam wsadzić palec w oko, to dalej idziecie po swojemu, ignorując fakt oszustwa.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@rafnov  przepraszm Ci ale ja takze nie widze tam oszustwa.

Jest napisane sprzedam głośniki z bluethooth. Wiec jeśłi kupujący otrzymuje glośniki oraz adapter bluethooth i ma możliwośc korzystania bez dodatkowych kosztów, zaraz po zakupie z tej funkcji to nie możemy tutaj mówić o oszustwie.

Kupujacy otrzyma w pełni funkcjonalny przedmiot zgodny z opisem.

Nawet jeśli głośniki fabrycznie nie mają bluetooth to taka modyfikacja raczej jest na plus dla przedmiotu ( zwłaszcza że nie jest to modyfikacja wewnętrzna i nikt nie grzebał w środku firmowego zestawu lecz jest zrobiona za pomoca zewnetrzego adaptera który jak sam piszesz sprzedający daje w cenie przedmiotu.

oznacz moderatorów

rafnov
#9 Pomysłodawca#


Koleś sprzedaje głośniki z adapterem o którym nie wspomina w treści, za to oryginalnemu przedmiotowi przypisuje funkcjonalność, której on nie ma... I to nie jest oszustwo?... Już nawet nie chce mi się silić na porównania, skoro tyle razy napisałem wprost.

Na szczęście ta oferta to był jedyny zgniły rodzynek wśród wielu. Nie sprawdzałem od 3 tygodni czy nadal dostępna.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@rafnov  przepraszam Cie ale jeszcze dopytam ponieważ dla mnie jako sprzedającego istotny jest odbiór oferty stąd tez moje pytanie.

Czy jesli napisze w ofercie: "sprzedam wąż ogrodowy ze zraszaczem" to według Ciebie powinien to być jeden połączony przedmiot ? czy też mogą to być dwa przedmioty które natychmiast po odebraniu przesyłki mozna połączyć i z nimi pracować?

Bo jeśłi dla kupujących ma to znaczenie to warto o tym wiedziec aby czytelnie przygotowywac oferty.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Nie zaczepiaj, bo zaraz i Tobie się dostanie od "gnój, oszust, kłamca" itp.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów