anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałam oszukana na 1161,99 zł ?

halinkax7
#4 Eksplorator#


Zostałam oszukana na 1161,99 zł ?
Witam w sprawie raczej chyba oszustwa na 1161,99 zł 
, ponieważ Od przeszło 2 Tygodni pieniądze nie doszły do sprzedawcy za mój zakup
pieniądze zostały przelane na Payu na dokładnie te dane które
dostałem od państwa po zakupie przesyłam w załączniku dowód
wpłaty - Od dwóch tygodni interweniuje właścicielka sklepu
o tą kwotę do państwa - dostała wiadomość że kwota została przelana na państwa główne konto i zostanie to wyjaśnione , wczoraj sie dowiedziałam ze sprzedaż została po 2tygodniach od zakupu anulowana a ja nic nie anulowałam ! - Bardzo bardzo proszę o Kontakt ! , wykonałam zakup i do dziś nie mam ani sprzętu ani pieniędzy! , Te pieniądze to dla mnie spora suma muszą się odnaleźć , lub bardzo proszę zwrot pieniędzy ponieważ one poszły do państwa czyli do allegro .
ZARAZ TĄ SAMĄ WIADOMOŚĆ Z DANYMI DO IDENTYFIKACJI , ORAZ DANE DO PRZELEWU PRZEŚLĘ NA GŁÓWNY KONTAKT DO ROZWIĄZYWANIA SPRAW

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@halinkax7   To nie tak.  Niepotrzebnie się zamartwiasz czy sprzedająca otrzymała czy nie otrzymała pieniądze. To problem sprzedającej a nie twój.

Na koncie Allegro sprawdź zakładkę Moje zakupy, tam znajdź zakup którego to dotyczy i w "Szczegółach"  kliknij "Zgłoś problem z zakupem"

Tam opisz problem, nie otrzymałaś zakupu, domagasz się dostarczenia przedmiotu lub zwrotu pieniedzy.  Sprzedająca ma 24 godziny na odpowiedź, jeśli nie odpowie prosisz o pomoc przedstawiciela Allegro.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@br. Jeśli
"wczoraj sie dowiedziałam ze sprzedaż została po 2tygodniach od zakupu anulowana a ja nic nie anulowałam"

to znaczy że formą płatności był przelew tradycyjny - po 14 dniach bez wpłaty zakup anuluje się automatycznie.

Czyli płatność za zakup nie dotarła do sprzedającego - dyskusja nic tu nie pomoże a jedynie wskaże, że pieniądze nie dotarły do sprzedającego.

Musiał być błędny tytuł przelewu lub inny błąd.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Nic to nie da bo zakup nie został opłacony kasa wyszła od kupującej i poszła do allegro i utknęła a sprzedawcy się wyświetla zakup nieopłacony, który został anulowany systemowo przez allegro z powodu braku wplaty za zakup. Kasę ma gdzieś allegro i ono musi wyjaśnić gdzie się zapodziała i zwrócić.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael @komis-bell  OK, to możliwe, ja raczej podejrzewam że sprzedająca ma pieniądze na koncie ale nie może  ich odzyskać z konta Allegro, albo jeśli to lokalne to nawet nie potrafi  zapłaty zlokalizować.

Mimo wszystko, nawet jeśli pieniądze nie wpłynęły to  dyskusja jest  najszybszą formalną  metodą wyjaśnienia sprawy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@br. Na lokalnie zakup zostałby anulowany automatycznie po 5 dniach bez wpłaty.

"Od dwóch tygodni interweniuje właścicielka sklepu o tą kwotę do państwa"
Myślę, że to jednak jakiś sklep i wiedzą co robią.

oznacz moderatorów

halinkax7
#4 Eksplorator#

Witam bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi , tak dokładnie , wysłałam też wiadomość typowo do allegro muszą to rozwiązać

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@halinkax7 Spokojnie - pieniądze odzyskasz - napisz przez formularz kontaktowy, opisz sprawę, załącz potwierdzenie wpłaty i czekaj na rozwiązanie 🙂

oznacz moderatorów

halinkax7
#4 Eksplorator#

Dodam tylko że sumę którą przelałam była o 150zł niższa niż zakup ponieważ sprzedawca zgodził się  opuścić z ceny , ale nie zmienił ceny na mniejszą kupiłam z większą ceną - Kupowałam w sklepie - nie od prywatnej osoby

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@halinkax7 Prawdopodobnie właśnie inna kwota była przyczyną nie zaksięgowania przelewu.
Wszystkie dane muszą być zgodne w tym kwota zakupu.

oznacz moderatorów