anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
aragil
#15 Entuzjasta#

@swawekz Powinieneś robić zakupy na bazarkach ,tam brak  tanich cwaniaków  próbujących zarabiać na kosztach wysyłki.😂

Natomiast uważam ze tobie czarna lista sprzedawców nie jest potrzebna ponieważ przez "tanich cwaniaków" już pewne jesteś umieszony na CL wielu z nich.😍

oznacz moderatorów
swawekz
#9 Pomysłodawca#

Większość sprzedawców na Allegro jest uczciwych i solidnych. Niestety około 10% to tanie cwaniaki, próbujące różnych sztuczek. W większości jestem w stanie rozpoznać takich kombinatorków i omijam ich szerokim łukiem. Jestem użykownikiem na Allegro od 20 lat i kilka nieprzyjemnych sytuacji miałem, trochę dzięki nim się nauczyłem i szkoda czasu na drobnych kanciarzy.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@swawekz Czyli teraz kiedy Serwis Allegro zarabia na kosztach wysyłki  powinieneś   honorowo zrezygnować z usług tej ze platformy, przecież pewne masz zasady i nie korzystasz z usług "tanich cwaniaków".

oznacz moderatorów
swawekz
#9 Pomysłodawca#

To czy będę korzystać z serwisu Allegro należy do moich kompetencji, a tobie wara jak psu od tego. Dodatkowo manipulatorku drobny, bardzo mocno wspieram "Allegro Smart" (blisko 100% zakupów realizuję w ten sposób i kiedy tylko mogę namawiam znajomych do tego samego). A pobieranie prowizji od kosztów wysyłki bardzo mi się podoba. Właśnie to jest to jest bat na drobnyh kanciarzy, którzy usiłują zarabiać na kosztach wysyłki (im większy koszt wysyłki tym większą prowicję zapłacisz). Ja nawet wprowadziłbym jeszcze większe opłaty dla ludzi nie udostępniających wysyłki przez paczkomat. Polityka Allegro w tym względzie jest jak najbardziej słuszna i ma na celu miękkie wyeliminowanie kombinatorów próbujących zarabiać na wysyłkach.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@swawekz Skąd te nerwy ,przecież masz wielka kultura osobista, ale nadal nie odpowiadasz na pytanie-dlaczego sprzedawca allegro nie może zarabiać na wysyłkę a członkowie zarządu allegro już tak?

oznacz moderatorów
swawekz
#9 Pomysłodawca#

A skąd u ciebie nerwy implikujące używanie perfidnych manipulacji? Kolejnej manipulacji używasz z "wielką kulturą osobistą". Można by na ten temat dyskutować, ale to nie miejsce na to. Poza tym już ci odpowiedziałem na pytanie, że ze strony Allegro nie jest celem zarabiania na przesyłkach, a jedynie wymuszenie pro klienckich zachować, ze strony sprzedających. Jeżeli sprzedwcy będą otwarci na edukację w tym względzie to Allegro nie będzie miało potrzeby pobierać prowizji od kosztów wysyłki. Dodatkowo jak czytałeś mój wsześniejszy post Allegro usunęło z regulaminu punkt o nie zarabianiu na przesyłkach. Widać, że było to racjonalne posunięcie, ponieważ ten punkt regulaminu był nie egzekwowalny. Zatem wprowadzili sposób na opornych sprzedających i pobierają prowizję jako element eduakacji sprzdających. Oczywiście napiszesz, że za wszystko zapłaci klient. Jest to bardzo mocno ograniczona prawda, ponieważ większość sprzedawców edukuje się i korzysta z udogodnień wprowadzonych przez Allegro. A twardogłowi, no cóż ... wyginą jak dinozaury, ponieważ nie wytrzymają konkurencji rzetelnych sprzedających.

 

oznacz moderatorów
Rado-2
#7 Wielbiciel#

To, że widziało się koszty transportu nie oznacza, że nie można ocenić jak on się ma do realnych kosztów przesyłki, skoro jest taka opcja. Czasami musimy coś kupić i nie mając wyboru musimy zaakceptować dane koszt transportu, co nie oznacza, że w pełni się z tym zgadzamy. Taka informacja (niska ocena) powinna być dla sprzedającego sygnałem że nie jest to fair zarabiając dodatkowo na kosztach przesyłki, z drugiej strony chyba w regulaminie Allegro jest informacja o tym, że koszt przesyłki powinien obejmować wyłącznie rzeczywisty koszt przesyłki, a nie koszty dodatkowe jak na przykład pakowanie czy tym podobne.

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Rado-2  acha i specjalnie zakładasz konto na społeczności żeby się podzielić swoim marudzeniem. Brawo.  Łączna liczba twoich zamieszczonych wiadomości 1.

Od 10 miesięcy samo allegro pobiera opłatę za przesyłkę. Zmienili regulamin  w czerwcu i teraz naliczają opłatę od przesyłki. 

Jeśli wiec ci się wydaje, że to co jest wpisane na aukcji nie jest realnym kosztem to masz rację . Wydaje ci się.

 

oznacz moderatorów
Rado-2
#7 Wielbiciel#

Brawo dla ciebie za brak obiektywizmu i za narzucanie swoich racji. Po to jest społeczność aby wyrazić swoją opinię, tak samo jak jest ocena sprzedającego aby ją wystawić. Skoro uważasz, że marudzę porostu nie czytaj moich wiadomości, a tym bardziej nie odpisuj na nie.

Grupa jest po to aby wyrazić opinię lub znaleźć rozwiązanie problemu. Skoro jesteś sprzedającym nie zrozumiesz kupującego, a być może po prostu ciebie to przerasta.

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Rado-2  Skoro się powołujesz na regulamin allegro to się przynajmniej z nim zapoznaj ze zrozumieniem.

Twierdzenie że nic nie kupuję na allegro jest wielce niestosowne. Doskonale rozumie kupującego który chciałby płacić mniej ale musi pokryć haracz dla serwisu aukcyjnego który nie świadczy usługi dostawy.

oznacz moderatorów
biker_sklep_pl
#7 Wielbiciel#

No nie do końca "wyłącznie rzeczywisty koszt", bo teraz trzeba by jeszcze doliczyć koszt prowizji Allegro od kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@domarski_m ile kupiłeś tej taśmy, może przesyłka była ponadgabarytowa🙂bo nie wierzę, że za przysłanie rolki taśmy klejącej zapłaciłeś 24,99.

oznacz moderatorów
swawekz
#9 Pomysłodawca#

Nie wierzysz. Osobiście miałem nieprzyjemną sytuację, że sprzedawca naliczył mi za przesyłkę 80 zł. Wszystkie przedmioty zmieściłyby się w kartonie o wielkości maksymalnie 2 pudełek po butach. Teoretycznie miałyby to być 4 przesyłki, ale sprzedawca był takim tanim cwaniakiem, że chciał to wysłać w jednej przesyłce, ale żebym ja opłacił wg naliczonego cennika z Allegro. Mało tego, sprzedawca był z mojego miasta i poprosiłem go żebym mógł odbrać te przedmioty osobiście, jednak nie zgodził się twierdząc, że "złodziej grasują i boi się odbioru osobistego" (to nie była prywatna osoba, ale firma).

 

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@domarski_m  Dlaczego chcesz kupować znowu u tego samego sprzedawcy? Skoro taka drożyzna kup u innego. Tamten sprzedawca dba o to by mieć tylko zadowolonych klientów.

oznacz moderatorów
blinds4you
#8 Zapaleniec#

Jak można najpierw coś kupić, widząc koszty wysyłki, a później dać za to 1 gwiazdkę? To nie komuna, że tylko w Pewexie był towar...

oznacz moderatorów
Adnaruk
#8 Zapaleniec#

Rozmówca podał taki przykład taśmy klejącej i jej ceny. Miał prawo ją kupić i miał prawo ocenić zakup wg swojej subiektywnej oceny. Jeżeli Pana to interesuje to odpowiem w swoim imieniu dlaczego chciałem coś kupić i przy finalizacji zakupów dowiaduje się, że nie zostanę obsłużony. Można to śmiało porównać, podjeżdżam do kasy z wózkiem zakupów, a uśmiechnięta kasjerka mówi " my tu pana nie obsługujemy". 

Do rzeczy.

Dzisiaj chciałem dokonać zakupu dwóch rzeczy w serwisie. Dostałem wiadomość na samym końcu, że zakup nie jest możliwy z powodu, który jest tematem tej  dyskusji. Troszkę mnie to zdziwiło - dlaczego ? Z tego co pamiętam, to raz w życiu wystawiłem negatywny komentarz, który został zanulowany po rozmowie ze sprzedającym...nadal szukam odpowiedzi i nie mogę jej dostać..może coś oddałem ( ale nie przypominam sobie żebym oddawał filmy), może kiedyś dałem za mało gwiazdek ?  ( bo standardowo nauczyłem się albo oceniam dobrze albo w ogóle - ostatnio dałem cztery na pięć gwiazdek bo sprzedającemu nie chciało się zmienić danych do wysyłki przed wygenerowaniem listu przewozowego do Inpostu). No i  dalej nie wiem za co mam bana. Szanuję to, że ktoś nie chce mnie obsługiwać, ale może niech ktoś to systemowo ogarnie i jeżeli jestem zalogowany w Allegro i szukam przedmiotów, to niech nie widzę ofert tych sprzedawców, którzy  nie chcą mnie obsługiwać. Proste...proste.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Może ktoś przez przypadek dodał Twój nick do CL. Albo jak to mówię  "MĄDRY ma szczęście" i trafiłeś na jakiegoś sprzedawce któremu zalazłeś za skore.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Adnaruk Sprzedawcy dzielą się nickami uzytkowników, którzy zaniżają oceny, albo subiektywnie wg kogoś są problematycznymi kupującymi. Możesz więc trafić na czarną listę sprzedawcy, z którym nie miałeś do czynienia. Sprzedawcy robiąc to działają wbrew swoim interesom - bo Allegro z powodu tych nadużyć niedługo tę opcję w ogóle usunie (stawiam dolary przeciwko orzechom, że stanie się to w ciągu najbliższych 2 lat) i nie będzie można zablokować użytkowników, którzy naprawdę powinni tam trafić.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@Adnaruk poprzyj pomysł całkowitej likwidacji czarnej listy kupujących https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/likwidacja-czarnej-listy-kup... 

a odpowiedź na pytanie jak trafiłeś na listę "trudnych klientów" jest prosta - [edycja] wymieniają się swoimi czarnymi listami w internecie przy okazji oczerniając kupujących . jest to całkowicie niezgodne z regulaminem allegro i co najmniej wątpliwe prawnie , ale allegro nic sobie z tego nie robi i jeszcze ułatwia [edycja] ten nielegalny proceder dając im do ręki blacklist management w api .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Adnaruk
#8 Zapaleniec#

Co do wymiany listy - teraz to sprawdziłem na własnej skórze. Postanowiłem w innym sklepie dokonać zakupu i ten sam problem - czyli czarna lista. Wskutek tego przypomniała mi się jedna transakcja z przeszłości, która w 99 % była przyczyną tego, że trafiłem na czarną listę. Dawno temu kupowałem film pt. Układ zamknięty - przy zakupie nie doczytałem, że wysyłka jest dopiero wtedy i wtedy - czyli po premierze DVD. Po tygodniu nakładłem im w mailu ile wlazło. Po mojej refleksji, że błąd leży po mojej stronie (czyli doczytaniu w aukcji, że termin wysyłki jest opóźniony) - wysłałem przeprosiny...tak sobie teraz myślę, że pewnie temu trafiłem na czarną listę, która jak mówisz jest rozsyłana - ale dziwię się w jakim sensie to czynią ?

No cóż...nie mój cyrk , nie moje małpy.

oznacz moderatorów