anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków za nieodebraną przesyłkę

laalkaa5
#1 Nowicjusz#

Nie zdążyłam odebrać przesyłki i otrzymałam info od inpost że przesyłka wróciła do nadawcy. W jakim terminie następuje zwrot środków? Robi się to automatycznie czy muszę coś zgłosić do Allegro?

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie odebrałeś to wróciła do sprzedającego ale jak nie odstąpiłeś to umowy zakupu to przedmiot należy nadal do Ciebie, skontaktuj się ze sprzedającym i ustal co dalej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@laalkaa5 Niczego Ci nie naliczy, skontaktuj się ze sprzedającym, a jak nie chcesz już tego towaru to wejdź w zakładkę "Moje zakupy" kliknij zwrot, wówczas sprzedający zwróci Ci środki.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wina jest po twojej stronie .Twój przedmiot zmierza do sprzedawcy i ma prawo naliczać ci nawet koszty za jego magazynowanie . Jak nie chcesz problemów to radzę skontaktować się ze sprzedawcą i rozwiązać problem.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kolekcjoner608  napisał(a):

 i ma prawo naliczać ci nawet koszty za jego magazynowanie..


Nie zgadzam się.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448

Ty tu nie masz nic do zgadzania- takie są przepisy.

 

 

Najlepiej jest skontaktować się ze sprzedającym i opłacić ponowną wysyłkę bo raczej nie można odstąpić od umowy z której się wcześniej nie wywiązało.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:104371448  Twoim prawem jest sie z tym nie zgadzać na forum, prawem sprzedającego jest naliczanie kosztów magazynowania przesyłki

@laalkaa5  najprościej i najtaniej - skontaktuj sie ze sprzedającym i odstąp od umowy. Wówczas bez problemu powinien Ci zwrócić wpłate. Dopóki nie odstąpisz od umowy towar zgodnie z prawem nadal należy do Ciebie. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:104371448 To że się nie zgadzasz to tylko Twoja wizja ale przepisy mówią co innego. Niewiedza nie zwalnia z ich przestrzegania.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kolekcjoner608 rozumiem, że bez skutecznego powiadomienia sprzedający może obciążyć kupującego kosztami magazynowania? 😄

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Client:104371448 wystarczy, że ma to w regulaminie sprzedaży.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@starling_shop to wiem; tępy nie jestem. Z wypowiedzi @kolecjoner608 jasno wynikało, że obligatoryjnie jest takie naliczanie kosztów magazynowania. Rozumiem, że jak nie ma w regulaminie informacji o kosztach magazynowania to takie dzialanie jest zgodne z prawem? 

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Cześć, @laalkaa5.

Żeby otrzymać zwrot środków musisz kliknąć link "ZWRÓĆ ZAKUP" w polu ze szczegółami transakcji. Znajdziesz go na liście zakupów pod adresem: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione Jako powód zwrotu wskaż "Odstąpienie bez podania przyczyny". Twój przedmiot już jest z powrotem u sprzedawcy, więc na zwrot swoich pieniędzy nie powinnaś czekać długo (zgodnie z polityką zwrotów na Allegro ma na to 7 dni kalendarzowych liczonych od dnia zmiany statusu przesyłki zwrotnej na Dostarczona, ale nie więcej niż 14 dni od chwili, gdy otrzymał wypełniony przez Ciebie formularz zwrotu towaru).

PS: Chociaż to forum nazywa się "dyskusje kupujących", to odpowiadają tu prawie wyłącznie sprzedawcy. Weź to pod uwagę i nie daj wpędzić się w poczucie winy za korzystanie ze swoich ustawowych praw. Nie będziesz miała z tego powodu żadnych problemów. A jeśli sprzedawca będzie się ociągać ze zwrotem Twoich pieniędzy skorzystaj z narzędzi, które daje Ci Allegro. Tu masz instrukcję: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-protect/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensate-w-ramach... 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A rozróżnia odstąpienie od umowy od niewywiązania się z umowy na usługę transportową? No to wytlumaczę że druga opcja i tak oznacza zwrot środków minus kwota dostawy jaką sprzedawca poniósł za dostarczenie nieodebranej paczki nawet po kliknięciu zwroć zakup.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@ Client:10919921

żeby korzystać z ustawowych praw trzeba się najpierw wywiązać z ustawowych obowiązków 😉

Z jakiej okazji kupujący miałby w tym wypadku dostać rekompensatę z AP?

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@starling_shop  napisał(a):

żeby korzystać z ustawowych praw trzeba się najpierw wywiązać z ustawowych obowiązków 😉


Śmiała hipoteza. Potrafiłbyś rozwinąć? 😉

Z jakiej okazji kupujący miałby w tym wypadku dostać rekompensatę z AP?

A to czytałeś? "W jakich sytuacjach pomoże Ci Allegro Protect?"

 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Client:109199213

Udzielasz tutaj porad, więc powinieneś znać na wylot przepisy dotyczące umów sprzedaży. Jeśli jednak tak nie jest to zapoznaj się z kodeksem cywilnym (podpowiem- Księga Trzecia. Zobowiązania) może wtedy przestaniesz pisać bzdury. Ja Ci tego podawać na tacy nie będę bo niczego się nie nauczysz w ten sposób.

 

Za to ja czytałam zasady AP i nigdzie nie ma wzmianki, że możesz się nie wywiązać z umowy i jeszcze Allegro Cię za to nagrodzi.  Wręcz przeciwnie- jeśli wszystko jest zgodnie z przepisami to nawet proklienckie allegro stanie po stronie sprzedającego.

(Podpowiedź numer 2: nieodebranie przesyłki to nie zwrot).

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@starling_shop  napisał(a):

Udzielasz tutaj porad, więc powinieneś znać na wylot przepisy dotyczące umów sprzedaży. Jeśli jednak tak nie jest to zapoznaj się z kodeksem cywilnym (podpowiem- Księga Trzecia. Zobowiązania) może wtedy przestaniesz pisać bzdury. Ja Ci tego podawać na tacy nie będę bo niczego się nie nauczysz w ten sposób.


To nie brzmi jak dyskusja na argumenty, a raczej jak ucieczka w slogany i próby dyskredytowania rozmówcy. Czuję się zawiedziony, bo po Tobie spodziewałem się czegoś więcej.


Za to ja czytałam zasady AP i nigdzie nie ma wzmianki, że możesz się nie wywiązać z umowy i jeszcze Allegro Cię za to nagrodzi.  Wręcz przeciwnie- jeśli wszystko jest zgodnie z przepisami to nawet proklienckie allegro stanie po stronie sprzedającego.

(Podpowiedź numer 2: nieodebranie przesyłki to nie zwrot).


Dobra, daję Ci  szansę:

Chyba się zgodzisz, że OP nadal może odstąpić od umowy. Jakie obowiązki ciążą na konsumencie, który skutecznie odstąpił od umowy sprzedaży? Co się z tą umową dzieje w momencie odstąpienia?

 

PS: "czytałam zasady AP i nigdzie nie ma wzmianki, że możesz się nie wywiązać z umowy i jeszcze Allegro Cię za to nagrodzi. " - Allegro Protect to nie jest program nagrodowy. Nie wiem, skąd to wziąłeś.

 

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@starling_shop [edycja]  Miało być: "Allegro Protect to nie jest program nagrodowy. Nie wiem, skąd to wzięłaś."

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Client:109199213

"Chyba się zgodzisz, że OP nadal może odstąpić od umowy. Jakie obowiązki ciążą na konsumencie, który skutecznie odstąpił od umowy sprzedaży? Co się z tą umową dzieje w momencie odstąpienia?"

Jakiś konkretny przepis, że można odstąpić od umowy z której się najpierw nie wywiązało? Czy zwyczajna "ucieczka w slogany i próby dyskredytowania rozmówcy" bo nawet nie chce Ci się zapoznać z podanymi przepisami obowiązującymi w Polsce?

 

" Allegro Protect to nie jest program nagrodowy. Nie wiem, skąd to wziąłeś."

Z tego co sugerujesz. Sprzedający został oszukany i jeszcze kupujący ma za to dostać wypłatę z Allegro? Jak inaczej to nazwiesz?

 

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@starling_shop  napisała:

Jakiś konkretny przepis, że można odstąpić od umowy z której się najpierw nie wywiązało? 


Tak konkretnie, to jest art. 27. znanej Ci (mam taką nadzieję) ustawy.  I nie, nie ma tam mowy o tym, że przed skorzystaniem z przysługującego prawa konsument musi najpierw wywiązać się z zawartej umowy. Nie ma, bo to byłby prawny absurd. Coś jak te prawdy objawione, które ciągle wciskacie kupującym, chociaż były obalone wiele razy, choćby tutaj: https://konsument.gov.pl/faq/czy-konsument-moze-odstapic-od-umowy-zawartej-na-odleglosc-przed-otrzym... 


nawet nie chce Ci się zapoznać z podanymi przepisami obowiązującymi w Polsce?

Ale Ty niczego nie podałaś. Piszesz w stylu LWA: "bo tak jest wg prawa". A według prawa konsument może odstąpić od umowy zawartej na odległość i tyle.


Sprzedający został oszukany i jeszcze kupujący ma za to dostać wypłatę z Allegro? 

Chyba za dużo czasu spędzasz wśród pinsplaszy, kostasów, ziółek, azraelów i innych takich.


Jak inaczej to nazwiesz?

Na pewno nie oszustwem.

 

oznacz moderatorów