anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków za nieodebraną przesyłkę

laalkaa5
#1 Nowicjusz#

Nie zdążyłam odebrać przesyłki i otrzymałam info od inpost że przesyłka wróciła do nadawcy. W jakim terminie następuje zwrot środków? Robi się to automatycznie czy muszę coś zgłosić do Allegro?

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Client:109199213

Serio, polecam Ci udać się do prawnika który Ci wytłumaczy pewne kwestie i może jak zapłacisz za usługę to uznasz to za bardziej wartościowe.

 

"Chyba za dużo czasu spędzasz wśród pinsplaszy, kostasów, ziółek, azraelów i innych takich."

"To nie brzmi jak dyskusja na argumenty, a raczej jak ucieczka w slogany i próby dyskredytowania rozmówcy."

heh, jak tu z Tobą prowadzić poważną rozmowę?

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

😁

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Zapoznaj się z interpretacjami- odnosi się to do odstąpienia przed wysłaniem towaru.

 

Po wysłaniu obowiązuje

Art. 28. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:
1) dla umowy, w wykonaniu której przedsiębiorca wydaje rzecz, będąc
zobowiązany do przeniesienia jej własności – od objęcia rzeczy w posiadanie
przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik,
a w przypadku umowy, która:

a) obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w
częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części,

b) polega na regularnym dostarczaniu rzeczy przez czas oznaczony od
objęcia w posiadanie pierwszej z rzeczy;

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@starling_shop  napisała:

Zapoznaj się z interpretacjami- odnosi się to do odstąpienia przed wysłaniem towaru.

 

Po wysłaniu obowiązuje

Art. 28. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:
1) dla umowy, w wykonaniu której przedsiębiorca wydaje rzecz, będąc
zobowiązany do przeniesienia jej własności – od objęcia rzeczy w posiadanie
przez konsumenta...


Zaraz, Tobie się wydaje, że po wysłaniu towaru oświadczenie o odstąpieniu od umowy można złożyć tylko w dwutygodniowym okresie pomiędzy odebraniem przesyłki, a upływem ustawowego terminu. Nie wcześniej.

Dobrze rozumiem?

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Po wysłaniu towaru masz obowiązek go odebrać. Jeśli tego nie zrobisz, przedsiębiorca ma prawo obciążyć cię opłatami za obsługę i przechowywanie+ wezwać do odbioru twojej własności.  Nieodebranie przesyłki nie jest odstąpieniem od umowy. Odstąpienie od umowy po nieodebraniu przesyłki nie zwalnia cię z wcześniej wymienionych kwestii.

 

Pacta sunt servanda- jedna z podstaw KC.

Na tym kończę rozmowy z Tobą, bo jak wcześniej zauważyli- to nie ma sensu.

 

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@starling_shop  napisała:

Po wysłaniu towaru masz obowiązek go odebrać. (...) Pacta sunt servanda


Konsumentów wiążą tylko zawarte umowy. A jak doskonale wiesz z art. 31. 1. "W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa umowę uważa się za niezawartą."

Nieodebranie przesyłki nie jest odstąpieniem od umowy.

Nikt tak nie twierdzi.


Odstąpienie od umowy po nieodebraniu przesyłki nie zwalnia cię z wcześniej wymienionych kwestii.

Zwalnia. Jak najbardziej.


Na tym kończę rozmowy z Tobą, bo jak wcześniej zauważyli- to nie ma sensu.


Korci mnie, żeby empirycznie udowodnić Ci, że się mylisz. Ale tego nie zrobię - to nie ma sensu. Bywaj zdrowa.

 

 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:109199213

Autorka po prostu nie odebrała przesyłki więc w których gwiazdach przeczytałeś o odstąpieniu z jej strony? XD

 

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Client:96810784 

Wróć do tego wpisu, bo najwyraźniej coś przegapiłeś. xD

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

A skąd pewnośc, że autorka wątku ma prawo do odstąpienia? Walczysz a nawet nie wiesz co i kiedy kupiła a to kluczowa kwestia.

 

Btw- umowę sprzedaży uważa się za niezwartą ale umowę za przechowywanie towaru już nie. Tak samo jak zwrot nie anuluje umowy z kurierem na wysyłkę paczki.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Client:96810784 

Ja o nic nie walczę. Odpowiedziałem autorce i na tym sprawa mogłaby się zakończyć. Cała reszta tej dyskusji to didaskalia. 


Btw- umowę sprzedaży uważa się za niezwartą ale umowę za przechowywanie towaru już nie. Tak samo jak zwrot nie anuluje umowy z kurierem na wysyłkę paczki.

LOL. Skąd Wy to bierzecie?

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:109199213 

Prosty case: kupuję towar za 100 zł i wybieram wysyłkę kurierem za 20. Na aukcji była również dostępna wysyłka listem za 6 zł.

Dlaczego mogę dostać zwrot w wysokości 106 zł a nie 120 tylko ile wynosiła kwota zapłaty? Przecież według Twojej wiedzy umowa jest anulowana= dostaję pełny zwrot.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Client:96810784  napisał(a):

Prosty case: kupuję towar za 100 zł i wybieram wysyłkę kurierem za 20. Na aukcji była również dostępna wysyłka listem za 6 zł.

Dlaczego mogę dostać zwrot w wysokości 106 zł a nie 120 tylko ile wynosiła kwota zapłaty? Przecież według Twojej wiedzy umowa jest anulowana= dostaję pełny zwrot.

Znowu nie odrobiłeś lekcji: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/czy-kupuj%C4%85cy-mo%C5%BCe-zwr%C3%B3ci%C... 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:109199213 Czyli (wedle tego co sam tutaj piszesz) płacę za wysyłkę czegoś co nigdy nie było przeze mnie zakupione - bo w końcu umowa była niezawarta. Ale jednocześnie nie mogę zapłacić za przechowywanie czegoś co było w moim posiadaniu a później jednak został zgłoszony zwrot?

Idąc dalej - jeśli kupię regał i zapłacę komuś za jego montaż ale się rozmyślę i go zwrócę to osoba wykonująca usługę montażu też powinna zwrócić mi pieniądze bo umowa zakupu regału jest niezawarta czyli zmontował coś co nigdy w moim posiadaniu nie było czyli wykonał usługę widmo?

 

Przepisy prawne nie są takie proste w interpretacji jak Tobie się wydaje ale usilnie próbujesz udowodnic, że jesteś specjalistą. Podejrzewam, że z prawem nie miałeś do czynienia więcej niż w dyskusji na forum.

 

 

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Client:96810784  napisał(a):

Czyli (wedle tego co sam tutaj piszesz) płacę za wysyłkę czegoś co nigdy nie było przeze mnie zakupione - bo w końcu umowa była niezawarta.


Nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Przeciwnie, wskazałem na kolejność: zawarcie umowy -> odstąpienie od zawartej umowy -> uznanie umowy za niezawartą, oraz na skutki prawne tego działania. Większość wypowiadających się tu sprzedawców nie przyjmuje tych skutków do wiadomości, ale to nie mój problem.


Ale jednocześnie nie mogę zapłacić za przechowywanie czegoś co było w moim posiadaniu a później jednak został zgłoszony zwrot?

Obaj wiemy, jak wątpliwe prawnie byłoby żądanie opłaty za przechowywanie towaru od konsumenta, który odstąpił od umowy sprzedaży. Wiemy, prawda?


Idąc dalej - jeśli kupię regał i zapłacę komuś za jego montaż ale się rozmyślę i go zwrócę to osoba wykonująca usługę montażu też powinna zwrócić mi pieniądze bo umowa zakupu regału jest niezawarta czyli zmontował coś co nigdy w moim posiadaniu nie było czyli wykonał usługę widmo?


– To jest tak, że jeżeli by ktoś na przykład porwał nam naszą furę i by go złapały, to nam muszą oddać samolot, rozumiesz? To jest właśnie tradycja. Że nam muszą oddać!
– Samolot?
– No!
– A po jakiego wała nam samolot? A furę?
– Furę też!

usilnie próbujesz udowodnic, że jesteś specjalistą. 

Nic podobnego.


Podejrzewam, że z prawem nie miałeś do czynienia więcej niż w dyskusji na forum.

Na tym forum nie wypowiadają się prawnicy. Był taki postulat (słuszny), ale władze forum uznały, że będzie lepiej, jeśli porad prawnych będą tu udzielać amatorzy. Najlepiej tacy bez wykształcenia i obycia z językiem polskim.

 

 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:109199213

Ty zdajesz sobie sprawę, że prawo nie działa wstecz i jeśli zostanie Ci naliczona opłata za przechowywanie towaru to nagle wysłanie odstąpienia od umowy jej nie unieważni? Chyba nie.

 


Na tym forum nie wypowiadają się prawnicy. Był taki postulat (słuszny), ale władze forum uznały, że będzie lepiej, jeśli porad prawnych będą tu udzielać amatorzy. Najlepiej tacy bez wykształcenia i obycia z językiem polskim.

Powinieneś się cieszyć, że nie ograniczyli Ci możliwości udzielania amatorskich porad.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Chyba można zamknąć ten wątek bo został wyczerpany.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Client:96810784  napisał(a):

Chyba można zamknąć ten wątek bo został wyczerpany.


O tym chyba decyduje wątkotwórca zaznaczając najlepszą według niego (niej) odpowiedź.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Client:96810784  napisał(a):

Ty zdajesz sobie sprawę, że prawo nie działa wstecz i jeśli zostanie Ci naliczona opłata za przechowywanie towaru to nagle wysłanie odstąpienia od umowy jej nie unieważni? Chyba nie.


Sprzedawcy z tego forum wyobrażają sobie, że opłata za przechowywanie towaru miałaby jakoś wynagrodzić im koszty obsługi zwracanych towarów lub wręcz być jakimś rodzajem sankcji za korzystanie z praw konsumenta. Tak nie jest i nie to miał na myśli ustawodawca tworząc art. 835-845. K.c.



Powinieneś się cieszyć, że nie ograniczyli Ci możliwości udzielania amatorskich porad.


Zdają sobie sprawę z tego, że LEW nie ogarnie tekstu dłuższego niż dwa zdania i widocznie mnie potrzebują. 😉

 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:109199213 raczej to Ty wydajesz się być uzależniony od forum. Zauważa to mnóstwo osób.

oznacz moderatorów