anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot allegro protekt. Mam pytanie zakupiłam karmę dla pasa do użytku prywatnego, zakup bez fv.

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie zakupiłam karmę dla pasa do użytku prywatnego, zakup bez fv. chciałam zwrócić odesłałam w terminie sprzedawca odmówił prawo zwrotu, że prowadzę działalność gospodarczą.

był to zakup prywatny do użytku prywatnego. 

A allegro każe mi iść na policję i przesłać dowód, że wszczeli ślectwo.

Czy mają do tego prawo 

Opinia z Urzędu Ochrony Konsumentów jest, że sprzedawca nie ma prawa odmówić zwrotu

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

LEW433
#21 Demiurg#

Czasem tak jest  z tym Allegro Prorect, jest to ich wewnętrzny twór,widać nie chcą zwracać Ci rekompensaty, zgłoś i już. Tak nie ma prawa odmówić przyjęcia zwrotu ale Allegro Prorect to nie jest od zwrotow tylko wypłacania rekompensaty.

oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

wystarczy zgłoszenie , bo oni chcą potwierdzenia śledztwa 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W regulaminie coś się zmieniło? wystarczy zgłoszenie a czy będzie śledztwo to Ty nie masz wpływu!

W szczególnych przypadkach, gdy decyzja o przyznaniu rekompensaty Kupującemu budzi wątpliwości, na prośbę Spółki Kupujący jest zobowiązany do przedstawienia potwierdzenia złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę przez Sprzedającego organom ścigania (dalej: Potwierdzenie Złożenia Zawiadomienia). Jednocześnie, jeśli okaże się to konieczne do podjęcia decyzji o przyznaniu rekompensaty, Spółka może żądać dołączenia do Formularza postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa oraz podania przez Kupującego sygnatury akt wszczęcia postępowania (stosowny nr RSD bądź DS).

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@agitos_pl a w ofercie jest możliwość zwrotu czy został ograniczony?

oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

Jest możliwość zwrotu nawet wydłużony do 30 dni

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agitos_pl a czym się zawodowo zajmujesz ? czy karma jest związana z DG, to że nie bierzesz faktury moim zdaniem nie ma znaczenia, bo nie każda firma rozlicza się na podstawie faktur ( np. ryczałt )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

Karma nie jest do użytku służbowego tylko prywatnego, zresztą została zwrócona dokładnie jak przyszła

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agitos_pl przecież to jest związane z Twoją DG i sam sprzedajesz karmę 😄 jak kupiłeś z konta firmowego, zapomnij o zwrocie 😞

W ustawie nie ma mowy o fakturze 🙂

Art. 7aa. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w rozdziałach 4, 5a i 5b
stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej
działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie ma ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów
o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

Nie to nie był zakup z konta  firmowego tylko prywatnego bo to zakup prywatny

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  O co tu chodzi, ale mają prawo żądać zgłoszenia na Policję, jest to w regulaminie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LEW433 taki warunek obowiązuje tylko w przypadku wystąpienia z wnioskiem do Allegro Protect. 

@agitos_pl podaj mi proszę dokładny numer korespondencji, w której otrzymałeś taką wiadomość od nas. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

tak to była odpowiedź allegro protect

oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

elaah7hq1-65ce51fd8daa074f5cb0113f5@allegromail.pl

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Nie zawsze, dobrze o tym wiemy!!!🤗

oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

A w jakim trybie zgłosić bo jeśli nie zwrócił kasy i nie oddał towaru to o przywłaszczenie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

a możesz wyjaśnić jakim cudem sprzedawca wie że masz jgd i zna twoje pkd?

oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

nie wiem czy wie jaki mam PKD, ale jako sprytny sprzedawca allegro kupował u mnie towar mo ze skojarzył i teraz się zaparł i nie chce zwrócić

oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

jeżeli karmę zakupiła Pani prywatnie, a nie na działalność to sprzedawca nie ma podstawy do odmowy zwrotu.

To odpowiedź UOIK

oznacz moderatorów

agitos_pl
#8 Zapaleniec#

Przedsiębiorca jest właścicielem piekarni. Kupując 10 palet mąki do wypieku chleba, działa jako przedsiębiorca i otrzyma fakturę. Jednak kupując jeden chleb i pięć bułek w sobotę rano, działa jako konsument i za taki zakup otrzyma paragon.

oznacz moderatorów