anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot bez informacji dla sprzedajacego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:57770502
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zakupiłam lampę jednak okazało się że  mimo wszystko nie pasuje do wystroju, nigdy nie dokonywalam zwrotu przez allegro dlatego automatycznie wydrukowalam formularz zwrotu i wypełniony dołączyłam do paczki, którą  potem wysłałam na własny koszt do sprzedającego. Nie wysłałam jednak bezpośredniej informacji do sprzedającego o zwrocie produktu. Paczka została nadana w paczkomacie 29 kwietnia A 14 dniowy termin zwrotu mijał 4 maja. Czy sprzedający może odmówić mi zwrotu środków za lampę albo pomniejszajac kwote zwrotu tłumacząc że otrzymał paczkę 5 maja i że nie otrzymał informacji wcześniej? Dodam również że w momencie nadania paczki w paczkomacie została przekazana automatyczna informacja kurierska dla sprzedającego o nadaniu do niego przesyłki A w kartonie wraz z przedmiotem był formularz zwrotu.

Interesuje mnie tylko zwrot kosztów za lampę, świadomie dokonałam zwrotu na własny koszt.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:57770502 Nie może odmówić, nie ma obowiązku informowania o zwrocie wcześniej - wystarczy do paczki włożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy i odesłać paczkę sprzedawcy. Data dostarczenia paczki nie ma znaczenia, znaczenie ma data nadania. Na nadanie masz 14 dni od dnia odbioru przesyłki.

Przy zwrocie nadajesz towar na własny koszt, a sprzedawca oddaje Ci całą wpłatę, także koszt wysyłki do Ciebie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:57770502 może , ale nie musi . Czas na poinformowanie sprzedającego o zwrocie liczy się od otrzymania przesyłki przez nabywcę .

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:57770502  

Sprzedawca miał wyznaczony paczkomat do zwrotów?

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Client:57770502
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca podał adres do zwrotu, ja nadalam paczkę w paczkomacie ale z dostarczeniem przez kuriera do sprzedającego 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nieprawda. Nie może odmówić. Oświadczenie o rezygnacji można włożyć do paczki i nadać całość pocztą, można też samo oświadczenie nadać pocztą - liczy się data nadania, wysłania oświadczenia, a nie kiedy sprzedawca zostanie poinformowany. To są podstawy prawa konsumenckiego.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Aby skutecznie odstąpić od umowy,
należy we wskazanym terminie wysłać
do przedsiębiorcy stosowne 
oświadczenie / forma nie określona przez ustawodawcę /.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, wysłać. Można wysłać pocztą, nie tylko mailem, data otrzymania nie ma znaczenia, liczy się data wysłania. Wypada się doszkolić, bo wstyd.

oznacz moderatorów