anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy blikiem

popsiarz
#7 Wielbiciel#

Sprawa wygląda tak. Kupiłem 2 przedmioty od 2 różnych sprzedawców. Zestaw herbat i żelki. Jeden z nich oznajmił, że nie mają już herbat, więc zlecili zwrot na moje konto. Płaciłem blikiem od razu za całość. Ale bank znowu odjął mi pieniądze z konta za żelki, tak jakbym zapłacił za nie dwa razy. Co się dzieje? Zwrotu jeszcze nie dostałem.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

popsiarz
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20221217-092653_IKO.jpg

 Jak widać na zdjęciu bank 2 raz pobrał opłatę za żelki, które już są wysłane. Jest to w blokadach.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@popsiarz Na przesłanym zrzucie widać, że otrzymałeś zwrot za herbatę (139 zł) i koszty przesyłki (8,99 zł), czyli 147, 99 zł. Za żelki zapłaciłeś 44, 99 zł i do tej kwoty również należy dodać koszty przesyłki 9, 99 zł, czyli 54, 98 zł. To jest dokładnie różnica w kwocie wpłaty po zwrocie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

popsiarz
#7 Wielbiciel#

Ale właśnie tę różnicę 54,98zł znowu mi zabrało z konta, a zwrotu jeszcze nie dostałem.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@popsiarz Na przesłanym zrzucie tego nie widać. Masz potwierdzenie takiej operacji? Jesteś pewien, że dotyczy tego zakupu?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

popsiarz
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20221217-120747_IKO.jpg

 O to chodzi.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@popsiarz Informacja o zwrocie jest z 16 grudnia, data przy płatności 54, 98 zł z 15 grudnia. Wygląda więc na to, że jest to zaktualizowana kwota, która dopiero zostanie rozliczona za to zamówienie. Czy oprócz blokady masz na koncie zleconą (rozliczoną płatność)? 

W sprawie prezentacji naliczanych kosztów w historii konta najlepiej skontaktuj się z bankiem. Powinieneś wówczas otrzymać wszystkie informacje.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

popsiarz
#7 Wielbiciel#

Tak, oprócz blokady mam zapłacone całe zamówienie na kwotę około 202zł. Zwrotu jeszcze nie dostałem, bo mają na to 3-7 dni roboczych. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@popsiarz Jeśli te zablokowane środki faktycznie zostaną rozliczone, prześlij potwierdzenie tej wpłaty. Na podstawie podstawie potwierdzenia będziemy mogli sprawdzić czego dotyczy ta płatność.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale jak sprzedajacy zlecił to dostajesz maila od Allegro i w 3dni wracają tam skąd wyszły, był mail?

oznacz moderatorów

popsiarz
#7 Wielbiciel#

Tak, mail był, ale dlaczego odjęło mi znowu pieniądze z banku za żelki, które były już opłacone wcześniej? Zwrot jest za herbaty 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A nie wróciła całość i pobrano tylko za żelki? Allegro samo nie pobiera kasy z konta?

oznacz moderatorów

popsiarz
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20221217-120747_IKO.jpg

 I tu mam takie coś znowu pobrane z konta. To kwota za żelki 

oznacz moderatorów

popsiarz
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20221217-120805_IKO.jpg

 A to jest opłata za całe zamówienie, czyli razem z żelkami.

oznacz moderatorów