anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot telefonu

Client:42661255
#1 Nowicjusz#

Dzien dobry. Dnia 22.06.2023 roku zakupiłem nowego iPhone. Telefon po prawie roku został zablokowany przez operatora z powodu niepłacenia rat o których nie było nic wspomniane. Teoretycznie w Allegro dyskusja dogadałem zwrot towaru i należną mi kwotę jaką zapłaciłem. Czy wystarczy tylko tyle, aby odzyskać pieniądze? Boje się wysyłać telefon w ciemno, bo sprzedawca chce pierw towar w potem zwróci kasę...tylko czy rozmowa na Allegro dyskusja bedzie w razie oszukania mnie zabezpieczeniem i zwróci mi Allegro pieniądze z protect czy jakoś inaczej to musze zorganizować? Z góry dziekuje. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Tak musisz odesłać jak sprzedający żąda w celach reklamacyjnych, natomiast jak to rekompensata od Allegro AP to wszystko zależy od umowy między Allegro a tobą.

oznacz moderatorów

Client:42661255
#1 Nowicjusz#

Tzn? Na razie nic z Allegro nie dogadałem tylko z gościem w dyskusji. Tylko w razie oszukania mnie co zrobić...bo może gość odebrać telefon a kasy nie zobaczę. Czytałem opinie na Google o ich lombardzie i mam złe przeczucia...

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:42661255 Jeśli nie odeślesz telefonu to kasy na pewno nie odzyskasz.
Nagraj proces pakowania, zachowaj dowód nadania i wklej w dyskusji numer listu przewozowego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dyskusje na Allegro i składasz tam reklamację, sprzedający ma 14dni na jej rozpatrzenie i  żąda odesłania więc musisz odesłać, nie zamykaj dyskusji do czasu zwrotu Ci środków, a jak będzie blisko 30dnia odznacz jako nierozwiązaną- jakby nie zwrócił Ci kasy a wówczas dostaniesz możliwość złożenia wniosku o rekompensatę.

oznacz moderatorów