anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot używanej gry video

MAMY ROZWIĄZANIE!
Grooveer
#8 Zapaleniec#

Kupiłem używaną grę na konsolę PS4 na Allegro na siebie jako osobę fizyczną niestety gra nie spełniła moich oczekiwań. Czy mogę ją zwrócić do sprzedawcy i odzyskać pieniądze? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
xyz96
#21 Demiurg#

Przy zakupie od firmy, tak. Przy zakupie od osoby prywatnej możesz tylko zwrócić z powodu wad.

oznacz moderatorów
Grooveer
#8 Zapaleniec#

OK dziękuję, bo wyskoczyła mi taka informacja przy otworzeniu formularzu zwrotu: "Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupujący otworzył zapieczętowane opakowanie nagrania dźwiękowego, wizualnego lub programu komputerowego (przepis z ustawy)." Art. 38. Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.

Czyli ten zapis dotyczy tylko sytuacji gdybym kupił nową grę zafoliowaną?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dotyczy tylko towarów tego rodzaju w zapieczętowanym opakowaniu. Jeśli Twoja gra nie była w zapieczętowanym, zafoliowanym opakowaniu, możesz zwrócić.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Grooveer Uważaj przy zwrocie, sprzedawca może Ci wmawiać, że gra była zafoliowana. Postaraj się o jakiś dowód, że nie była. Często w aukcji jest napisane w parametrach - bez folii.

oznacz moderatorów
Grooveer
#8 Zapaleniec#

Dzięki na szczęście zawsze nagrywam telefonem jak coś otwieram zamówionego przez internet 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Bardzo słusznie, nikomu nie można wierzyć 🙂

oznacz moderatorów
kodmax
#7 Wielbiciel#

Dobra strategia. Jak kupilem grę, myślałem, że nową na morelkach. Przysłali mi gre bez folii i do tego w uszkodzonym opakowaniu!

 

Gdybym miał takie nagranie to bym się nie martwił, trzeba nagrywać 🙂 A tak jestem zdany na łaskę sklepu. Towar i tak oddam ale sytuacja nie jest komfortowa.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Grooveer  I co? przyjął zwrot konsoli.

oznacz moderatorów
Grooveer
#8 Zapaleniec#

@pulkownik66 Nie konsoli tylko gry. Tak przyjął, bo musiał.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Grooveer  A tak- gry faktycznie.

oznacz moderatorów