anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za zamówienie, a potwierdzenie korekty FV

Respivent
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 
Czy sprzedawca może uzależnić zwrot środków (czas oczekiwania na zwrot środków już prawie 2 tygodnie) od kliknięcia w link, który jest w wiadomości? Dodam, że link jest nieaktywny.
A drugie pytanie czy to standardowe działanie, że każdy kupujący przed otrzymaniem zwrotu otrzymuje taką wiadomość?
obraz_2022-04-25_104358525.png

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Respivent obrazka nie widać(moderatorzy muszą zatwierdzić).

Jak dostałeś wiadomość od allegro że sprzedawca zwrócił Ci kasę to poszukaj dobrze na koncie.

Podaj numer zamówienia będzie łatwiej moderatorom go namierzyć.

oznacz moderatorów

Respivent
#10 Popularyzator#

Nie o to chodzi do końca. Pytam, czy sprzedawca może uzależnić zlecenie zwrotu środków za zamówienie od potwierdzenia przyjęcia korekty faktury detalicznej (to widnieje w screenie). Jestem sprzedawcą i tu nie umiem pomóc znajomemu, który otrzymał od sprzedawcy taką wiadomość. Kiedy ja zlecam zwrot środków to nie jest zależne od wystawienia/przyjęcia korekty. Zlecam zwrot jak najszybciej. W tym przypadku zwrotu brak od 12 kwietnia (konto sprawdzone) i brak wiadomości email o zleceniu zwrotu przez sprzedawcę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Respivent tak , zwrot środków następuje na podstawie dokumentu w tym wypadku korekty FV . Prawo wymaga potwierdzenia przyjęcia korekty . Możesz napisać w wiadomości zwrotnej ,że potwierdzasz przyjęcie dokumentu nr .... i dane swojej firmy .

oznacz moderatorów

Respivent
#10 Popularyzator#

W tej historii powiedz mi (pomagam znajomemu, nie moja historia) wystawiona została faktura detaliczna osobie fizycznej. Kupujący otrzymał taką wiadomość, że aby otrzymać zwrot środków musi potwierdzić przyjęcie korekty. I teraz, serio każda osoba fizyczna, nie firma, czyta wiadomości (wiemy, że niestety nie) i potwierdza? Znajomy przegapił wiadomość .I bez tego potwierdzenia sprzedawca nie zleca zwrotu? W związku z czym kupujący czeka już dwa tygodnie na zwrot środków. No przecież to niemożliwe, żadne zwroty by nie szły, bo tylko garstka kupujących (osób fizycznych) by przeczytała i potwierdziła.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Potwierdzenie otrzymania faktury korygującej jest zalecane, ale nie jest niezbędne. Sprzedawca jest z przepisami o 2 lata do tyłu. Korektę można uwiarygodnić np. zwrotem wpłaty.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Respivent w przypadku konsumenckiego odstąpienie od umowy sprzedający może uzależnić zwrot wpłaty od otrzymania towaru, ale nie od potwierdzenia linku, który dodatkowo, z tego co rozumiem, nie działa. Czy możesz dowiedzieć się jaki jest numer zamówienia, którego to dotyczy? Tylko mając te dane będę mogła to zweryfikować. 
 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Respivent
#10 Popularyzator#

Przesyłam screen z numerem zamówienia, jak widać poniżej znajomy nie chciał nawet wystawienia faktury detalicznej. Fizycznie zwrot dotarł do sprzedawcy 12 kwietnia. I do wczoraj nie zlecił zwrotu.
Dodam, że znajomy mój dzisiaj (wczoraj założył dyskusję) otrzymał taką samą wiadomość na mejla gdzie ponownie była prośba, aby potwierdzić i tam też kliknął. Poprzednia wiadomość z nieaktywnym linkiem była w centrum wiadomości.
W tej chwili dostałam od niego wiadomość, że otrzymał info, że zwrot został zlecony. Pozostaje dalej niejasna dla mnie (również jako sprzedawcy) procedura tego sprzedawcy uzależniająca zwrot od ww. działań.

obraz_2022-04-25_122857412.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Respivent dziękuję za informację. Nie widzę, aby sprzedający zlecił zwrot, być może zrobił to poza Allegro Finanse. Przekaż proszę znajomemu, żeby nie zamykał dyskusji, dopóki zwrot nie będzie na jego koncie. Jeśli do jutra nie otrzyma przelewu, przekaż mu proszę aby w dyskusji poprosił o pomoc pracownika Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Respivent
#10 Popularyzator#

Bardzo dziękuję. Informacja od sprzedawcy, że dokona zwrotu jest jako odpowiedź w dyskusji, więc dzięki za info, że dalej nie zlecił.

oznacz moderatorów