anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zakupu czy zgłosić problem z zakupem - produkt otwarty, zamontowany, lecz hałasuje

quatroo96
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Cześć, kupiłem przedmiot - wentylator łazienkowy 150mm, po rozpakowaniu było wszystko ok, po zamontowaniu w kanale wentylacyjnym okazał się, że strasznie hałasuje - 60-65 dB (jest to bardzo głośno jeżeli chodzi o wentylatory) w łazience, słychać go nawet przez zamknięte drzwi łazienki oraz w salonie. Produkt oczywiście będzie zawierał rysy na obudowie przez montaż produktu w kanale - nie uniknione.

Jaką formę mam użyć w takim przypadku żeby zwrócić i otrzymać zwrot gotówki? Płacone przez allegro pay, jeszcze nie spłacone. Pierwszy raz mam taką sytuacje, że montuje i jestem niezadowolony, jest to forma montażu, że będą na nim widoczne ślady użytkowania.

Myślałem nad formą - Zgłosić problem z zakupem > problem z produktem > wada wykryta podczas użytkowania.

Opisać problem i przesłać informację do sprzedającego czy od razu używać Zwrot Zakupu pod kategorią - REKLAMACJA (WADA/NIEZGODNOŚĆ TOWARU)?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Nie rozumiem,🤔 jak nie jest zgodny z opisem to składasz reklamację ale nie sądzę żeby w ofercie nie było opisu ile dB, możesz zgłosić zwrot ale wówczas sprzedajacy zgodnie z prawem(jak nie minął czas na zwrot) może zwrócić Ci tyle ile jest teraz wart wentylator.

oznacz moderatorów

quatroo96
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/oferta/bfs150h-b-wentylator-lazienkowy-czarny-higrosta-13187674550

 

Jest dopisek cicha praca - cicha praca to nie 60-65 dB 😄 W instrukcji producenta też nie ma informacji, pobór mocy, wydajność, ale brak dB. Na zwrot mam jeszcze 11 dni, bardziej chodzi o kwestie montażu, został zamontowany, będą na nim jakieś tam rysy niewidoczne po montażu, pracował z max 15 minut bo mocno hałasuje - a powinien mieć cichą prace według opisu.

Co polecasz zrobić?

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@quatroo96 a na "sucho" uruchamiałeś?

oznacz moderatorów

quatroo96
#7 Wielbiciel#

Właśnie żałuję, że nie przetestowałem go przed montażem do kanału, w opisie jest napisane "cicha praca", sprzedaje chyba producent bo nazwa sprzedającego jest jak jego strona internetowa, nazwa produktów itd.  Chodzi głównie o zwrot i czy się przyczepi, że zostało zamontowane, są ślady użytkowania itp. Nie zwracałem w taki sposób nigdy produktów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A 60-65 dB to wg tabeli hałasu jest cicha praca, reklamować możesz ale....? Ze zwrotem jest tak jak wcześniej opisałem.

oznacz moderatorów

quatroo96
#7 Wielbiciel#

na siłę można wziąć z google "Powyżej 60 dB: możliwe uszkodzenia słuchu po dłuższym narażeniu na hałas. " ewentualnie "ok. 60 dB to praca odkurzacza". 

Chodzi mi głównie o zwrot albo dyskutować ze sprzedającym. Demontować go i użyć formy 

Dlaczego zwracasz? > REKLAMACJA (WADA/NIEZGODNOŚĆ TOWARU) > Inna wada bądź niezgodność towaru z umową ?

 

Opisać problem i odesłać do sprzedającego?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem co masz napisać -Ty wzbierasz, Ja Ci napisałem jakie masz możliwości -reklamacja albo zwrot. Tu przy reklamacji wygląda że powinieneś wybrać , niezgodność  z opisem skoro uważasz że pracuje za głośno.

oznacz moderatorów

quatroo96
#7 Wielbiciel#

Dlaczego zwracasz?

ODSTĄPIENIE

Nie pasuje mi
Zakup przez pomyłkę
Odstąpienie bez podania przyczyny
Nie dotarł na czas
Towar inny niż zamówiony

REKLAMACJA (WADA/NIEZGODNOŚĆ TOWARU)

Brakujący element
Towar uszkodzony, ale paczka jest cała
Towar i paczka uszkodzona (w transporcie)
Inna wada bądź niezgodność towaru z umową
 
Czyli pozostaje jedynie inna wada badz niezgodnosc towaru z umową
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak.

oznacz moderatorów

quatroo96
#7 Wielbiciel#

Bo jak wybiorę niezgodność z opisem czyli:

Co się stało?
nie otrzymałem produktu
zamówienie jest niekompletne
problem z produktem
produkt i paczka uszkodzona (w transporcie)
produkt uszkodzony, ale paczka jest cała
wada wykryta podczas używania
niezgodny z opisem
problem z odstąpieniem/ rezygnacją z zakupu
brak zwrotu wpłaty
 
To będę dyskutował z sprzedającym, a wcześniejszą formą od razu będę miał nadanie na paczkomat, nie wiem już co lepiej wybrać.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przy zwrocie, jak takowy wybierzesz masz za darmo jak zakup ze Smartem albo paczkomat, przy reklamacji (niezgodność z opisem itd.) musisz odesłać na własny koszt a po rozpatrzeniu reklamacji sprzedajacy zwraca CI koszt odesłania.

oznacz moderatorów

quatroo96
#7 Wielbiciel#

To nawet nie wiedziałem, że przy reklamacji muszę odesłać na swój koszt.

Kwestia odstąpienia - czy się przyczepi sprzedający "ale on ma ślady użytkowania", co w tym przypadku? Odstąpienia używaniem głównie gdy kupiłem rzecz i była nie używana. Co w kwestii gdy została zamontowana, używana? Ma jakieś tam rysy na obudowie itd?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powtórzę, jeżeli zrobisz zwrot konsumencki to sprzedajacy nie może odmówić przyjęcia zwrotu, ale może pomniejszyć zwrot środków(kasy) o tyle o ile zmniejszyła się wartość zwracanego towaru- nawet do 1zl.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Podjedz jutro gdzieś gdzie można kupić ten model i przetestuj jak pracuje np w jakims obi castoramie etc jak cicho to skladaj reklamacje na to ze halasuje

oznacz moderatorów