anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jedz roślinnie i wygraj 1000 zł - twarożek ze słonecznika z rzodkiewkami i szczypiorkiem (2/5)

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Witajcie Bezmięsni!

Dziś przepis dla tych, którzy zastanawiają się jak produkty odzwierzęce można zastępować roślinnymi. Wierzymy, że pomysł na twarożek ze słonecznika może być inspiracją do podobnych eksperymentów w kuchni. Dajcie znać czy wyszło smacznie 🙂

Do niedzieli (25 lipca) czekamy też na zdjęcia Waszych dań. Osoby, które w poprzednim tygodniu przystąpiły do konkursu, mają szansę na wygranie karty podarunkowej Allegro o wartości 1000 zł. Wystarczy, że w tym i kolejnych tygodniach będą publikować pod postami konkursowymi zdjęcia przygotowanych przez siebie potraw. Pełną treść regulaminu znajdziecie tutaj.

Sałatka z grillowanymi szparagami (4)-min.png

Twarożek ze słonecznika z rzodkiewkami i szczypiorkiem

Składniki:

  • 1 kubek (300 ml) ziaren słonecznika
  • sok z całej cytryny
  • 2 łyżki płatków drożdżowych
  • pęczek rzodkiewek
  • zielony ogórek
  • szczypiorek
  • sól, pieprz

Ziarna słonecznika zalej na noc zimną wodą. Rano odcedź, dodaj sok z cytryny, płatki drożdżowe, sól, pieprz i 4 łyżki wody. Zmiksuj blenderem. Dodaj pokrojone w kostkę rzodkiewki i ogórka, ewentualnie więcej soli lub pieprzu do smaku. Posyp szczypiorkiem.

🍇🥕🍋🥑🥒🍓🍆🍊🥜🍎🥝

Podoba Ci się nasz konkurs? Lubisz jeść bezmięsnie? Sprawdź również czym jest Roślinne Wyzwanie, organizowane przez zaprzyjaźnione z nami stowarzyszenie Otwarte Klatki 🦊

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

majkowiecka
#8 Zapaleniec#

20210720_192600.jpgNawet miseczka się oblizuje na taki twarożek 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50474578 @danke20 @alexandra_89 @Baby-mama1 @monikry1 @kiniak87 @Furia2010 @majksaj @alex_andra1 @Client:51320524 @christian33 @korczcw @Mrowczynski84 @kasiamax12 

🔔Przypominamy, że tylko do niedzieli czekamy na Wasze zdjęcia w drugim etapie konkursu. Aby mieć szansę na wygranie karty podarunkowej Allegro o wartości 1000 zł, musicie zamieścić zdjęcie pod każdym z 5 postów konkursowych.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

alexandra_89
#8 Zapaleniec#

@nat_not moje jutro wjedzie 😁

oznacz moderatorów

alexandra_89
#8 Zapaleniec#

#MilordziePodanoDoStołu 😁

005-A7R02284-01.jpeg

007-A7R02302-01.jpeg

oznacz moderatorów

christian33
#8 Zapaleniec#

DSC06404.JPGDSC06400.JPGA co powiecie na orientalne wariacje?  :-)  Odrobina kurkumy i do tego meeega ostre papryczki...A co powiecie na orientalne wariacje? 🙂 Odrobina kurkumy i do tego meeega ostre papryczki...

oznacz moderatorów

Baby-mama1
#8 Zapaleniec#

DSC_6978.jpg

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

LUDZIE!!! Zielone uwielbiam, ALE NA SUROWO, bez niszczenia temperaturą "blenderem" (bleee), Kocham jeść surówki, ale "twarożek z... no najlepszy z mleka, taki prawdziwy! Po co robić mięso z kartofli????????? Ludzie, dobrze się czujecie?🤣

oznacz moderatorów

Baby-mama1
#8 Zapaleniec#

Mistrzu, nie potrzeba maltretować tego biednego słonecznika blenderem 😁 Próbowałam, nie za bardzo wygodne - może mój blender już nie ogarnia. Po namoczeniu ziarna są mięciutkie, kilka sekund w malakserze i pasta słonecznikowa gotowa i w dodatku jest zaskakująco dobra 😉 Dla niektórych, może to być fajna alternatywa dla nabiału. Polecam! ❤️

oznacz moderatorów

alex_andra1
#8 Zapaleniec#

Tak, ja się czuję świetnie! 😄

oznacz moderatorów

kiniak87
#9 Pomysłodawca#

CCC8F9B8-1302-4DCD-8A0C-811492A4A3B1.jpeg

🌻🌻🌻 Słoneczniki w całym mieście 

Nie widziałeś tego jeszcze…

Popatrz, o popatrz! 🌻👀🏘🏡

 

23DA0CE8-A43C-4E9F-9A0C-24918FC1C224.jpeg

🌼🌸🌺 Kwiatowymi kanapkami

🌻🌻🌻 Słoneczniki przywitamy 

Popatrz, o popatrz!🌻👀🌻

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kiniak87 

bezmięsni.gif

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

monikry1
#8 Zapaleniec#

Konkurs Allegro - Tydzień 2.jpg

oznacz moderatorów

alex_andra1
#8 Zapaleniec#

01 (1 of 1)-5.jpg

Mój odwieczny problem, to brzydota dobrego jedzenia, które przygotowuje 😄 Ale tutaj prezentuję śniadanie do łóżka z kiełkami koniczyny na szczęście ❤️ 

oznacz moderatorów

Mrowczynski84
#8 Zapaleniec#

Inspirowany Igrzyskami Olimpijskimi w Japonii stworzyłem coś na kształt sushi. Sushi (1).jpg

 

Sushi (2).jpg

 

Sushi (3).jpg

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

majksaj
#8 Zapaleniec#

20210723_205511.jpg

 Nie byłem przekonany do tego przepisu i muszę powiedzieć, że bardzo miło się zaskoczyłem 🙂

oznacz moderatorów

kasiamax12
#8 Zapaleniec#

Z chlebem na zakwasie z własnego wypieku smakowało wyśmienicie. Chcecie przepis na chleb?

twarożek.jpg

 

oznacz moderatorów

Client:50474578
#8 Zapaleniec#

D721EE0D-65E5-4954-9FB5-03E78B281D79.jpeg

7DF695D7-1D73-4033-9166-B1A9A4BEBEC1.jpeg

  

oznacz moderatorów

korczcw
#8 Zapaleniec#

twarożek allegro.jpg

oznacz moderatorów

Furia2010
#8 Zapaleniec#

IMG_20210725_084728.jpg

IMG_20210725_084124.jpg

oznacz moderatorów