anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro nadpisuje tytuły?

cartma
#8 Zapaleniec#

Takie coś w ogóle nie powinno mieć miejsca, i nadpisywanie na siłę tytułów to jakaś porażka,

wchodzę na aukcje i nie wiem co kupuje, może wy mi powiedzie ile metrów węża tak naprawdę otrzymam?

obraz_2023-05-29_001536226.png

 

To co robi allegro, bo podejrzewam, że to allegro nadpisuje tytuły jest niezgodne z prawem i wpieprza tylko sprzedających na minę i reklamacje ... 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Halfrunt
#18 Luminarz#

Dokładnie, to tak zwany katalog Allegro, jest oferta sprzedawcy który określa parametry opis tytuł i jest oferta katalogowa niby tego samego produktu, cały problem polega na tym że słynne "algorytmy Allegro" podłączają oferty sprzedawcy do ich katalogowych, podobno dla dobra kupujących.

Pytanie czy sprzedający który ma czasem po kilka tysięcy oferty, jest w stanie w porę to wyłapać i rozłączyć.

oznacz moderatorów

cartma
#8 Zapaleniec#

mnie jako kupującego nie powinno to interesować. Ewidentnie jestem wprowadzany w błąd. Łączyć to oni sobie to mogą na liście ale w ofercie grube tytuły to powinno być to co wpisał sprzedawca. Eweidentnie tytuł z katalogu powinien być czytelnie oznaczony i na pewno mniejszym drukiem...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tu logika i rozsądek nie obowiązuje ,tu jest inny stan umysłu , a podobno to wszystko dla dobra klienta .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@cartma Wiele uwag mówiono pisano proszono ale do nich to nie dociera, ktoś sobie coś ubzdurał i koniec.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@cartma Nawet kupujący zaczynają widzieć, że to co zrobiło Allegro to jeden wielki bubel wprowadzający w błąd i generujący niepotrzebne konflikty na linii sprzedawca - kupujący. Jednak do Alle nie docierają żadne racjonalne wyjaśnienia i prośby zmian... Tak już musi być po prostu... 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

W zasadzie to allegro nie zmienia tytułu oferty tylko jako wyeksponowany dodaje tytuł katalogowy a tytuł oferty znajduje się zaraz nad nazwą sprzedawcy (komputer) lub pod (urządzenia mobilne)

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Wszyscy się o to pieklą od samego początku. A allegro ma to gdzieś‚ w końcu Chińczycy muszą mieć od kogo pożyczać opisy i zdjęcia gotowych aukcji wiec nie usuną. Nie wiesz co kupujesz, jak nawet wiesz co chcesz kupić to wyszukiwarka tego nie znajdzie, jak jakimś cudem znajdzie to minutę później pokażę Ci to samo 1 zł taniej i zwrot leci. Do tego błędne czasy pokazywania czasów wysyłki, autowznawianie sprzedanych przedmiotów, problemy z płatnościami, ciągle nie dopracowanie apki. Ogólnie sprzedający co chwilę się muszą bardzo głupio tłumaczyć. Normalnie obecnie zasada jest taka, że choćby sprzedający opowiadał najbardziej nie wiarygodną bajeczkę to na 99% jest ona prawdziwa i nie mieszcząca się w głowie. 

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@AnnaG-Antyki Allegro chciało zyskać potężną bazę danych katalogowych za darmo. Tysiące sprzedawców im dostarczyło informacje w zębach. O to właśnie chodziło. Nie o Chińczyków, czy innych dziwnych sprzedawców. Ich katalog produktów jest warty prawdopodobnie olbrzymie ilości kasy. Dodatkowo teraz wprowadzili "nisze asortymentowe", czyli przewidywania czego brakuje na Allegro. Ano po to im to było, między innymi. Ilość informacji, które mogą wyciągnąć jest olbrzymia.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Client:111643463 Współczuje wyciągania sensownych danych z tego chaosu. Ci analitycy na bank mają kryształowe kule. Nie chcę wiedzieć nawet ile kaw muszą dziennie wypić, aby dane trzymały się jako tako kupy 😉

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@biosorcerer To ty tak uważasz. Oni nie forsują katalogu, żeby mieć z tego tytułu straty.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

zapraszamy do zapoznania się z opinią klienta w sprawie bubla, przepraszam, katalogu Allegro.

Co miłe Panie odpowiedzą hołubionemu przez Allegro klientowi?

Sprzedawców nie chcecie słuchać.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

No to mają potężną bazę szajsu. Teraz ciekawe co będzie jak posprzedają to nie tylko z błędami ale też z kodami należącymi do innych firm i przypisanymi do nich zupełnie innymi produktami. Dobrym przykładem był nie dawno Pan, który wykupił własny kod na którym sprzedawał lusterko, a allegro mu kod zmieniło na jakąś 10x droższą część samochodową. Takich przykładów tu było sporo. Marketowe kody to chyba wszystkie są tu w użyciu. Co powie klient kupujący taką bazę???  Zdjęć to chyba co najmniej 10% do niczego się nie nadaje.  Chyba szybciej by zrobili sami siadając i porządnie to robiąc niż posiłkując się innymi. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tak właśnie kończy się zachłanność i próba zrobienia w uja partnerów biznesowych. Chociaż ja tam w ostatnich czasach partnerem się nie czuję, bliżej mi do najstarszego zawodu - nie uwłaczając nikomu oczywiście...

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

chm znam 2 najstarsze zawody. Jeden brzydko pisać. Drugi, chm sama czasem mam ochotę kogoś tu ukatrupić....xD (Oczywiście żart nikomu serio nie grożę itp jakby coś- chyba, może, prawie na pewno albo i nie).

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Mi już przeszło denerwowanie się na wymysły i usprawnienia Allegro. Traktuję to jako dodatek. Na szczęście mogę sobie na to pozwolić. Chcą mieć dom zły, to mają - na swoje życzenie - nikogo innego 😉 Będę się przyglądał z zainteresowaniem 🙂

oznacz moderatorów