anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów w dziale Supermarket - opisz swój problem lub zgłoś sugestię

k_owczarek1
Ekspert Allegro

W tym wątku zbieramy wszystkie wasze uwagi na temat wystawiania i obsługi aktywnych ofert w kategoriach działu Supermarket.

Opiszcie wasze doświadczenia po 1 sierpnia, gdy każda nowa i ręcznie wznawiana oferta musi być połączona z Katalogiem produktów Allegro. 

Prośba o konkretne przykłady, dokładne kategorie i dane np. numer id oferty, z którą macie problem. 

Dzięki 🙂 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

gorzkoislodko_pl
#8 Zapaleniec#

Mamy własną markę i własne EAN'y a i tak musieliśmy kombinować z wystawianiem dodatkowych ofert abyśmy mogli połączyć te istniejące z "czymkolwiek". Inaczej się nie dało bo Allegro wymagało ich połączenia nawet w kuriozalnych przypadkach.

Nie chcę myśleć co czekało tych, którzy sprzedają marki zewnętrzne gdzie w parametrach dzieją się cuda.

/Michał/

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@gorzkoislodko_pl mam pytanie, czy system nie pozwalał na utworzenie nowych produktów skoro podawaliście komplet danych? pytanie dodatkowe, o jakich kategoriach dokładnie mówimy?

oznacz moderatorów

mazurkur439
#10 Popularyzator#

Pisałem już, że system, nie pozwala na tworzenie nowych produktów, raz się uparłem 6 razy podawałem komplet danych i wciąż to samo. Komunikat bodajże że w tej kategorii wymaga się połączenia z produktem już istniejącym, a i jeszcze wymagany ISBN, MYŚLAŁEM ŻE JUŻ Z TYM KODEM ZROZUMIELIŚCIE. Ale to już tyle, koniec z mojej strony, więcej pomagać bez gratyfikacji nie będę.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#20 Guru#

Odkąd wprowadziliście ten katalog i wyszukiwanie produktów według niego moje zakupy na allegro spadły do minimum (tylko jak muszę ) . Łatwiejsze ,szybsze i tańsze okazuje się coraz częściej szukanie w okolicznych sklepach stacjonarnych niż przez ten katalog.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

3 godziny dziecku skarpetek szukałam przez to badziewie!!! Wyłączcie to wreszcie. Zeszyty i przybory szkolne musiałam kupić w normalnym sklepie. Prosiłam 2 tygodnie przed początkiem roku, żebyście zrobili coś z tym, bo np ustawiając filtr na twardą okładkę większość wyświetlonych ofert miała miękką. To uzyskałam odpowiedź, że mogę zgłaszać pod aukcjami. Ja mam cały dzień siedzieć i za Was poprawiać co najmniej połowę aukcji takiej drobnicy??? Poważni jesteście??? Opinie i tak są nic nie warte, bo jeden worek z opiniami dotyczy wielu najróżniejszych produktów. Jak kiedyś ktoś kawę zwietrzałą sprzedawał to miał za to negatywa z odpowiednim opisem i było wiadomo żeby go omijać. A teraz u wszystkich sprzedawców danego gatunku jedna opinia i nie wiadomo kogo omijać !!! Etui do telefony od porządnego sprzedawcy za 60zeta to Waszym zdaniem jest to samo co od chińczyka za 13 zeta??? To czemu jedno wytrzymuje 2 lata, a drugie nie raz dwa dni???  Dla mnie te opinie byłyby coś warte gdyby dotyczyły tylko i wyłącznie danej aukcji danego sprzedającego. A i to nie zawsze, bo następna partia od nawet tego samego producenta może się różnić....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 Szykuje się do wejścia w ten dział ale jak mam wystawić oryginalną kawę z legalnej dystrybucji i katalog ma mi podpiąć pod te opinie to nóż mi się otwiera w kieszeni 😞

A tak to wygląda od strony kupującego 😞

Chciałem kupić kawę i teraz się zastanawiam która ma takie złe komentarze ? 

https://allegro.pl/oferta/kawa-ziarnista-lavazza-crema-e-aroma-1kg-wloska-11623071768

kostas11_2-1664435723703.png

https://allegro.pl/oferta/kawa-ziarnista-lavazza-crema-e-aroma-1kg-wloska-11623071768

A połączona jest z innymi rodzajami a w katalogu jeszcze inna 

kostas11_5-1664435760341.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@kostas11 uprzedzam tylko, że jeżeli faktycznie chcesz wejść w spożywkę typu kawy, to niestety ale większość takich będzie miała opinie głównie określające poniższe:

• termin ważności
  • zwietrzała
  • przyszła dziurawa
  • bez zapachu
  • podrabiana
  • smak fatalny

W bardzo popularnych produktach, które mają tysiące ocen, opinie będą pomieszane przez katalog produktów. Przykładowo ktoś robił wyprzedaż kawy, termin około miesiąca, to opinia wyląduje oczywiście w połączonym produkcie i potem wyjdzie, że ten produkt wszyscy sprzedają z krótkim terminem, albo kupujący pomyślą, że kawy wychodzą od każdego pakowane byle jak, bo kilka opinii z czapy psuje wszystkim oferty.

Czy to się kiedyś zmieni? Wątpię 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DarkStoorM wiem, już ponad 10 lat zajmuje się sprzedażą online i widzę co się dzieje na allegro, tu dałem przykład i dobrze wiem jak to działa, ale allegro w tym przypadku łamie prawo ingerując w oferty sprzedawców 😞 Bo w tym przypadku to faktycznie są kawy podrobione z patykami i za dobrą cenę bo detal tej kawy to około 80 zł a tu po 54 zł 😞

Katalog katalogiem ale podpinanie w tym przypadku komentarzy pod moją oryginalną kawę z legalniej dystrybucji to się nadaje do prokuratury !!!

Wiele rzeczy allegro wprowadza mogą się nie podobać ale są słuszne i potrzebne by przyciągnąć klientów ale opinie innych sprzedawców w mojej ofercie czy dwa tytuły to porażka 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów