anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto jest wg. allegro autorem komiksu?

rudybart
#9 Pomysłodawca#

Pytanie otwarte do pracowników allegro.


Kto zasługuje na bycie uznanym za autora komiksu? Scenarzysta, rysownik czy oby dwie osoby czy może żadna z nich?

Próbowałem dodać kilka istotnych informacji w kilku komiksach i pomimo że uprzednio sprawdziłem że w komiksach z serii Thorgal w katalogu produktów pojawiają się dwa oddzielne pola "autor" i są wpisani zarówno scenarzysta Jeana Van Hamme oraz jako drugi autor rysownik Grzegorz Rosiński.
Niestety taki zaszczyt nie spotkał już Jerzego Wróblewskiego, moderator allegro odpisał że zmiana autora jest niezgodna ze standardem allegro i w kilku wystąpieniach komiksów które narysował J. Wróblewski autorem jest autor scenariusza a dla J. Wróblewskiego nie ma miejsca.
Identyczna sytuacja jest w produktach związanych z komiksem Zemsta rodu. To że ten komiks był wydany tylko 1 (słownie: jeden) raz w historii naszej planety i nigdy nie było wznowienia występuje kilkanaście produktów o nazwie Zemsta rodu już mnie nie dziwi. Zdziwiło mnie natomiast to, że pomimo że dodałem do zgłoszenia skan strony komiksu z informacjami o autorach, to moderator nie pozwolił na dodanie rysownika, uznając że tylko scenarzystka może dostąpić zaszczytu bycia autorem komiksu. Identyczna sytuacja występuje w innych komiksach. Sprawdziłem jeszcze dwa i jest identycznie, moderator odrzuca zmiany i zachowuje tylko jednego z autorów. Mowa tu o komiksach Sąd Parysa i Atalanta najlepsza biegaczka świata.  Na razie sprawdzałem tylko mało popularne komiksy które miały tylko po jednym wydaniu ponieważ mają mniejszą ilość wystąpień w katalogu produktów, choć Atalanta pierwotnie występowała kilkanaście razy, jako Atalanta i kilkanaście razy jako Atlanta. Po dwóch dniach zgłaszania zmian ta liczba zaczyna już być bliska 10 co uważam za sukces.

W oczekiwaniu na odpowiedź moderatorów allegro życzę wszystkim udanego weekendu.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@rudybart Aby przyspieszyć odpowiedź moderatorek warto je przywołać  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

rudybart
#9 Pomysłodawca#

@kolekcjoner608 dziękuję bardzo za podpowiedź, jestem początkujący na forum 🙂

oznacz moderatorów

rudybart
#9 Pomysłodawca#

poniżej dodam najciekawsze screeny z prób dodawania autorów - kilka się udało a kilka nie
pierwszy ekran z komiksem z serii Thorgal, są dodani oby dwaj autorzy

ekran119.jpg

a teraz najlepsze - w tej wersji Jerzy Wróblewski jest autorem

ekran111.jpg

a tej wersji - to po prostu wcześniejsze wydanie tego samego komiksu - już nie jest i nie może być autorem bo to niezgodne ze standardem allegro

ekran112.jpg

z tego co wiem to oby dwóch panów łączyły przyjazne stosunki zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej i nie spodziewam się tego że Stefan Weinfeld chciałby odebrać swojemu koledze autorstwo komiksu. 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  prosimy o zaakceptowanie zdjęć i wyjaśnienie sprawy 🙂

oznacz moderatorów

rudybart
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  proszę jeszcze o weryfikację tego zgłoszenia, komiks ma dwóch autorów: scenarzystę i rysownika ale mogę dodać tylko jednego.
Czy jest możliwość ustalenia czy komiks możne mieć tylko jednego autora czy kilku. Od razu podpowiem że oby dwie osoby mogą być poszukiwane przez kupujących, zdarza się że scenarzyści piszą super scenariusze i kupujący szukają konkretnego scenarzysty a nie tylko rysownika.


ekran atalanta.jpg

 

 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Moim zdaniem w takich sytuacjach widać fuszerkę wykonywaną przez dział produktyzacji Allegro. Podejmują decyzję losowo na podstawie "widzi mi się", zasłaniają się rzekomymi standardami bo pewnie muszą wyrobić dzienną normę sprawdzonych poprawek. Fajnie, że istnieje forum jako jakiś bufor na takie sytuacje, ale tutaj można wyliczać takie sytuacje bardzo często. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rudybart, w tej kategorii korzystamy z parametru "Autor" i nie rozróżniamy ilustratora oraz scenarzysty. Skonsultuję sugestię dodania po parametrze dla każdego z nich. Proszę Cię o cierpliwość. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

rudybart
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź i pomoc,
dokładnie o to mi chodziło, żeby można było dodawać nie tylko 1 autora ale jeśli jest 2  żeby można było dopisywać drugiego autora - nie zależy mi na oddzielnych polach scenariusz czy rysunki tylko na możliwości dodania imion i nazwisk autorów, do każdej z moich propozycji dołączałem skany stron z komiksów gdzie było to wyraźnie wydrukowane.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rudybart, z tego, co widzę, produkt wygląda tak i ma wpisanych dwóch autorów:

photo_2022-08-03 09.02.50.jpeg

Możesz połączyć ofertę z tym produktem i będzie widocznych dwóch autorów. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

rudybart
#9 Pomysłodawca#

@mr_omachyba nie udało mi się wytłumaczyć na czym polega problem z katalogiem, ale w takim razie czy mogę prosić o wyjaśnienie czy katalog allegro to zbiór dowolnych danych i dowolnych opisów produktów które można sobie dowolnie wybrać i wystawić coś innego niż w opisie produktu w katalogu?
Twoja odpowiedź nie rozwiązuje problemu bo pytanie dotyczyło innego wydania komiksu, dla kupujących kolekcjonerów różnice w wydaniach z różnych lat mogą być warte nawet kilka tysięcy złotych i wstawienie komiksu wydanego w np. 1989 roku do szablonu z produktem z wydaniem z 2021 nie ma sensu bo to całkowicie różne produkty.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rudybart, dzięki za Twoje dopowiedzenie. Faktycznie przegapiłam, że są 2 wydania z różnych lat. W tym wypadku połączenie się z czasopismem z 2022, sprzedając tak naprawdę takie z 1989 roku, to nie jest rozwiązanie. Konsultant weryfikujący zgłoszenie popełnił błąd odrzucając zmianę w autorach. To, co zrobiliśmy po naszej stronie, to we wszystkich czasopismach o tym tytule wpisaliśmy obydwóch autorów. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów