anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 lipca 2024 Wasze oferty będą musiały być połączone z Katalogiem produktów Allegro

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od 1 lipca będziemy wymagać, by 100% ofert było połączonych z Katalogiem produktów. Nowe oferty wystawicie dopiero, gdy połączycie je z Katalogiem, a trwające oferty bez połączenia z Katalogiem przestaną być widoczne dla kupujących.

Tutaj znajdziecie informacje jak skatalogować ofertę.

Zapowiadana zmiana uwzględnia również wykluczenie części kategorii z tego obowiązku. Listę tych kategorii znajdziecie w tym pliku PDF.

[AKTUALIZACJA 08.07.2024 r.]

Poniżej znajdziecie listę kategorii tymczasowo wykluczonych z wymogu. Jednocześnie zaznaczamy, że w przyszłości wszystkie oferty będą musiały być połączone z katalogiem produktów. Nie będziemy uwzględniać żadnych wyjątków.

112712 Dom i Ogród Dom i Ogród > Meble > Akcesoria > Pozostałe
8538 Kolekcje i sztuka Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Pieniądz papierowy > Literatura
99871 Kolekcje i sztuka Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Pocztówki > Literatura
53677 Kolekcje i sztuka Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Medale i odznaczenia > Literatura
100136 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Pozostałe
319751 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Artbook
100132 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Kalendarze
100129 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Kubki
53451 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Figurki
100128 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Plakaty, zdjęcia
319754 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Steelbook
321095 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Lampki
98696 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Poduszki i poszewki
20766 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Koszulki
20764 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Naszywki, znaczki, przypinki
318888 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Ręczniki
98699 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Torby i plecaki
98698 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Zegary i zegarki
92734 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Biżuteria
98697 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Breloki
100135 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Pozostała odzież
20761 Kultura i rozrywka Kultura i rozrywka > Gadżety > Autografy
301106 Motoryzacja Motoryzacja > Opony i felgi > Opony > Do motocykli i skuterów > Komplety opon (przód + tył)
257973 Motoryzacja Motoryzacja > Wyposażenie i akcesoria samochodowe > Elektronika samochodowa > Nawigacje i akcesoria GPS > Akcesoria i oprogramowanie
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

KateCars
#8 Zapaleniec#

Dawno go już nie mam, u mnie wszystko szybko znika,
ale obserwuj aukcje, bo auta z Japonii przychodzą cały czas i może się kiedyś znowu pojawi.

oznacz moderatorów

mikrus24_pl
#9 Pomysłodawca#

Probuję wystawić produkty z tym samym ean i niestety nie da sie powiazac z katalogiem. Do tej pory było to mozliwe. Chodzi o zabawki. Samochody hot wheels i matchbox. Pod tym samym eanem wystepuje setki roznych modeli, jak je wystawić zeby bylo poprawnie? Do tej pory nie bylo takich problemow. Teraz bot na czacie twierdzi ze mam napisac do producenta aby dał nowy ean dla kazdego produktu HAHAHAHAHA

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikrus24_pl w katalogu przy autkach o jednym EAN identyfikuje to 🙂

Kod producenta HCJ82

Więc jak wystawiasz zaczynaj szukać po kodzie i nazwie modelu 🙂

Zobacz jak ładnie powiązane https://allegro.pl/oferta/samochod-hotwheels-57850-htc28-vw-t2-pickup-15713068051 żadnego innego modelu 🙂

Tak samo tu https://allegro.pl/oferta/mattel-hot-wheels-autko-95-toyota-celica-gt-four-14914343559

________
Κώστας
oznacz moderatorów

autolux007
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, chciałem zapytać czy allegro przy narzucaniu łączenia produktów z innymi oferetami dokładnie to przemyślało?Chodzi o części używane.W tej chwili większość ogłoszeń będzie wystawiana z błędami.Np:Chcę wznowić ogłoszenie z lampą samochodową o numerach które już widnieją w katalogu.Allegro narzuca mi połączenie z istniejącą ofertą.Nie wzieli tylko pod uwagę że np część ma jeszcze index, i w zależności od indexu one nie sa takie same.Mało tego, uzupełniając w swoim ogłoszeniu dokładnie numery zamienne/oryginały dzięki czemu zwiększam szanse sprzedaży zmienia mi parametry moich numerów na te z katalogu(które są uzupełnione niedokładnie).To nie może funkcjonować w ten spósób, tego się nie da tak zrobić w przypadku części używanych, po prostu jest to niemożliwe.Sprzedaje na allegro 17 lat ale większego debilizmu jak żyje nie widziałem.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Ja sprzedaję od 15 lat  i dawniej było fajnie, miło, przyjemnie. Nie było tylu zwrotów. Kupujący 3 razy przemyślał, dwa razy zadzwonił. Teraz kupują na pałę po zdjęciu, choć zobaczą tylko główne.

Katalog jest faktycznie do bani, bo przypina moje towary pod innego sprzedającego i kolejny kupujący widzi, że moja pedalnica to "Pedał sprzęgła Łódź"  a ja sprzedaję z Lublina. Nie do Lublinka i nie z Łodzi. Naprawdę, nie chce się już śmiać, ani płakać. Zaczęliśmy olewać temat.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

autolux007
#9 Pomysłodawca#

Na koniec kto jest winny?Oczwyście sprzedający.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@autolux007 w opisywanym przez Ciebie przypadku możemy stworzyć produkt tymczasowy. Są to właśnie przedmioty ze stanem inny niż Nowy, które nie mają uzupełnionych wszystkich parametrów identyfikujących produkt lub mają wartości niejednoznaczne (inna/inny/pozostałe/brak).
Tutaj przeczytasz więcej na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

KateCars
#8 Zapaleniec#

Wszystkie stare zabawki, resoraki itd. itp.
np. Matchbox/Lesney, Majorette, Dinky, Corgi...
ale też starsze modele kolekcjonerskie, generalnie - cała kategoria KOLEKCJE
to jeden wielki bajzel, a katalog produktów jedno co robi,
to wprowadza ludzi w błąd. On tam po prostu nie ma sensu.
Może tylko jeśli chodzi o produkty NOWE, ale nie stare rzeczy,
a dział kolekcje w znacznej mierze takimi się zajmuje. Więc może trzeba
po prostu zrobić dwie kategorie kolekcji - nowe i stare,
a te ostatnie dać bez katalogu produktów, który zbudował tylko BAŁAGAN.
O tym, że kod EAN przed 1977 rokiem nie istniał nie wspomnę 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KateCars w nowych tez jest bałagan, sprzedawcy byle jak podpinają 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

BrickAndFun
#8 Zapaleniec#

mamy ten sam problem. ogólnie kiedyś normalnie po kodzie produktu się wystawiało tym razem z myślinikiem co jest z tyłu na karcie HW. a teraz jest kompletna klapa. Łączy całkowicie z czymś innym.

oznacz moderatorów

SZMIGIEL_DACHY
#9 Pomysłodawca#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  

Proszę o informację jak mam wystawić produkt w poniższym przykładzie.

Mam tarczę do drewna która ma symbol spta-14, kod kreskowy producenta. Została przez Was przypisana do produktu:

Piła tarczowa Schmith SPTA-13 180x30x20T

jest to błędem, mój produkt to:

Piła tarczowa 180x30x30T Schmith

Gdy próbuję edytować produkt na siłę chcecie go połączyć z błędnym produktem. Gdy nie chcę łączyć z katalogiem a potem podać prawidłowe dane produktu i dodać do katalogu nie mogę tego zrobić ponieważ sugerujecie że jest produkt podobny i tylko z tym możecie go połączyć. Dlaczego na siłę wymuszacie błędy w swoim katalogu ?

https://allegro.pl/offer/12644845364

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SZMIGIEL_DACHY sprawdziłam to i prawidłowy kod EAN dla tego numeru to 5902004717661, podaj proszę taki EAN, a będziesz mógł utworzyć nowy produkt w katalogu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SZMIGIEL_DACHY
#9 Pomysłodawca#

@la_nika 

a ja sprawdziłem co mam na półce i to sprzedaję:

piła 180x30x20T - SPTA-13 kod EAN 5902004717654

piła 180x30x30T - SPTA-14 kod EAN 5902004717661

20/30 T oznacza ilość zębów

w załączniku zdjęcie produktów z kodem EAN oraz screen z formularza wystawiania,  to wyraźnie pokazuje że to ja mam rację20240701_072710.jpgScreenshot 2024-07-01 at 07-31-35 Formularz wystawiania.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SZMIGIEL_DACHY nie do końca rozumiem, przecież podaliśmy dokładnie taki sam EAN 🙂 
W takiej sytuacji kliknij proszę "nie łącz z katalogiem" wtedy utworzysz nowy produkt, bo w katalogu nie mamy produktu o EAN 5902004717661. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SZMIGIEL_DACHY
#9 Pomysłodawca#

Gdybym mógł dodać do katalogu to bym to dawno zrobił a nie mogę tego zrobić. W katalogu jest podobny produkt. Mój jest to jednak na 100 % inny produkt i dlaczego nie mogę go dodać do katalogu. Mogę tylko edytować go sobie w nieskończoność, poprawcie to..Screenshot 2024-07-02 at 10-56-08 Formularz wystawiania.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SZMIGIEL_DACHY ok, wszystko jasne. Czy możesz przesłać mi miniaturę produktu, który chcesz utworzyć? Poproszę o stworzenie tego produktu w katalogu i będą wtedy dwa osobne, tak jak powinno być. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SZMIGIEL_DACHY
#9 Pomysłodawca#

Piła_tarczowa_180x30x30T.jpg.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SZMIGIEL_DACHY dziękuję! Poprosiłam o dodanie tego produktu. Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SZMIGIEL_DACHY spróbuj proszę teraz stworzyć nowy produkt z tymi parametrami. Otrzymałam informację, że problem nie powinien się powtórzyć, gdyby było inaczej, oczywiście daj znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

KateCars
#8 Zapaleniec#

Jak w katalogu jest produkt, który system UZNA za podobny,

chociaż w praktyce może i przeważnie jest - zupełnie inny,

to nie możesz dodać swojego produktu. Nie wiecie o tym?

To może sami spróbujcie wystawić jakiś produkt 😉 POLECAM :)))

oznacz moderatorów