anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja a wielowariantowość

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Jak to w końcu jest z tą produktyzacją ? Sprzedaję skarpetki, mam kilka różnych kolorów w kilku rozmiarach, po wprowadzeniu produktyzacji ich połączenie z wielowariantowości się nie wyświetla jest totalna wolna amerykanka w tym co jest połączone a co nie. 

dla przykładu na miniaturach w wariantach widać i zestaw i pojedyncza skarpetkę ale już po kliknięciu w pojedynczą zestaw się nie wyświetla

aukcja1.pngaukcja2.png

albo drugi przykład na tej aukcji widać +31 wzorów: 

skarpetyeltom_0-1673019740453.png

Klikam jeden z nich i po przejsciu do tej oferty widzę tylko kilka :

skarpetyeltom_1-1673019790798.png

Ktoś wie w czym problem ? jak mam to zrobić żeby wyświetlały się wszystkie warianty ? 
Czy każda kombinacja rozmiar/wzór ma być nowym produktem czy podpiąć wszystko pod jeden produkt w katalogu ? Allegro tak odpisuje że nic nie odpisuje... 

Cytat z jednej z odpowiedzi: 
"Widok wariantów ofert widoczny na drugim zrzucie ekranu (zrzut ekranu aukcja2) dotyczy nowej funkcjonalności na Allegro, czyli wariantów produktowych. W miejscu wielowariantowości wyświetlane są inne warianty danego produktu, wybrane na podstawie Katalogu Produktów Allegro"

Tylko na podstawie czego wybiera z katalogu ? 
mam tak porozwalane wszystkie aukcje... czasami kolor granat i czarny są do wyboru żeby identyczna aukcja z białymi skarpetkami była z niczym nie powiązana... 

Sprzedaż spadła prawie do zera... 

 

POMOCY !

 

 

 

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@skarpetyeltom Skonsultujemy to, ale czy możesz podać nam dokładne numery ofert, które tutaj wskazałeś? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Problem dotyczy wszystkich ofert wystawionych na moim koncie, nie zaleznie od powiazan w katalogu. ale moze na przykładzie kilku uda sie znalezc rozwiazanie dla reszty 
9146012527 , 11972501486 = te dotycza kolorowych we wzory 
11132391867 , 9671254034 = te dotycza sportowych ale widze ze dzis juz nie są wcale połączone mimo ze w wielowariantowosci dalej sa: 

skarpetyeltom_0-1673033469901.png

tak jak wspomnialem problem dotyczy praktycznie wszytstkich ofert. W niektorych to jest totalny miszmasz i mam połączone zupełnie różne produkty o różnym składzie...  w wielowariantowosci wyglada wszystko ok ale w ofercie juz nie

 


 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@skarpetyeltom Skonsultuję Twoją sprawę z zespołem odpowiedzialnym za Katalog produktów, ale wrócę z odpowiedzią najwcześniej po weekendzie, dlatego na razie poproszę Cię o cierpliwość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Dzięki. Poczekam, bo z supportem allegro nie idzie się dogadać bezpośrednio. Po wymianie emaili z kilkoma osobami w jednym wątku sprawa zatoczyła koło... nie wiem czy próbuje się ze mnie zrobić **piiip**ę czy ma się w nosie całą poprzednią korespondencje. (załącznik) Cały czas nikt nie powiedział mi na jakiej zasadzie są podpowiadane te produktu w zastępstwie wariantów tak żebym mógł wnieść poprawki do katalogu żeby to wreszcie działało jak trzeba (jestem producentem i wystawiam swoje produkty) bo jak to ma wyglądać jak obecnie to szkoda pieniędzy na reklamę skoro klient nie widzi absolutnie żadnych wariantów.  Skoro na podstawie katalogu to musi być jakiś parametr konkretny po którym jest to dobierane.. skoro każdy wariant kolor/rozmiar ma być osobnym parametrem to który jest tym do łączenia ofert ? Który ma być spójnikiem żeby te same skarpetki wyświetlały się obok siebie. 

kod producenta ? - różny dla każdego wariantu

model ? - też ma w nazwie kolor więc różny

W takim wydaniu dalsza sprzedaż na allegro wydaje się bezcelowa. Pieniądze na adsy idą a efektów brak i wcale się nie dziwie, klient wchodzi na aukcje i dostaje kociokwiku bo nic nie może znaleźć... 

skarpetyeltom_0-1673094039387.png

 

oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Czy coś się udało dowiedzieć ? W międzyczasie na jednym produkcie pozgłaszałem błędy w katalogu dodając eany + parametry ale w dalszym ciągu niczego to w wyświetlanych ofertach nie zmieniło.. dramat sprzedaż stoi... 

oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Rozumiem, że zostałem zignorowany tak samo jak przez korespondecje z poziomu portalu ? A może tutaj też dostanę info że od 3 stycznia zamieniacie warianty ofertowe produktowymi ? tylko nic nie zamieniliście, rozsypaliście i nic nie działa jak powinno... a klientów jak na lekarstwo, czemu się tu dziwić skoro niczego nie można znaleźć... czekam na wyjaśnienia od piątku i nikt nie raczy ani naprawić ani napisać jak naprawić... 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@skarpetyeltom Z całego serca Cię przepraszam, że musiałeś czekać na moją odpowiedź, ale w żadnym wypadku Cię nie zignorowałam. Rozmawiałam o Twoim problemie z zespołem Katalogu produktów i dostałam potwierdzenie, że warianty produktowe grupują się na podstawie wybranych parametrów, a czasem również, jak w Twoim przypadku, po podobieństwie zdjęć. W danej grupie bedą produkty o zbliżonym zdjęciu (liczy się kontur czyli np długość/kształt skarpetki a nie jej kolor/wzór) oraz o identycznych parametrach grupujących - w tym przypadku są to Marka, Fason, Liczba sztuk w zestawie oraz Materiał dominujący.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Alfasklepy
#9 Pomysłodawca#

Witam, może to głupi pomysł, ale na pewno lepszy niż roz.. we wszystkich kategoriach -_-

Spróbujcie najpierw z jedną kategorią, a nie od razu produktyzacja na całym allegro i wszędzie młyn, lepiej zrobić młyn w jednej kategorii i powoli dochodzić do wniosków i jak już się umie to zaczynać nowe kategorie.

Wielowariantowość biwuarów 8 szt. w ofercie wielowariantowej.Wielowariantowość biwuarów 8 szt. w ofercie wielowariantowej.Nie wyświetla się żadna, a nawet ta co jest to jest oferta od innego sprzedającegoNie wyświetla się żadna, a nawet ta co jest to jest oferta od innego sprzedającego

oznacz moderatorów

Alfasklepy
#9 Pomysłodawca#

Ta sama sytuacja ze skarpetami:5 różnych wzorów i rozmiarów5 różnych wzorów i rozmiarówA wyświetla się całe nicA wyświetla się całe nic

oznacz moderatorów

Alfasklepy
#9 Pomysłodawca#

Teraz paski (przykładowa aukcja):

https://allegro.pl/oferta/skorzany-pasek-meski-do-spodni-czarny-klamra-4-cm-12387345817?fromVariant=...

Po kliknięciu w inny pasek w ofercie wielowariantowej, ew. zmianę rozmiaru albo przenosi do innego sprzedawcy, albo wyświetlają się tylko dwa inne rozmiary i znikają inne paski z oferty, nie wiem jak to skomentować, mogę tylko napisać XD 

oznacz moderatorów

Alfasklepy
#9 Pomysłodawca#

Chciałem zrobić tak samo jak z biwuarami, znaleźć 1 produkt i połączyć wszystkie paski tego samego rodzaju, tylko zmienić rozmiar, oto efekt:

Wszystkie paski w ofercie mają dł. w ofercie wielowariantowej 135, a w opisie już taki jak powinien XDWszystkie paski w ofercie mają dł. w ofercie wielowariantowej 135, a w opisie już taki jak powinien XD

oznacz moderatorów

Alfasklepy
#9 Pomysłodawca#

 Ogarnąłem biwuary XD

Trzeba szukać produktu i łączyć pod 1-2 produkty wszystko i zmieniać kolory itp.

oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Mógłbyś trochę obszerniej opisać co zrobiłeś ? podpiąłeś wszystkie warianty kolorystyczne pod jeden produkt ? 

oznacz moderatorów

Alfasklepy
#9 Pomysłodawca#

To tak, jeżeli chodzi o biwuary to zrobiłem tak że znalazłem w katalogu produktów produkt który mnie interesuje, ale w innym kolorze

Połączyłem je z biwuarami które posiadam, ale w innych kolorach

W parametrach produktu zmieniłem kolor i git

W skrócie "podpiąłeś wszystkie warianty kolorystyczne pod jeden produkt ?" ~Tak

Produkt w katalogu nie posiadał nazwy koloru więc nie będzie wyświetlała zła nazwa produktu, co jest na +

Jeżeli chodzi o np. paski danej marki to jest trochę trudniej, ale też do ogarnięcia.

W katalogu prod. trzeba znaleźć pasek który Cię interesuje (trzeba sprawdzić czy są takie same, nie mogą mieć innych zdjęć, czy parametrów), jak nie ma takich produktów trzeba utworzyć nowy.

Jeszcze został problem z tym że jak kliknę w inny pasek w ofercie wielowariantowej to znikają oferty wielowariantowe, a wyświetlają się tylko rozmiary pasków.

oznacz moderatorów

-MIRO-
#7 Wielbiciel#

_HolaOla_ czy nadal konsultujesz tę sprawę z zespołem?

Potwierdzam występowanie omawianych wyżej problemów. U mnie dodatkowo np na zdjęciu głównym oferty widnieje kolor biały produktu, a w wielowariancie zaznaczony pomarańczową ramką jest kolor czarny (!). Dodatkowo zdarza się, że przy przeklikiwaniu rozmiaru produktu serwis przenosi klienta na inny produkt (!). Dodatkowo na listingu w części ofert nie wyświetlają się dostępne warianty mimo, iż są widoczne na stronie produktu i spięte w panelu(!). Sprawa zgłaszana na czacie allegro, a także w korespondencji mailowej. Obecna sytuacja od kilku dni negatywnie wpływa na konwersję ofert, a także koszty reklamy ads.

oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Niestety sytuacja bez zmian, niby coś kombinują dostaje powiadomienia z propozycja zmian w katalogu i dziś przyszedł mail o połączeniu uwaga 5 ofert w 1 po "jakimś" parametrze, nawet nie dla wszystkich kolorów... pozostałe ofery dalej rozsypane

Wielka szkoda że nie da się samemu zgłosić że dany produkt jest wariantem innego i podłączyć go w katalogu produktów jako wariant kolorystyczny.. 

ewentualnie żeby powiązanie odbywało się na przykład poprzez model czy kolekcja. Wpisywałoby się wtedy nazwę i po tej nazwie łączyło by produkty uwzględniając markę + fason

 

Ogólnie nic tak na prawdę jeszcze się nie zmieniło a z supportu ciągle dostaję tylko odpowiedź że pracują nad tym

 

oznacz moderatorów

-MIRO-
#7 Wielbiciel#

Oczywiście, moim zdaniem powinno to być zrobione tak: MARKA + MODEL + ROZMIAR definiują produkt w katalogu, tak aby agregować opinie i oceny, natomiast kolor/wzór spinamy samodzielnie w wielowariancie tak, aby się czytelnie wyświetlało i klient mógł znaleźć to czego szuka.

Aktualnie, np zdjęcie które sam wykonałem świeci się u innego sprzedającego jako miniaturka w pomarańczowej ramce w dostępnych wariantach. W skrócie, sprzedawca A sprzedaje swój wzór A, a w wielowariancie na miniaturze w jego ofercie zaznaczony ramką jest wzór B sprzedawcy B, tak jakby oferta A dotyczyła oferty B. Bez sensu.

Intryguje mnie jeszcze jedna kwestia, jeżeli dodam swoje zdjęcia do katalogu, to ktoś sobie może je wstawić do swojej oferty? Co z prawami autorskimi?

  

oznacz moderatorów

B4science
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry! Mam podobne problemy. Zauważyłam rozbieżność funkcjonalną powiązywaniu ofert z produktem vs. wielowariantowością. Teraz można łączyć jedynie oferty z TYM SAMYM PRODUKTEM. Załóżmy, że mam jeden produkt w dwóch wariantach kolorystycznych. Jeśli wystawię kolor A w ofercie z kolorem A, a potem (chcąc potem to połączyć w ofertę wielowariantową), w produkcie A wystawię drugą ofertę z kolorem B, to na górze w nazwie oferty B dalej widnieją wszystkie parametry z pierwotnego produktu, czyli kolor A, mimo że w opisie jest zmienione na B. Jeśli natomiast wystawię osobny produkt z kolorem B, to już nie mogę tego połączyć. To nie ma totalnie sensu...

oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Jak widać allegro olewa sprawę całkiem, minęły 2 tygodnie i nic się nie zmieniło... jak wszystko było rozsypane tak jest dalej.

oznacz moderatorów