anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dopłacać Sprzedającemu za zaniżony koszt dostawy ?

maarek36
#8 Zapaleniec#

Witam,

kupiłem na Allegro Lokalnie towar, którego cena wraz z dostawą były dość atrakcyjne. Zapłaciłem natychmiast przez Allegro z opcją dostawy listem poleconym. Jednak Sprzedający wysłał mi przez czat polecenie dopłaty na podane konto za niedoszacowany koszt dostawy i od tego uzależnia wysyłkę. Dopłata spowoduje, że ten zakup będzie nieopłacalny.

Czy to jest jakieś oszustwo? Sprzedający nie ma ocen i nie podał mi adresu. Co mam robić?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Za wysyłkę odpowiada sprzedawca i to on źle wpisał koszt dostawy w opis aukcji .Jak nie dopłacisz to jemu też to będzie nieopłacalne ,możesz się domagać wysyłki w takiej formie jak kupiłeś ale może ci nie wysłać i pozostanie ci batalia sądowa ,ale czy warto? 

oznacz moderatorów

maarek36
#8 Zapaleniec#

Dopłata spowoduje, ze to dla mnie będzie nie opłacalny zakup, więc Sprzedający zachowa towar dla siebie i zapewne wystawi to samo ponownie. Być może ten sam numer powtórzy z kimś innym? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@maarek36 Nie jest to uczciwe, ponieważ sprzedający przed wystawieniem powinien wszystko oszacować, zapłaciłeś więc spróbuj wyegzekwować od sprzedającego wysyłkę poprzez otwarcie dyskusji: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maarek36 sam piszesz że cena dość atrakcyjna, przekalkuluj czy faktycznie sprzedawca się nie pomylił i wyjdzie że dopłaci do interesu 😞 co nie zmienia faktu że tak skalkulował i powinien wysłać ale warto podejść do sprawy po ludzku, tym bardziej że tu głównie sprzedają osoby prywatne i podają nie sprawdzone kosztu wysyłki a potem okazuje się że sprzedał coś za 10 zł z przesyłką 15 zł a na poczcie okazuje się że wysyłka kosztuje 27 zł 😞

Komentarzy tu nie ma, sprzedają osoby prywatne, zmusić możesz tylko sądownie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maarek36
#8 Zapaleniec#

Na pewno Sprzedający nie dopłaci do interesu, tylko miałby odrobinę mniejszy zarobek pomniejszony o różnicę w kosztach dostawy. 

Kiedyś mnie też się to zdarzyła gdy coś sprzedawałem. Wtedy to ja pokryłem wyższy koszt dostawy z mojego zysku. Było to jednak na zwykłym Allegro pod groźbą dostania negatywa  🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak często robią sprzedający na AL, wystawiają i dopiero jak im cena odpowiada to wyślą.😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maarek36 pewnie że powinien wysłać, ale pamiętaj że ciężko będzie go zmusić, musisz sam podjąć decyzję czy będziesz walczył czy odpuścisz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maarek36
#8 Zapaleniec#

oczywiście będzie rezygnacja i prośba o zwrot kasy. Dopiero jest 4 dzień tego sporu...... szkoda, że tu brak komentarzy, bo warto byłoby cokolwiek napisać obok imienia Sprzedawcy 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Szkoda że ty nie czytasz i nie wiesz jak funkcjonuje Allegro a szczególnie AL, a odpowiedzi miałeś tu tylko sprzedających więc oni się bronią wzajemnie. Nie rezygnuj tylko otwórz dyskusję, zawsze warto nic ciebie to nie kosztuje a sprzedający ma zablokowaną sprzedaż bo masz przedmiot opłacony.

oznacz moderatorów

maarek36
#8 Zapaleniec#

Zastanawiam się, skoro nie ma tu systemu ocen, to czy na Allegro Lokalne jest jakiś sposób do zmotywowania Sprzedawcy, aby trzymał sie umowy (i cenników) zawartej w momencie zakupu. I nie mam na myśli prowadzenia jakichkolwiek sporów. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma, tylko dyskusja, sąd ale zawsze jak się nie otrzyma towaru jest POK. Ale jak nie otworzysz dyskusji to on zaraz wystawi powtórnie. Środki musi ci zwrócić na twoje konto bankowe, musisz mu podać.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@maarek36 
Sprzedawca nie ma prawa uzależniać wysyłki od wniesienia jakichkolwiek dopłat, ale ...
jak się uprze to nie wyśle, a Tobie pozostanie sądowne dochodzenie Twoich praw. 
Tylko czy w przypadku gdy wartość towaru koresponduje (jak rozumiem) z opłatą za zwykły list polecony - warto brnąć w sprawy sądowe ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

maarek36
#8 Zapaleniec#

Ku mojemu zdziwieniu dziś rano jednak przesyłka do mnie dotarła, czyli brak dopłaty nie spowodował braku wysyłki. W pierwszym odruchu radości chciałem jednak dokonać tej dopłaty plus ode mnie "napiwek". Postanowiłem jednak sprawdzić zakupiony przedmiot i okazało się, że jest zupełnie padnięty akumulator, który nie trzyma pojemności. Przed zakupem zapytałem czy nie wad ukrytych? Odpowiedziano, że wszystko działa. W związku z tym... moja dopłata byłaby tylko zachętą do ukrywania wad w opisie. 

Podsumowując...... nie podoba mi sie to Allegro Lokalne i brak systemu ocen i innych zabezpieczeń.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie ma systemu zabezpieczeń, dyskusja, reklamacja-rękojmia, POK, czego jeszcze chcesz?

oznacz moderatorów