anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to oszustwo?

Client:119442925
#8 Zapaleniec#

Witam. Kupowałem hulajnoge z allegro od takiej pani i to było przez licytacje i trzeba było zapłacić blikiem, i przez inne platnosci nie można bylo z powodu jakiś prac techniczny. I za pierwszym razem mojej płatności blikiem wyskoczył błąd, allegro nie pościł dalej przelewu, ale wyskoczył komunikat że allegro zwróci pieniądze w ciągu 48godzin. Piszę do tej pani że cos takiego ma miejsce, a ona mi odpisała tak:"A to normalne akurat, często się zdarza jak sie płaci blikiem. Musi pan jeszcze raz żeby przeszło. Widocznie w payu nie zaakceptowali płatności". A kolejna wiadomość od niej to taka:"Teraz prosze powiedzieć kiedy pan bedzie płacił to bedę obserwowała i ręcznie zatwierdzę. No i wysłałem drugi raz pieniądze ten sam komunikat wyskoczył mi ale ta pani napisała że zatwierdziła przelew i będzie pakowała hulajnoge. I teraz piszę do tej pani I cisza z jej strony. I czuje ze to oszustwo, wypłaciła 2600 z mojego konta. Pomóżcie proszę bo to nie jest dla mnie mala kwota. A na dodatek znowu jej ogłoszenie pojawiło się na marketpleace. Ja podsyłam scriny wszystkiego związane z tą sprawą 

Screenshot_20240809_122604_IKO.jpg

Screenshot_20240809_122545_IKO.jpg

Screenshot_20240807_182106_Messenger.jpg

Screenshot_20240809_151251_Messenger.jpg

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:119442925 najprawdopodobniej zostałeś oszukany. Masz ten zakup w zakładce zakupy jak nie to zgłoś się na policję. 

oznacz moderatorów

Client:119442925
#8 Zapaleniec#

Nie mam właśnie tego zakupu. Nigdzie nie mogę go zaleźć, a link podsyłam do tej oferty co była na lokalne. Wgl nie można teraz w to wejsc. https://allegrolokalnie.p0c4y18d.pl/oferta/fca5f2ac-270f-452b-b0fc-8904a06aa9c6 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:119442925 nie znajdziesz ten link to oszustwo udaje allegro masz dopisane między allegro i pl fałszywa strona imitacja

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Dla pewności podrzuć link do oferty.

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:119442925
#8 Zapaleniec#

To jest ten link. https://allegrolokalnie.p0c4y18d.pl/oferta/fca5f2ac-270f-452b-b0fc-8904a06aa9c6 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zgłoszenie na policji art 286kk oszustwo jeśli zakupu nie ma w zakupy lokalnie 

oznacz moderatorów

Client:119442925
#8 Zapaleniec#

Nie ma tego produktu w lokalne

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:119442925 Już nie jeden przejechał się na takiej hulajnodze ,prawdopodobnie i ty . Ktoś podsyła link niby z allegro a potem przy płatności blikiem wyłudza pieniądze . Allegro nie ma z tym nic wspólnego. 

oznacz moderatorów

Client:119442925
#8 Zapaleniec#

Ale dlaczego wgl allegro pozwala na takie obejścia, aby ich strony służyły do oszustw.

oznacz moderatorów

Client:119442925
#8 Zapaleniec#

No i czy jak zgłoszę to na policję. To czy odzyskam pieniądze?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:119442925 ta strona to podróbka allegro nic z tym nie zrobi bo takie podróby powstają jak grzyby po deszczu. Kasy nie odzyskasz przynajkniej nikt się nie trafił co by przez 2 lata napisał że odzyskał

oznacz moderatorów

Client:119442925
#8 Zapaleniec#

I policja też nic z tym nie zrobi? Przecież to dużo kasy

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:119442925 owszem kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policja przyjmie zgłoszenie ale by coś z tym realnie zrobić należy zgłoszenie zbiorowe zrobić oprócz swojego i nawet na forum jest parę postów gdzie poszkodowani szukali podobnie oszukanych osób w tym celu. Zerknij w gadane 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:119442925  "Ale dlaczego wgl allegro pozwala na takie obejścia, aby ich strony służyły do oszustw."

To dziwi każdego z nas, dlaczego Allegro toleruje takie sytuacje. Mają  słynny Dział Bezpieczeństwa, mają na pewno działy prawne, mogą zgłaszać  takie zgłoszenia na policję, do prokuratury.  To ochrona nie tylko klientów ale to ochrona wizerunku firmy,  ochrona znaków Allegro...itd...

Nie słyszałem żeby pochwalili się jakimkolwiek  sukcesem w zwalczaniu takich przestępstw.

Widocznie im na tym nie zależy,  bezpieczeństwo klientów mają w  ****

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ich słynna służba bezpieki działa tylko wewnątrz systemu i funkcjonuje na logach systemowych serwerów żadna filozofia dodać 2+2 (powiązać konta) dalej to już za wysokie progi dla nich 

oznacz moderatorów

Client:119442925
#8 Zapaleniec#

To od czego tą nasza policja jest, jak nie potrafią namierzyć takiej osoby co oszukuje ludzi i żyje sobie bezproblemowo za czyjeś ciężko zarobione pieniądze, a policja ma to w dupie.. Prawie 3tys zloty straciłem, bo jakas Pi......A może skopiować stronę Allegro i wysłać fałszywy link.. I dlaczego jak zgłoszę to na policję to zgłoszenie moje przyjmą, ale nic z tym nie zrobią. Dlaczego jak indywidualnie to zrobię To będą mieli to w dupie... Jestem obywatelem polski, place podatki, a nie mogę uzyskać indywidualnie pomocy.. jak byłoby to te 1300zl, raz by mnie w konia zrobiła, ale ja się dałem zrobić podwójnie.. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:119442925 „Ale dlaczego wgl allegro pozwala na takie obejścia, aby ich strony służyły do oszustw”

To nie była strona Allegro

To była strona która tylko wygląda jak Allegro.
Dla chcącego - niestety - nic trudnego skopiować wygląd prawdziwego Allegro i uruchomić fałszywą stronę do oszukiwania ludzi. 

Szansa że odzyskasz pieniądze jest naprawdę minimalna, w zasadzie jedynie teoretyczna. 

oznacz moderatorów

Client:119442925
#8 Zapaleniec#

Nawet zgłosiłem jej profil na Fb że to oszustka to przysłali mi taka wiadomos : 

Screenshot_20240811_130116_Facebook.jpg

oznacz moderatorów