anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupująca zwraca przedmiot bez zgody sprzedającego

MAMY ROZWIĄZANIE!
anilewe05
#8 Zapaleniec#

Sprzedałam przedmiot na Allegro Lokalnie, po ponad 24h od zakupu, po tym jak paczka była już nadana, dostałam sms że kupująca jednak chce anulować zakup bo kupiła towar dla znajomej a ta się rozmyśliła. W międzyczasie mój partner zdążył paczkę już wsadzić do Paczkomatu i zanim sms został przeze mnie odczytany paczka już ruszyła. Na pytanie kupującej czy paczka może do mnie wrócić odpisałam, że niestety nie.

Dwa dni później, kupująca informuje mnie w wiadomości, że nie odebrała przesyłki i paczka wraca do mnie do pierwotnego Paczkomatu i prosi o zwrot pieniędzy. Odpisałam jej, że z uwagi na to, że jestem osobą prywatną zwrot jest możliwy tylko za zgodą sprzedającego, a ja takiej zgody nie wyraziłam i że prawnie, produkt należy do niej. Kupująca w dalszym ciągu upiera się, że ona to zamówienie anulowała i że to nie jest zwrot ponieważ, jak pisze, "nie miała produktu w rękach więc sprzedaż nie została sfinalizowana".

Obecnie Kupująca otworzyła Dyskusję i czekamy na wypowiedź ze strony moderacji. Powiedziałam Kupującej, że czekam na informację odnośnie tego co dalej zrobić z produktem, który do niej należy i że może ona wysłać mi pieniądze abym ponownie produkt do niej wysłała.

Z mojej strony pytanie jest czy lepiej abym odebrała tę powracającą paczkę z Paczkomatu czy olała temat i pozwoliła aby InPost odesłał to do Magazynu Paczek Niedoręczalnych?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
az1rael
#21 Demiurg#

@anilewe05 jeśli odbierzesz allegro ci będzie prawdopodobnie forsować odstąpienie. Nie jesteś firmą więc źle się kupującej wydaje że ona anulowała i że to odstąpienie bo nie miała towaru w rękach, niech szuka paczki u przewoźnika. Kolejna sprawa jaką masz pewność że przewoźnik doręczy ci paczkę całą bez uszkodzeń? Odbierzesz będziesz się pewnie bujać z reklamacją albo podniesie zarzut że wysłałaś popsute np odsyłając jej kolejny raz jej towar 

oznacz moderatorów
anilewe05
#8 Zapaleniec#

Tak mi się też wydawało. Wolałabym nie narażać się na kolejne koszty i nerwy, zwłaszcza że ze swojej strony wiem, że zrobiłam wszystko dobrze a produkt był w idealnym stanie i w pełni sprawny w momencie pakowania i nadania przesyłki.

Dziękuję za odpowiedź!

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Po prostu nie odbieraj tej przesyłki - nie masz takiego obowiązku, towar nie jest już Twoją własnością. 

Pamiętaj też żeby odpowiadać na każdą wiadomość w dyskusji niezależnie od tego czego będzie dotyczyć - to bardzo ważne
Nawet jeśli kupujący napisze np.  „ok” lub cokolwiek innego to musisz na to odpowiedzieć - twoja wiadomość musi być zawsze ostatnia. 

oznacz moderatorów
anilewe05
#8 Zapaleniec#

Okej, będę to miała na uwadze. Dziękuję za radę!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@anilewe05 Po wysyłce i zakupie od osoby prywatnej za towar odpowiada przewoźnik i nie ma zwrotu bez twojej zgody, więc jak nie zgadzasz się na zwrot bez podania przyczyny nie odbierasz, ale zawsze jest ryzyko takie jak reklamcja bo kupujący ma prawo do niej  itd. Najlepsze rozwiązanie to dogadanie się, ale zwrotu nie musisz przyjmować.

oznacz moderatorów
anilewe05
#8 Zapaleniec#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Oznaczam moderatorów, poniewaz przedstawiciel Allegro i Kupujaca upieraja sie w Dyskusji, ze powinnam dokonac zwrotu pieniedzy i nie chca ustosunkowac sie do mojej prosby o wskazanie podstaw prawnych, ktore wskazywalyby ze musi to nastapic. 

Przedstawiciel Allegro twierdzi, ze odstapienie od umowy zakupu jest wiazace mimo ze przeczy to temu ze prawo do odstąpienia przysługuje jedynie konsumentowi w rozumieniu art. 22(1) k.c. i tylko w przypadku, gdy zawiera umowę z przedsiębiorcą. Prosilabym o pomoc w wyjasnieniu sytuacji. 

oznacz moderatorów
anilewe05
#8 Zapaleniec#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Przedmiot 7622e79f-e546-4af8-bad5-b08efc2abb00

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@anilewe05 typowe syn wiatru i kurzu dorwał się do dyskusji i leci z tabelki nie odróżnia kc od uk i osoby prywatnej od przedsiębiorcy. Karz mu podać dane osobowe napisz że wniesiesz skargę na niedouczony personel który nie rozróżnia podstawowych pojęć i aktów prawnych. 

oznacz moderatorów
anilewe05
#8 Zapaleniec#

Najlepsze jest to, ze przedstawiciel Allegro jako date od ktorej odstapienie umowy jest wiazace (argumentujac to tym, ze przesylka nie zostala jeszcze wyslana) wskazuje dzien i godzine kiedy... paczka byla juz nadana i umieszczona w Paczkomacie XD

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@anilewe05 Nie jesteśmy upoważnione do wypowiadania się na temat dyskusji. To nie jest obszar, w którym się specjalizujemy. Wszystkie pytania kieruj do doradcy w dyskusji. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
anilewe05
#8 Zapaleniec#

Doradca w dyskusji nie tylko nie udziela odpowiedzi na zadane pytania, ale też aktywnie wprowadza w błąd zarówno mnie jak i Kupującą np. poprzez argumentowanie podjętych decyzji informacjami, które nie pokrywają się ani z dostarczonymi przeze mnie i Kupującą dowodami ani z obowiązującym prawem.

Co mam zatem zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  macie możliwość zgłosić to by dyskusji się wypowiedział ktoś kompetentny bo tu wręcz zaraz poleci zarzut z kk doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 

oznacz moderatorów
anilewe05
#8 Zapaleniec#

Dziękuję.

Sytuacja jest na tyle absurdalna, że napisałam nawet, że jestem w stanie rozważyć zwrot pieniędzy jeśli Doradca bądź Kupująca wskażą mi konkretną podstawę prawną, która by jasno określiła, że jestem do tego zobowiązana. Kupująca odpisała jedynie "Anulowałam zamówienie i to było wiążące", natomiast Doradca odezwał się dwa razy, za pierwszym razem aby poinformować, że anulowanie zamówienia było wiążące a następnie wysyłając Kupującej formularz do Allegro Protect (zapewne wiadomość automatyczna). Wszystkie moje prośby i pytania o odniesienie się do cytowanych przeze mnie podstaw prawnych i nielogiczności w wypowiedzi Doradcy (jak to, że twierdzi że anulowanie było wiążące bo nastąpiło zanim paczka została wysłana, jednocześnie podając datę i godzinę, kiedy przesyłka była już w Paczkomacie, co potwierdzają screeny z aplikacji InPost) jak dotąd zostały zignorowane.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Przecież nieraz tu było że prosicie o wypowiedź w dyskusji doradców, przecież doradca nie może wprowadzać w błąd.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Przecież to jest jakiś kompletny absurd 🙈

Naprawdę nie ma już nikogo kompetentnego w Allegro  że takie rzeczy trzeba nagłaśniać i załatwiać na publicznym forum? 
@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
anilewe05
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak, mnie wcale nie sprawia przyjemności pisanie o tym tutaj i próby dojścia do prawdy.

Cały czas jedyne czego oczekuję od Doradcy Allegro (i Kupującej, choć rozumiem, że może ona się na tym nie znać) to przedstawienie konkretnych przepisów prawa, które by jednoznacznie wskazywały, że odstąpienie od umowy muszę w tej sytuacji zaakceptować. Jeśli Doradca mówi prawdę, to naprawdę udowodnienie tego i wskazanie konkretnych podstaw prawnych nie powinno być problemem.

Ale nie może być tak, że Doradca twierdzi, że 'odstąpienie od umowy jest wiążące'... bo tak. Każdy sobie tak może decydować, że coś jest wiążące bądź nie. Mnie to nie interesuje co sobie ktoś sądzi, chcę znać podstawę prawną, która by to potwierdziła.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@w_kiwi Nie możecie wypowiadać się w temacie dyskusji > to wiemy > ale możecie interweniować, żeby zajął się nią ktoś kompetentny > myślący człowiek, a nie bot

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Każ. !!! nie karz.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@anilewe05 Jeżeli nie odebrała przesyłki to nie ma żadnej reklamacji > co można reklamować jak się nie wyjęło paczki ze skrytki?🤣 > paczka jest własnością kupującej i to niech ona się martwi co z tym fantem zrobi

oznacz moderatorów