anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Legalność aukcji tego typu.

Client:57277331
#7 Wielbiciel#

Tytuł aukcji i załączone zrzuty ekranu zazwyczaj sugerują, że przedmiotem sprzedaży jest atrakcyjne konto ze skórkami postaci/broni. Patent aukcji polega na tym, że sprzedający w opisie stawia na słowo grafiki i sugeruje, że to forma obejścia regulaminu allegro, aby sprzedać konto ze skórkami. W rzeczywistości po zakupie wyśle Wam na e-mail wiadomość z loginem i hasłem do świeżo założonego e-maila i konta w grze i zrzuty ekranów ze skórkami w załączniku.

Czy taka aukcja jest legalna? Zazwyczaj w pierwszej części ogłoszenia jest napisane, że sprzedawca oferuje modyfikowane grafiki i konto, a odrobinę niżej dopisane jest, że konto dorzuca gratis, co niejako zaprzecza pierwszej części i często samemu tytułowi aukcji. Z tego co się orientuję handel kontami steam/riot nie jest legalny, ale ludzie zasłaniają się sprzedażą czasu spędzonego w grze.

Jak wygląda sprawa w przypadku handlu zrzutami ekranu (słynne modyfikowane grafiki)? Czy sprzedawca może uznać się za właściciela zrzutu ekranu, gdy na zrzucie ekranu widnieje w 100% zawartość konta riot/steam? Czy osoba, która zapłaciła sprzedawcy (osobie prywatnej) ma jakiekolwiek szanse na odzyskanie pieniędzy, czy sprzedawca może czyhać na ludzi szukających okazji i ciągnąć ten proceder w nieskończoność? Kupującemu można zarzucić naiwność i nie do końca czyste sumienie, ale manipulacyjny charakter ogłoszenia pozostaje faktem. Obstawiam, że dla kupującego to walka z wiatrakami, ale jestem ciekawy, jak zapatrują się na to bardziej doświadczone osoby oraz sama moderacja.

Sporo aukcji, ta sama lub odrobinę zmieniona formuła.

 


"Witam wszystkich Allegrowiczów,

Coś o mnie:

Zajmuję się sprzedażą kont różnego typu gier, grafik oraz skinów Valorant/League of Legends/CS:GO od x roku. Za sobą mam wiele udanych transakcji.

Na tej aukcji oferuję sprzedaż grafik oraz konta Valorant/League of Legends/CS:GO z dostępem do maila (zgodnie z wymogami Allegro).

Oferuję możliwość płatności poprzez:

- Allegro,
- PaySafeCard(PSC),
- Blik,
- PayPal,
- inne różne opcje, czasami nawet ujęta jest płatność w skórkach

Informacje o zakupie itd.:

Głównym przedmiotem sprzedaży są modyfikowane grafiki (takie są wymogi Allegro) oraz konto Valorant/League of Legends/CS:GO wraz z dostępem do maila. Po zakupie przedmioty sprzedaży przesyłam na Twój e-mail.

Ważne informacje dotyczące konta:
- Konta NIE są losowane,
- Konta NIE są crackowane,
- Po zakupie konto będzie Twoją własnością co oznacza, że będziesz miał możliwość zmiany maila oraz innych danych na koncie
-~ Zgodnie z regulaminem Riot Games/Steam zabrania się sprzedaży kont, dlatego ja obszedłem ten system w sposób sprzedawania grafik jako główny przedmiot sprzedaży, a konto jako gratis."

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

maxr01
#17 Koryfeusz#

Wirtualne postaci, wirtualne gry, wirtualny świat, wirtualna waluta - czyli coś, co w rzeczywistości nie istnieje.

Stąd też wirtualne problemy ludzi, którzy żyją w wirtualnym świecie oderwanym od rzeczywistości.

Niestety, nie potrafię się wypowiedzieć w temacie dotyczącym rzeczy wirtualnych, które nie istnieją....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:57277331  musiałbyś sprawdzić regulaminy lecz zdaje sie że te firmy nie tyle zabraniają sprzedaży kont co przekazywania kont innym osobom.

Wiec niezaleznie czy to sprzedaż czy to gratis - takie dzailania są łamaniem regulaminu tych firm

No ale to musiałbyś już sam sprawdzić

Co do samej aukcji cóż - jeśli jest wszystko napisane. Trzeba czytać a w razie wątpliwości zadać pytanie sprzedającemu i precyzyjnie dopytac.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:57277331 wskaż proszę ogłoszenia, które masz na myśli. Przyjrzymy się im. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:57277331
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:57277331  pt masz odpowiedź zajeło mi to minute:

1.5. Czy mogę udostępnić lub sprzedać moje konto lub dane logowania? (Nie).

Tworząc konto, użytkownik musi wybrać unikatową nazwę użytkownika i hasło (zwane dalej łącznie „Danymi logowania”). Użytkownik zgadza się na to, że:

  • Zabronione jest udostępnianie konta lub Danych logowania komukolwiek.
  • Nie można sprzedawać, przekazywać ani udostępniać innym osobom konta lub Danych logowania, ani też proponować podejmowania takich działań.
  • Dane logowania muszą być zachowane w poufności

Zródło:

https://www.riotgames.com/pl/terms-of-service

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:57277331 dziękuję! 🙂 Skierowałam ogłoszenie do weryfikacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:57277331
#7 Wielbiciel#

Ogłoszenie zniknęło, ale nie wiem czy usunął je sprzedawca, czy naruszało regulamin. Jeżeli to drugie, to jest tych ogłoszeń więcej. Jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy/zwrot, gdy ogłoszenie osoby prywatnej narusza regulamin? Młodsza osoba z mojego otoczenia miała nieszczęście być jednym z kupców aukcji tego typu.

oznacz moderatorów