anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzeżenie: Zgłoszenie sprawy do Działu bezpieczeństwa oraz weryfikacja.

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Witajcie, 

Dokonałem zakupu  "XBOX GAME PASS CORE 3 MIESIĄCE GLOBAL KOD" na Allegro lokalnie i zostałem oszukany przez Sprzedającego. 

Jak w nazwie widać, przedmiotem aukcji był KOD, a od sprzedającego otrzymałem dane do logowania się do cudzego konta. Tutaj chcę zaznaczyć, że handlowanie kontami jest nielegalne według regulaminu Microsoft i grożą za to kary zarówno dla sprzedających jak i kupujących (np. blokada konsoli etc.)

Zgłosiłem reklamacje itd. Sprzedający obrócił kota ogonem pisząc, że chciałem mieć dostęp do usługi to ją dostałem, a że w innej formie niż przedstawiał to opis, to to już nie jest jego sprawa. 

W prowadzonej dyskusji przekazałem wszystkie informacje do Allegro i poinformowałem o łamaniu praw oraz regulaminów. 

Zostałem poinformowany że sprawa została przekazana do działu bezpieczeństwa. 

Po kilku dniach zacząłem się dopytywać o zgłoszoną sprawę i okazuje się że jako osoba zgłaszająca, nie mam żadnej możliwości wglądu do zgłoszenia. 

Oznacza to, że:

1) Nie wiadomo czy zgłoszenie zostało przyjęte.
2) Nie wiadomo czy zostanę poinformowany decyzji w sprawie zgłoszonej sprawy.
3) Nie wiadomo czy Allegro wyciągnie jakiekolwiek konsekwencje od Sprzedającego w związku z jego nieczystymi zamiarami względem potencjalnych kupujących. 


Opisuje tutaj tą sprawę, ponieważ jak dla mnie wychodzi na to, że Allegro jest w pełni świadome dokonywanych oszustw na swoim portalu, a Kupujący nie mają żadnych praw dochodzenia swojego. 
Brak pełnej transparentności prowadzi do braku zaufania jak i (z drugiej strony) zachęca potencjalnych oszustów do działania na Allegro Lokalnie.

I tutaj nasuwa mi się pytanie: Czy świadome dawanie przestrzeni do dokonywania oszustw nie jest przestępstwem?  - Ja niestety tego nie wiem, a szkoda.

Wyobraźcie sobie taką sytuacje. 

Zostaliście okradzeni, zgłaszacie sprawę na policje, a kiedy się ich zapytasz jak wyglądają postępy, to powiedzą że to nie wasza sprawa... Jak dla mnie to takie coś w głowie się nie mieści.


Uważajcie na siebie, bo widzę,  że osoba która mnie oszukała dalej działa na Allegro i ciągle wystawia nowe aukcje.

Udanego dnia

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

@ko_alka 

Rozumiem, że Allegro nie będzie dalej samodzielnie weryfikowało aukcji Tego sprzedającego? 
I że użytkownicy samu muszą pilnować takich rzeczy? 
Czyli wziąć bezpłatny etat w Allegro? 

I czy w związku z ponownymi aukcjami które były usunięte, owy sprzedający zostanie usunięty z Allegro?

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

@ko_alka 

I jest kolejna. Nowa aukcja 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/xbox-game-pass-core-3-miesiace-global-promocja-bpp

Czy serio tak ciężko dostrzec, że facet to oszust i wykorzystuje serwis Allegro Lokalnie jak tylko się da? 

Ile dowodów więcej Allegro potrzebuje? 




oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

https://allegrolokalnie.pl/oferta/xbox-game-pass-core-3-miesiace-global-kod-xbv Jeszcze jedna... 

Właśnie widać jak działają systemy bezpieczeństwa na Allegro lokalnie

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:89843473 Dziękuję, zgłosiłam kolejne dwie oferty. 

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

A czy mogę liczyć na odpowiedzi na swoje pytania? 

Czy te kilka postów to nadal za mało dla działu bezpieczeństwa aby podjąć decyzję? 

Ile osób musi zostać jeszcze oszukanych by pozbyć się tego Pana? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:89843473 W tej sprawie Dział Bezpieczeństwa będzie w kontakcie ze sprzedającym. Jeśli stwierdzą naruszenia naszego Regulaminu, to konto zostanie zablokowane. Nie będę Ci jednak opisywać naszych wewnętrznych procedur, jeśli tego oczekujesz. 

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Tak jak napisałem wcześniej. Nie chcę pozyskać informacji na temat procedur Allegro. 

Po prostu widać, że Sprzedający ma gdzieś to co robicie i dalej uprawia swój proceder. 

W kilka minut pokazałem wam 3-4 aukcje które stworzył od tak. Mimo że widać jak na dłoni że jest to scam. 

Po prostu nie rozumiem takiego działania, bo jest ono na szkodę potencjalnych kupujących. 

Jeśli jest inaczej, to w takim razie co Allegro robi by takie sytuacje się nie powtarzały? A się powtarzają... 

Czy naprawdę tylko ja to tak widzę? 

Czy sprzedawanie nielegalnych produktów nie jest naruszeniem regulaminu? 

Czy sprzedawanie produktów działających na szkodę kupującego nie jest naruszeniem regulaminu? 

Po prostu nie jestem w stanie uwierzyć, że Allegro, serwis który istnieje od x lat pozwala na taki proceder i przechodzenie obojętnie obok takich spraw przychodzi serwisowi tak łatwo. 

Stąd było moje pytanie: Ile osób musi zostać jeszcze oszukanych by pozbyć się tego Pana? 

Jeśli Allegro woli inaczej sformułowane pytanie to brzmi ono tak:

Ile mleka musi się jeszcze wylać by Allegro dostrzegło, że Sprzedający oszukuje ludzi? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

2 uwagi 
1 to nie jest oszustwo tylko reklamacja niezgodności towaru z umową, oszustwo by było wtedy jakbyś nie dostał towaru
2 według prawa ue konto w grze można sprzedaż i do sprzedaży dochodzi w momencie przekazania loginu hasła i dostepu do email gdy kupujący może zmienić te dane by nikt się mu nie zalogował, więc konto z aktywną subskrypcją można sprzedać jako takie

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Odnośnie pierwszej uwagi, to jak dla mnie jest to oszustwo.

Przykład: Zamawiasz z Auchan Cytryny. przywożą Ci kwasek cytrynowy. Zgłaszasz się do nich i prosisz o zwrot, a oni odpowiadają NIE, bo to jest kwaśne i to jest kwaśne i nie widzą podstaw do zwrotu.

Odnośnie drugiej. 
Fakt. Kiedy dostaniesz login, hasło do konta Xbox i dostęp do maila na którym jest ono założone to wtedy jest wszystko ok. 

A ja dostałem tylko Login i hasło do konta Xbox. Dostępu do maila na którym jest to założone już nie było wysłane. 

Sprzedawanie usługi w ten sposób  dla własnej korzyści jest naruszeniem praw licencyjnych (czy jakoś tak). A to już nie jest dozwolone w świetle prawa i regulaminu Microsoft. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

i dlatego zgłosiłeś reklamację a potem złożysz wniosek o ap więc nie jest to oszustwo bo tam nie dostałbyś nic wtedy podpadałoby to pod 286kk

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Jeszcze nie zgłosiłem, ponieważ nie minęło jeszcze 2 tygodnie od zakupu. Taki system. 

A Sprzedający dalej wystawia aukcje jak widać po dzisiejszych postach i pomimo złożonego zgłoszenia nic się z nimi nie dzieje... 

Ciekawe ile czasu tym razem ma dział bezpieczeństwa by usunąć aukcje które już usunął 

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Byłem w trakcie edycji posta i nie zdążyłem dlatego przeklejam go tutaj poniżej:


Dalej nie widzę różnicy po między jednym a drugim... 

Jest to oszustwo ze strony Sprzedającego. A Allegro jest w pełni o tym świadome i ma z tym problemy bo (cytat) " (...) ale nie mamy zasobów czasowych na to, żeby podejmować działania na kontach sprzedających, weryfikować oferty, kontaktować się ze sprzedającymi i dodatkowo informować o wszystkich krokach zgłaszających". 

Jak dla mnie wynika z tego że Allegro wie o problemie, ale nie ma jak sobie z nim poradzić dlatego pozwalają na tworzenie kolejnych kont tym samym osobom i kolejnych aukcji.


Czy dawanie przestrzeni oszustom do oszukiwania nie jest też swego rodzaju oszustwem? 

A Sprzedający dalej wystawia aukcje jak widać po dzisiejszych postach i pomimo złożonego zgłoszenia nic się z nimi nie dzieje... 

Ciekawe ile czasu tym razem ma dział bezpieczeństwa by usunąć aukcje które już usunął. 

Ewidentnie brakuje tutaj jakiegoś systemu który w łatwy sposób by się z tym uporał. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Walka z wiatrakami on wystawia 10x szybciej niz ty zglaszasz a 100x szybciej niz dzial bezpieki banuje

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Dlatego warto by wprowadzić jakiś system który na początek nawet zmniejszy to ratio. 

np. Oceny użytkowników , jakiś ostrzeżenia w systemie (dla działu bezpieczeństwa) jak użytkownik już raz coś przeskrobał albo blokada IP. 

Inne serwisy jak i samo Allegro mają jakieś rozwiązania

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

@ko_alka @w_kiwi @nat_not 

Sprzedający dalej ma aktywnie aukcje które były zgłoszone. 

Dlaczego Allegro pozwala w dalszym ciągu wystawiać aukcje osobom które oszukują ludzi? 

Jeśli Sprzedawca oszukał kupującego raz i nie poniósł żadnych konsekwencji, to czemu Allegro zakłada że nie oszuka więcej razy?

Dlaczego pozwala na wystawianie kolejnych aukcji? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

1 bo lokalnie ma w zadku to co sie tam dzieje to jest jak wrestling z wolna amerykanka
2 allegro nie jest strona transakcji miedzy wami i nie ma ani mocy sprawczej ani kompetencji sadu
3 nie chce im sie wyszukiwac takich aukcji tylko raczkami zrobionych w jajo to robia jeszcze z takim opoznieniem ze szok
4 im wiecej aukcji tym wiecej kasy a dla nich wazne by sie sprzedalo a nie co i jak sie sprzedalo i ile walow bylo ze sprzedaza dlatego na zwyklym masz tabuny chinczykow z milionami ofert a na lokalnie jajcarzy od kupilem i nie place oraz specjalne aukcje z ktorych twoja to pikus bo jednak dostales towar a widzialem takie cudenka ze kupilbys np peta z gry przemianowanego na rare  dostanego od razu etc

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Po pierwsze nie dostałem towaru, tylko coś zamiast tego towaru, co ma podobne funkcje jak zakupiony towar czyli go imituje.  Maliny i borówki są z rodziny jagód ale nie są jagodą 🙂 Więc jedyne co dostałem to "minus" w swoim portfelu. 

I znowu napiszę to co już napisałem. 

Jeśli tworzysz usługę na której chcesz zarabiać to bierzesz za nią odpowiedzialność. 

Allegro stworzyło serwis, który w nie ma zabezpieczeń przed dokonywaniem oszustw. Dlatego powinno wziąć odpowiedzialność za swoją usługę. A tego nie ma. 

Dla mnie to jest coś podobnego do zatrudniania ludzi na czarno. Kasę niby mają, ale jak coś się stanie to "spadaj". 

Fakt, moja sytuacja przy innych to pikuś, jednak jeśli pozwalają na takie procedery na małą skale, to co się dzieje przy większych przekrętach sprzedających? Zapewne to samo. 

Nie wiem co by pomogło: 

Ban na IP, może jakieś oznaczenie w ich systemie wewnętrznym, że dany sprzedający już raz coś zrobił, i jak zrobi coś jeszcze raz to out z serwisu. Możliwości jest wiele, tylko trzeba chcieć. 

I tutaj pojawia się pytanie czy Allegro chce coś takiego zrobić

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

1 nie chce podobne sprawy są poruszane co chwilę podobne wałki są kilka razy opisywane na tydzień allegro działa na zgłoszenie ot przychodzi moderatorka z miotłą i zamiecione
2 ale dostałeś coś zamiast nic więc ap raczej ci  nie wypłaca a w odrzucenie reklamacji nie będą ingerować więc pewnie jakieś monety dostaniesz chyba że sprzedawca nie odrzuci reklamacji lub nie odpowie na nią w terminie
3 ban na ip chłopie marzenie ściętej krowy oni nie potrafią po ip namierzyć takiego forumowego trola co tu non stop robi ferment i co chwilę zakłada nowe konta i szczuje ludzi a co dopiero sprzedających na lokalnie jak się ma pracowników z uczelni na śmieciówkę studencką zatrudnionych to nie oczekuj że któryś coś potrafi
4 regulamin mają tak napisany że odpowiedzialność za usługę zawsze spoczywa na kimś innym nie na allegro w obijaniu sobie zadka blachą są mistrzami

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Powiem wprost, jeśli nie odzyskam pieniędzy za AP to wtedy pójdę na policję i zgłoszę cały proceder. W Internecie każde oszustko jest ścigane. Nie ma kwoty minimalnej. Pokaże całą konwersację pomiędzy mną, sprzedającym i allegro, gdzie samo allegro przyznaje że otrzymałem inny produkt niż ten który zakupiłem. Pokaże że sprzedający jeszcze chciał mnie wpuścić na minę i jakbym skorzystał z tego konta to Microsoft mogłyby zablokować Konsolę.
Ba. Pokaże nawet ten temat na forum który założyłem (tak. robię screeny) 

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Ba. Ja trzeba będzie to nawet ogarnę telewizję by pokazała co się tutaj dzieje

 

oznacz moderatorów