anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzeżenie: Zgłoszenie sprawy do Działu bezpieczeństwa oraz weryfikacja.

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Witajcie, 

Dokonałem zakupu  "XBOX GAME PASS CORE 3 MIESIĄCE GLOBAL KOD" na Allegro lokalnie i zostałem oszukany przez Sprzedającego. 

Jak w nazwie widać, przedmiotem aukcji był KOD, a od sprzedającego otrzymałem dane do logowania się do cudzego konta. Tutaj chcę zaznaczyć, że handlowanie kontami jest nielegalne według regulaminu Microsoft i grożą za to kary zarówno dla sprzedających jak i kupujących (np. blokada konsoli etc.)

Zgłosiłem reklamacje itd. Sprzedający obrócił kota ogonem pisząc, że chciałem mieć dostęp do usługi to ją dostałem, a że w innej formie niż przedstawiał to opis, to to już nie jest jego sprawa. 

W prowadzonej dyskusji przekazałem wszystkie informacje do Allegro i poinformowałem o łamaniu praw oraz regulaminów. 

Zostałem poinformowany że sprawa została przekazana do działu bezpieczeństwa. 

Po kilku dniach zacząłem się dopytywać o zgłoszoną sprawę i okazuje się że jako osoba zgłaszająca, nie mam żadnej możliwości wglądu do zgłoszenia. 

Oznacza to, że:

1) Nie wiadomo czy zgłoszenie zostało przyjęte.
2) Nie wiadomo czy zostanę poinformowany decyzji w sprawie zgłoszonej sprawy.
3) Nie wiadomo czy Allegro wyciągnie jakiekolwiek konsekwencje od Sprzedającego w związku z jego nieczystymi zamiarami względem potencjalnych kupujących. 


Opisuje tutaj tą sprawę, ponieważ jak dla mnie wychodzi na to, że Allegro jest w pełni świadome dokonywanych oszustw na swoim portalu, a Kupujący nie mają żadnych praw dochodzenia swojego. 
Brak pełnej transparentności prowadzi do braku zaufania jak i (z drugiej strony) zachęca potencjalnych oszustów do działania na Allegro Lokalnie.

I tutaj nasuwa mi się pytanie: Czy świadome dawanie przestrzeni do dokonywania oszustw nie jest przestępstwem?  - Ja niestety tego nie wiem, a szkoda.

Wyobraźcie sobie taką sytuacje. 

Zostaliście okradzeni, zgłaszacie sprawę na policje, a kiedy się ich zapytasz jak wyglądają postępy, to powiedzą że to nie wasza sprawa... Jak dla mnie to takie coś w głowie się nie mieści.


Uważajcie na siebie, bo widzę,  że osoba która mnie oszukała dalej działa na Allegro i ciągle wystawia nowe aukcje.

Udanego dnia

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Dodatkowo. Jeśli otrzymam jakieś monety, które będę mógł wykorzystać tylko w Allegro, to będzie to zachęcanie do zostanie oszukanym po raz kolejny. Co dla mnie będzie pokazywanie jaką wartość mają kupujący dla serwisu Allegro 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:89843473 ja ci to piszę z doświadczenia co ja tu czytałem dostaniesz raczej jakieś monety w ramach odczep się od allegro
policja ci tego nie przyjmie jako oszustwo odeślą cię grzecznie do rozpatrzenia reklamacji zostanie ci kc i powództwo cywilne a dane sprzedawcy ma allegro pytanie jakie bo jak płaciłeś takim blikiem to nawet nie mają nr konta. Z doświadczenia wiem że uzyskanie danych do pozwu cywilnego od allegro tego konta sprzedawcy to się nie uda odeślą cię na policję policja albo nie przyjmie albo umorzy i się do allegro nie zgłosi po dane sprzedawcy a tobie allegro nie da tych danych bo rodo ot takie perpetum mobile głupoty rozbijesz się głową o korporację

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-wykroczen-16788218/art-134

Art.  134.  [Oszustwo gospodarcze]
§  1. 
 Kto przy sprzedaży towaru lub świadczeniu usług oszukuje nabywcę co do ilości, wagi, miary, gatunku, rodzaju lub ceny, jeżeli nabywca poniósł lub mógł ponieść szkodę nieprzekraczającą 100 złotych,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§  2. 
 Tej samej karze podlega, kto przy nabyciu produktów rolnych lub hodowlanych oszukuje dostawcę co do ilości, wagi, miary, gatunku lub ceny, jeżeli dostawca poniósł lub mógł ponieść szkodę nieprzekraczającą 100 złotych.
§  3. 
 Usiłowanie wykroczenia określonego w § 1 lub 2 oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:89843473 nie obowiązuje was ustawa konsumencka tylko kodeks cywilny bo umowa sprzedaży jest między osobami prywatnymi ten art nie ma zastosowania

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Tylko że to jest kodeks wykroczeń i z tego co wiem on obowiązuje każdego, chyba że nie to wtedy będę mocno zdziwiony

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie obowiązuje sprzedawcę firmę a to jest osoba prywatna ten co ci sprzedał

Rozdział XV. Wykroczenia przeciwko interesom konsumentów
zresztą w nagłówku masz
nie jesteś traktowany jako konsument w tym momencie więc sam kodeks cywilny

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Ale chyba obowiązuje allegro bo ich regulamin jak by nie było pomaga takim sprzedającym

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Uwaga. 

Złożyłem wniosek o zwrot pieniędzy. Został rozpatrzony pozytywnie. Poniżej załączam wiadomość od Allegro z której wynika, że sprzedający nie ponosi żadnych konsekwencji, a zwrot będzie po stronie Allegro.


Pozytywnie rozpatrzyliśmy wniosek z Allegro Protect. Kupujący otrzymuje zwrot pieniędzy: 35,79 PLN.

Wiadomość dla sprzedającego
Zwrot pokrywa Allegro Protect. Zapewniamy, że nie oczekujemy spłaty tej kwoty.

Wiadomość dla kupującego
Pieniądze w ciągu 3-7 dni roboczych trafią na konto lub kartę, z których opłacono zakup. W mejlu znajdziesz informacje o zwrocie.
"

@ko_alka @w_kiwi @nat_not W jaki sposób Allegro pozbywa się niewiarygodnych sprzedających oraz w jaki sposób ponoszą oni konsekwencje?  

Jak dla mnie jest to tylko i wyłącznie potwierdzenie tego, że tacy sprzedający nie ponoszą żadnych konsekwencji z tego tytułu dlatego chętnie korzystają z Allegro Lokalnie. 

W jaki sposób Allegro Lokalnie dba o bezpieczeństwo Kupujących, skoro nie uczciwi sprzedający nie ponoszą żadnych konsekwencji?


oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

@ko_alka @w_kiwi @nat_not

1) Allegro nie jest w stanie zweryfikować ofert wystawiających - słowa moderatorki z wcześniejszych postów.
2) Allegro nie jest w stanie wyrzucić szkodliwego sprzedającego ze swojego serwisu.
3) Allegro nie jest w stanie zabezpieczyć kupujących przed oszustami.

To co w takim bądź razie Allegro jest w stanie zrobić poza pobieraniem opłat od sprzedanych przedmiotów? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

banować tych uczciwych sprzedających w szczególności małe firmy są rozjeżdżane prze allegro korpobezpiekę, obarczać sprzedających firmy o wszystko w tym o to że się urodzili, oddychają i mają czelność sprzedawać na allegro a już broń boże urazić kupującego to wyleje na ciebie wiadro pomyj i bluzgów a konsultant udaje że nie czyta... jak widzisz allegro dużo może przeginać w jedną stronę cwaniaków nie ruszy np sprzedających na lokalnie oszukujących ludzi albo na zwykłym chińczyków ale do prania po głowie normalne działalności to pierwsi nawet nie kwikniesz

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Nie wiem co odpowiedzieć, bo mało rozumiem z tego co napisałeś. 

Po prostu poczekam na odpowiedź Moderatorek. 

Rozumiem że fajnie jest pobierać opłatę za transakcję, ale czy warto pozwalać pobieranie opłaty za nie uczciwe transakcje? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:89843473 Nie wiem skąd masz takie informacje. Wyjaśniłyśmy już, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować każdej oferty w trakcie jej wystawiania - nie ma takich możliwości systemowych i to nie dotyczy jedynie naszej platformy. Jak już wspomniała Ola, jeśli nasz Dział Bezpieczeństwa wykryje zagrożenie, podejmuje odpowiednie kroki, o których nie będę tutaj informować. Są to nasze procedury wewnętrzne. Natomiast cały czas dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. W wielu postach już wyjaśniałam, że jest to nieustanny wyścig pomiędzy nami i naszymi zabezpieczeniami a potencjalnymi oszustami i nowymi strategiami wyłudzania danych. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

 @w_kiwi @ko_alka @nat_not 

Tylko Pani potwierdza to co było pisane powyżej. 

Po pierwsze, rozumiem że nie jesteście w stanie weryfikować wszystkich ofert, ale to nie zwalnia was z wzięcia odpowiedzialności za waszych użytkowników. Tutaj tego nie ma.

Dlaczego tak uważam. Sprzedający który mnie oszukał dalej wystawia nowe aukcje z tymi samymi opisami tylko różnymi cenami. Czy na prawdę Allegro nie potrafi sobie poradzić z czymś takim? Może warto dać bana na konto, IP, albo zaznaczycie sobie w waszym systemie podejrzanych sprzedających. 

W poście powyżej powołałem się na artykuł który wkleję ponownie.

Art.  134.  [Oszustwo gospodarcze]

  • 1. 

 Kto przy sprzedaży towaru lub świadczeniu usług oszukuje nabywcę co do ilości, wagi, miary, gatunku, rodzaju lub ceny, jeżeli nabywca poniósł lub mógł ponieść szkodę nieprzekraczającą 100 złotych,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

  • 2. 

 Tej samej karze podlega, kto przy nabyciu produktów rolnych lub hodowlanych oszukuje dostawcę co do ilości, wagi, miary, gatunku lub ceny, jeżeli dostawca poniósł lub mógł ponieść szkodę nieprzekraczającą 100 złotych.

  • 3. 

 Usiłowanie wykroczenia określonego w § 1 lub 2 oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.

 

Odnosi się on do firm, a wydaje mi się ze Allegro jest firmą. Dlatego uważam, że skoro Allegro wie i nic z tym nie robi, bo „nie jest w stanie zweryfikować wystawionych ofert” oznacza tylko i wyłącznie pomaganie. Ponieważ to po waszej stronie jest pilnowanie bezpieczeństwa na Waszym portalu.

A według przesłanej wiadomości w dyskusji, Sprzedający nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

Skoro nie ponosi odpowiedzialności to znaczy że Allegro daje przyzwolenie na kolejne działania. A to jest POMOC.

Dodatkowo. Jakie inne serwisy postępuję w taki sam sposób. Na które serwisy Pani się powołuje. Bo argument typy „inni też tak robią” bez pokazania szczegółów jest argumentem z poziomu przedszkola.

Podsumowywując:

Allegro nie weryfikuje nowych ofert od osób które oszukują. Pozwala im na dokonywanie kolejnych transakcji od czego pobiera prowizję i nie karze nieuczciwych sprzedających.

Czy to nie jest zachęcanie innych nieuczciwych sprzedających do używania Allegro lokalnie?  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:89843473 @w_kiwi wczoraj sobie szukałem gierki na steam COD modern warfare 2 i co na allegro zwykłym znalazłem kilka ofert naruszających regulamin w opisie wprost pisze gift code ale tylko dla nowego konta steam więc defacto jest to sprzedaż konta z przypisaną do niego grą płatną, a więc wasz regulamin został złamany bo mogę się założyć że przy zakupie dostałbym pasy i login do tego nowego konta. Serio nie da się waszych botów tak zaprogramować by wychwytywały w ofertach słowa vpn albo wymaga założenia konta steam?
przykłady:
12946726034
12946745991
12931585119
13560886657
tylko czy kupujący są od tego by za wasz portal zgłaszać babole ofertowe? może się powinni na etat u was zatrudnić


 

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@az1rael Allegro woli pracowników społecznych, po co płacić za coś, co jest darmowe (.....) ?

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes a powiem ci wiecej 2 oferty byly drozsze w okolicy 150-170zł i tam kod steam rzeczywiscie dostaniesz do przypisania do dowolnego konta steam - przynajmniej tak pisze - ale uwaga gratisy losowy kod z gierką na steam w cenie np 1 do 20 euro? Co allegro pisze w regulaminie o sprzedazy kota w worku czyli mystery boxów? Że nie wolno ich sprzedawać a cena taka że ten gratis wliczony w porównaniu do cen na innych platformach sprzedażowych. Więc wciskamy kupującemu na siłę chun wi co zazwyczaj crap a liczymy cenę jak za calkiem porządną gierkę

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witajcie. 

Jakieś pół roku temu założyłem wątek w którym wyszło, że dział bezpieczeństwa allegro w żaden sposób nie zajmuję się weryfikacją sprzedających, a oszuści którym udowadnia się oszustwo, mają możliwość dalszego uprawiania swojego procederu, bez żadnych konsekwencji. Cały wątek załączam w linku poniżej.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupujący-o-allegro-lokalnie/ostrzeżenie-zgłoszenie-sprawy-do-dział...

Administracja w wątku zapewnia że zajmują się blokadą takich użytkowników, sprawdzają wszystko itd., ale czy na pewno? 

Wszedłem dzisiaj na swoje konto Allegro, gdyż jestem zainteresowany zakupami i widzę, że mam wiadomość od jakiegoś użytkownika. Ku mojemu zaskoczeniu, jest to użytkownik któremu zostało udowodnione przewinienie, a samo Allegro postanowiło przyznać zwrot. (Ba. nawet blokowali wtedy tego użytkownika :D)  

Treść wiadomości załączam poniżej: 

"Witam serdecznie, zachęcam do zakupu kodów Game Pass Ultimate z moich ofert. Do końca tygodnia przy zakupie na allegro lokalnie otrzymuje Pan 2 kody w cenie jednego, natomiast na zwykłych aukcjach allegro drugi kod wysyłamy po wystawieniu pozytywnej opinii 🙂"


Droga Administracjo.   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Jak to jest z tymi zabezpieczeniami i skutecznością działania działu bezpieczeństwa? 

Jak to jest, że osoba która oszukuje ludzi, ma blokowane swoje aukcje, dalej może uprawiać swój proceder? 

Bardzo proszę od odpowiedź z jakimiś konkretami, a nie jakieś lanie wody dla "baranów" jak w temacie załączonym powyżej.

Udanego dnia. 



  


oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:89843473 tak jak pisałyśmy wcześniej są to nasze wewnętrzne procedury, o których nie możemy pisać, natomiast działania zostały podjęte. Zgłosiłam też dzisiejszy przypadek do odpowiedniego działu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Rozumiem, że Allegro nie chce udostępniać swoich procedur, dlatego zadam inne pytanie. 

Jak wygląda skuteczność egzekwowania procedur bezpieczeństwa w serwisie Allegro? 

W podanym przykładzie wychodzi na to że skuteczność wynosi 0%. 


oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:89843473 krótka odpowiedź to, prawidłowo. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów