anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwa/wykradanie kont allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Kolejny mój post dotyczący zakupów na allegro lokalnie. 

Na początku zacznę od tego że zostałem oszukany na dużą kwotę (jak dla mnie bynajmniej). Teraz oczywiście już za późno bo nie oszukujmy się pieniążki które zniknęły z mojego konta z pewnością już do mnie nie wrócą:( poczytałem troszkę o zakupach tutaj i nasuwa mi się parę pytań jeśli chodzi o zakupy na allegro lokalnie :

-jak to jest z weryfikacją konta użytkowników? Czy konto lokalne jest połączone z kontem głównym allegro? 

-zostałem oszukany poprzez wygenerowanie sms do mnie pod nazwą ALLEGRO 

-jakaś zapora dla włamywaczy kont istnieje tutaj? Dostałem wiadomość z allegro że konto osoby od której nieszczęśliwie chciałem kupić przedmiot jest zablokowane, ale co dalej z tą osobą? Czy jest to dalej weryfikowane czy ktoś się włamał czy jest oszustem? 

-co jeśli próbowałem kupić przedmiot na allegro lokalnie, ale okazało się że płatność poszła wgl inna droga? I tutaj brak pieniędzy na koncie (zostały skradzione) ale przedmiotu nie ma w zakładce "kupione" 

Z tego co widziałem jest mnóstwo takich oszustw na allegro lokalnie, może warto byłoby pomyśleć coś w tej sprawie. Jestem jedna z tych osób "naiwnych @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
LEW433
#21 Demiurg#

Tak, konta Allegro i Allegro Lokalne są powiązane, jeżeli zapłacisz przez AF zawsze możesz liczyć na pomoc Allegro. Z tego co wnioskuje zostałeś oszukany przez podstawienie fałszywego maila od Allegro(niby Allegro).

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Tak, dokładnie. Zostałem oszukany przed podstawionego sms od niby allegro. Cóż mogę zrobić dalej? Czy jest wgl jakaś szansa na odzyskanie kasy tak naprawdę? Konwersacja była pisana na allegro, no nie chce mi się na prawdę wierzyć w to że taki oszust nie jest do namierzenia:( musiał zostawić po sobie jakiś ślad mimio tego że "dałem się zrobić w balona" 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Lucas93m Na pewno należy udać się na Policję i złożyć zawiadomienie o oszustwie, czy Allegro pomoże- nie wiem, pytaj. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Sprawa została dziś już zgłoszona na policję. Jakie tylko miałem informacje, typu zrzuty ekranu, konwersacje itp wszystko przekazałem. Mam nadzieję że nasze organy wykaza się i znajdą tego kogoś.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Lucas93m Niepotrzebnie zakładasz drugi wątek w tej samej sprawie. Stanowisko Allegro poznałeś już tu; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/p%C5%82atno%C5%9B%C4%87-blikiem-i-brak-pi...

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Może i racja, ale po prostu jestem poirytowany cała ta sytuacja jaka zaszła. Oczywiście mój udział czyli to że dałem się nabrać i oszukać no niestety, to tylko i wyłącznie moja wina. 

Ale dziwi mnie to po prostu że jak na taki duży portal internetowy z łatwością przychodzi ludziom oszukiwać innych. Mimo tego, że ja zrobiłem głupotę to przeciez nie byłem z pewnością pierwszy i nie ostatni który dał się podejść poprzez zbanowane konto. 

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@Lucas93m Mylisz się. To że przestępcy mogą tu sobie grasować nie niepokojeni, bo pracownicy Allegro są zajęci blokowaniem i weryfikowaniem kont, które nigdy nie służyły do sprzedaży to nie jest Twoja wina.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Hm... No moim zdaniem samo blokowanie kont to chyba trochę za mało, czy się mylę?

Ja akurat nie mam do tego głowy (bo się po prostu nie znam) , ale powinny być moim zdaniem odpowiednie osoby które powinny się zająć tym wszystkim. 

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@Lucas93m Ależ ja właśnie o tym mówię: Allegro ma siły i środki, żeby zwalczać oszustwa, ale brakuje im na to czasu, bo zamiast tępić złodziei zajmują się ponowną weryfikacją użytkowników z wieloletnim stażem tylko po to, żeby im uprzykrzyć korzystanie z serwisu. A tymczasem złodzieje zakładają nowe albo włamują się na stare konta, wystawiają wirtualny towar i wysyłają SMS-y z linkami do oszukańczych ofert. Na tym forum codziennie przybywa takich zgłoszeń jak Twoje i będzie przybywać nadal, bo komuś się to bardzo opłaca.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  więc teraz pojawia się moje główne pytanie, skoro z moimi pieniędzmi stało to co się stało czy jest jakaś szansa na odzyskanie.? Czy tak jak czytałem w przypadkach kiedy płatność jednak przez oszustów przechodzi poza allegro nie ma już siły na odzyskanie kasy. 

Chciałbym się poradzić i uzyskać jakąś konkretną odpowiedź czy mogę się wgl łudzić na odzyskanie czy też. Jeśli ktoś miał taką samą sytuację może się wypowie? 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Lucas93m Tak, jak napisała Ci @mr_oma w tym wątku - jedynie zgłoszenie sprawy na policję może dawać nadzieję na odzyskanie pieniędzy. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Lucas93m "więc teraz pojawia się moje główne pytanie, skoro z moimi pieniędzmi stało to co się stało czy jest jakaś szansa na odzyskanie.?" - jeśli płaciłeś BLIKiem, to najprawdopodobniej albo potwierdziłeś ich wypłatę bezpośrednio z bankomatu albo opłacenie gdzieś czyichś zakupów (trzeba czytać treść komunikatów o potwierdzeniu płatności BLIKiem - sprawdź w historii rachunku jaki jest opis przy tych transakcjach).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Lucas93m Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, by korzystanie z Allegro było bezpieczne zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Dbamy o to, by rozwijać systemy zabezpieczeń i weryfikacji. Niestety nieuczciwe osoby również doskonalą własne metody. To dlatego nie zawsze udaje się nam w porę zadziałać, żeby uchronić klientów przed oszustwem. Konieczna jest więc czujność, brak zgody na zakupy czy wpłaty poza naszym systemem, nieklikanie w linki przesyłane w sms-ach czy prywatnych mailach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Ciąg dalszy?

OFERTA: 92375EFC-D510-4093-9899-A65BF855AAF1

Ten sam telefon, ten sam opis i nawet cena. 

Identyczna oferta przez jaka zostałem oszukany. Aukcja wystawiona u innej osoby: [edycja]

Co najlepsze oferta oczywiście aktualna bo napisałem aż z ciekawości. Więc co jest?! Kolejne oszustwo, włam na czyjes konto? Proszę o sprawdzenie 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Lucas93m  [edycja] Na Allegro od 6 lat czyli nie nowe konto.

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Ja zostałem oszukany przez klienta który miał 12 lat konto. Także myślę że tutaj to nie gra roli.

Myślę że to był kolejny włam na konto kolejnego klienta. Nawiązałem krótką konwersacje, i byl ten sam przypadek. Czyli proszę podać nr tel do wysłania wiadomości czyli chodziło o link (fałszywy). 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Lucas93m Konto, które wskazałeś, jest obecnie zablokowane. Wyjaśniamy tę sprawę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Lucas93m "Na początku zacznę od tego że zostałem oszukany na dużą kwotę (jak dla mnie bynajmniej)." - to na duża kwotę czy jednak niedużą (bynajmniej to nie przynajmniej)?

"zostałem oszukany poprzez wygenerowanie sms do mnie pod nazwą ALLEGRO" - nazwę nadawcy SMS-a można dowolnie spoofować. Poza tym allegro nigdy nie wysyła SMS-ów (chyba że z przypomnieniem o kończącej się licytacji, jeśli wcześniej w takowej je się zaznaczyło).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

2,5 tys to dla mnie duża kwota. Ale dla niektorych może okazać mała dlatego też tak napisałem. 

oznacz moderatorów