anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający domaga się zwrotu po zakończeniu sporu i wypłaceniu przez allegro rekompensaty

MAMY ROZWIĄZANIE!
siliconmessiah
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,  w tamtym roku kupiłam na allegro lokalnie na aukcji zbiór kilku przedmiotów. Po otrzymaniu okazało się, że nie była to nawet połowa zamówionych przedmiotów, tylko najmniej wartościowa drobnica ze wszystkich wystawionych rzeczy w ogłoszeniu. Sprzedający bezczelnie stwierdził, że chyba nie myślałam, że otrzymam za te pieniądze te wszystkie więcej warte przedmioty.

Założyłam spór, w którym sprzedający mimo wezwań od allegro do odpowiedzi, do wysyłki reszty lub innego rozwiązania, nie odezwał się. Allegro zakończyło spór i mi przyznało zwrot pieniędzy w ramach allegro protect.

Teraz sprzedający odezwał się i żąda odsylki. Ja nawet już nie mam tych śmieci, zwyczajnie zostawiłam pod śmietnikiem, bo nie było mi to potrzebne, kupowałam dla tych przedmiotów na które oszukał mnie sprzedający. 

Co zrobić teraz, sprzedający mnie nęka telefonami, smsami 

 

oznacz moderatorów
96 ODPOWIEDZI 96
az1rael
#21 Demiurg#

Dlatego tam napisali w razie nieudzielenia wyjaśnień przez sprzedawcę tak mniej więcej jest w regulaminie

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:118916891 spokojnie flustracie niedługo moderacja cię znowu sprzątnie na śmietnik z kolejnym kontem, dziewczyny są już tak zaprawione, że nawet po tobie ślad zaistnienia na forum nie zostanie. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  panie zapraszam trzeba wyplenić chwasta @Client:118916891 najlepiej jakimś Rundapem tak raz a porządnie bo odrasta w systemie 24 godzinnym. Już leci używanie obraźliwego języka, a wiadomo że się tylko rozkręci bo w nocy se może pobrykać bezkarnie bo rano zniknie jak koszmarek

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:118916891 szkoda to ciebie jest, bo jakbyś tyle energi wkładał w pomaganie użytkownikom to juz dawno miałbyś i rangę i coś tu znaczył. A tak pojawiasz się i znikasz jedyne co potrafisz to sie dowalić do kogoś z zazdrości i jeszcze nikomu w niczym nie pomogłeś bo priorytetem twoim jest negowanie kogos zamiast coś autorowi posta doradzić. To już nawet lew robi robote na ilość bo ogarnia wszystkie standardowe problemy gdzie co kto ma znaleźć i zgłosić. Dlatego nie mam zamiaru się przejmować kimś kto istnieje na forum w okolicy paru godzin i sam się zamiata.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:118916891 dobrej nocy bohaterze forumowy aż szkoda ze taki kozak musi sie kryć po kątach na forum i atakować w godzinach kiedy nikt nie czyta, bo wszyscy śpią, a rano nie ma śladu po tych spektakularnych sabotażach  i akcjach dywersyjno-propagandowych 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@siliconmessiah Nic nie odpowiadaj, napisz mu niech się zgłosi do Allegro. A jak chce to możesz mu policzyć za przechowywanie magazynowanie tych rzeczy przez rok, a że wartość magazynowania przerosła ich wartość zostały zutylizowane.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 owszem , ale przed rozpczęciem naliczania kosztów za przechowanie należy poinformować beneficjenta tej opłaty i to ze stosownym wyprzedzeniem .

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 po 1 magazynowanie może doliczyć tylko sprzedawca kupującemu gdy nie odbiera ten swojego towaru, po 2 tylko firma może naliczyć magazynowanie, po 3 towar został wywalony więc nigdy magazynowania nie było, po 4 magazynowanie można naliczyć po pisemnym poinformowaniu o terminie odbioru i kwocie magazynowania w ujęciu dziennym i uplynieciu terminu na odbiór. Nic z tych warunków nie zostalo spełnione.

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie odpisuj, szkoda ze przez rok spał.

oznacz moderatorów
siliconmessiah
#9 Pomysłodawca#

Tylko ze mnie ciągle nęka wszędzie i jest to denerwujące. I jak to się ma w takim razie do umowy przejęcia roszczenia przez allegro. Bo w mailach znalazłam taką informację, że w wyniku wypłaty rekompensaty allegro przejęło ode mnie roszczenia zawarte w sporze. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@milka1234567890 a skąd wiadomo że rok spał?

@siliconmessiah nijak się nie ma zakup od osoby prywatnej oznacza że stronami umowy jest kupujący i sprzedawca a allegro nijak nigdy nie było ani stroną umowy ani sporu między wami. Czyli fikcja prawna co poleci w sądzie nie podpisywaliście pelnomocnictwa notarialnego do wykonywania za was czynności cywilnoprawnych na rzecz allegro. Allegro nie ma prawa ingerować w reklamację / spór ponieważ on go nie dotyczy i nie dotyczył. Protect se może wyplacać na swój koszt i prawnie nie może go nikomu doliczać z tym że nie wiem jak z firmami bo tam może być coś w umowie podpisanej między allegro a firmą sprzedającą o ile jakaś jest. @mdrogeria może będziesz wiedział masz jakąś umowę z allegro z zapisami odnośnie protect czy tylko regulamin tej bzdury ją określa? Uzurpowanie sobie postanowień i kompetencji sądu przez allegro to kolejna sprawa w sprawach reklamacyjnych do ktorych allegro nie będąc stroną znów nie ma prawa. Najwyzej mogloby udzielać poradnictwa prawnego na wniosek strony sporu.

oznacz moderatorów
malgolam5
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@siliconmessiah Zakup miał miejsce 30 grudnia, a wniosek Allegro Protect zaakceptowano z konsekwencjami dla sprzedawcy, dlatego ma on prawo domagać się odesłania towaru. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ widzisz tak jak mówiłem allegro porobiło za pośrednika w przekazywaniu roszczenia za nierozpatrzoną reklamację bez pełnomocnictw

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@w_kiwi  wiec dwa pytania :

Jaka transakcja przeniosła prawa własności towaru z powrotem na sprzedającego ????? Bo wielokrotnie czytałem że wypłaty z AP to wewnętrzna sprawa allegro i sprzedajacemu nic do tego . Wiec co spowodowało że produkt zmienił własciciela ??????

 

No i drugie pytanie . Jełsi allegro wypłaca z AP tylko częśc odszkodowania np 80% wartości za naprawe telefonu i obciąża tym sprzedającego to czy w twkiej sytuacji sprzedający może żądać zwrotu 80% telefonu ???? Jak to jest w koncu w prawem własności rzeczy? 

Bo moim zdeniam wypłata z AP to odszkodowanie i nie zmienia prawa wlasnosci produktu.  Wiec według jakiej podstwy prawnej sprzedający moze żądać zwrotu produktu ? niezależnie czy zostanie obciążony AP czy też nie ??????

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@_Likos_ pytanie czy w ogóle fakt naliczenia sprzedającemu (jaki by on nie był) jakiejś kwoty jest zgodny z prawem. Podejrzewam, że nie, ale allegro robi to wiedząc, że taki sprzedający nie będzie z nimi w sądzie walczył. Sprzedający coś tam wysłał, więc allegro naliczając mu odszkodowanie ingeruje w reklamację i staje się sądem.

Też uważam, że kupujący nie ma obowiązku odesłania towaru, bo kasę za towar dostał od allegro jako odszkodowanie, a nie od sprzedającego, a to czy allegro jakoś finansowo ukarało sprzedającego to kupującego nie interesuje.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@vonNogay  cóz ponieważ temat wydaje mi sie ważny zarówno ze strony sprzedającego jak i kupującego pozwole sobie raz jeszcze wywołac moderacje . Być może ktos rozwieje nasze wątpliwości.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   czy mógłbym otrzymac odpowiedż na pytania zadane @w_kiwi  powyżej ? Mi sie wydaje że moje myslenie jest rozsądne i zgodne z prawem cywilnym i ustawa konsumencką a także regulaminem allegro ale być moze sie mylę .  Wiec chciałbym aby ktoś albo mnie utwierdził w moim przekonaniu albo też wskazał konkretnie czemu i  w którym miejscu moje myślenie jest nieprawidłowe ????

Skoro @w_kiwi  twierdzi że : " Allegro Protect zaakceptowano z konsekwencjami dla sprzedawcy, dlatego ma on prawo domagać się odesłania towaru. " - to chciałbym wiedziec na jekiej podstawie tak wierdzi i kiedyz to przedmiot ponownie zmienia właściciela ? Bo moim zdaniem nie zmienia i niezaleznie od wypłaty AP przedmiot pozostaje  własnością kupującego.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ tak jak pisałem zgodnie z kc i w simie mam interpretację uokiku. Niewydanie przedmiotu umowy sprzedaży po 30dniach powoduje że konsument może odstąpić od umowy.

Art. 5431. [Sprzedaż konsumencka]

§ 1. Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.

§ 2. W razie opóźnienia sprzedawcy kupujący może wyznaczyć dodatkowy termin do wydania rzeczy, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić. Przepisy art. 492, art. 4921 i art. 494 stosuje się.

 

Jeżeli uprawnienie do odstąpienia od umowy wzajemnej zostało zastrzeżone na wypadek niewykonania zobowiązania w terminie ściśle określonym, strona uprawniona może w razie zwłoki drugiej strony odstąpić od umowy bez wyznaczenia terminu dodatkowego. To samo dotyczy wypadku, gdy wykonanie zobowiązania przez jedną ze stron po terminie nie miałoby dla drugiej strony znaczenia ze względu na właściwości zobowiązania albo ze względu na zamierzony przez nią cel umowy, wiadomy stronie będącej w zwłoce.

Jeżeli strona obowiązana do spełnienia świadczenia oświadczy, że świadczenia tego nie spełni, druga strona może odstąpić od umowy bez wyznaczenia terminu dodatkowego, także przed nadejściem oznaczonego terminu spełnienia świadczenia. 

co pisała kupująca? Że sprzedawca cyt odpowiedział że za tą kwotę to chyba nie spodziewała się dostać wszystkiego co było w ofercie.

Art. 494. [Skutki odstąpienia]

§ 1. Strona, która odstępuje od umowy wzajemnej, obowiązana jest zwrócić drugiej stronie wszystko, co otrzymała od niej na mocy umowy, a druga strona obowiązana jest to przyjąć. Strona, która odstępuje od umowy, może żądać nie tylko zwrotu tego, co świadczyła, lecz również na zasadach ogólnych naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania.

§ 2. Zwrot świadczenia na rzecz konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie

 

Jeżeli wskutek odstąpienia od umowy strony mają dokonać zwrotu świadczeń wzajemnych, każdej z nich przysługuje prawo zatrzymania, dopóki druga strona nie zaofiaruje zwrotu otrzymanego świadczenia albo nie zabezpieczy roszczenia o zwrot.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@az1rael @_Likos_ Czy cos się zmieniło z allegro protect ?

Przecież wypełniając wniosek kupujący oświadcza, że posiada roszczenie wobec sprzedawcy, że jest one warte określoną kwotę i przekazuje je allegro w zamian za w/w pieniądze.

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@RED nie wiem w teorii zmiana ap od 12 lutego ale czort wie czy już nie lecą po nowemu. Ja tam tylko wkleiłem zapisy kc ale wygląda jakby allegro działało jak pełnomocnik notarialny obu stron podejmuje decyzje o odstąpieniu, wyznaczeniu terminu lub jego braku, wypłacie środków etc a potem ogłasza no to w tym momencie realizujcie se między sobą skutki odstąpienia czyli zwrot świadczeń wzajemnych

oznacz moderatorów