anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający podaje nieaktualne dane na allegro

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Witam, kupiłam lampy samochodowe na allegro lokalnie które zwróciłam bo sprzedający nie pochwalił się że je samodzielnie uszczelnia silikonem, dostałam zwrot pieniędzy, odesłałam lampy na adres który dostałam od allegro i po 2 miesiącach sprzedający stwierdził że już tam nie mieszka i nie dostał paczki i żeby było śmiesznie ścigana jestem ja i mam się dogadywać z tym Panem i szukać paczki ,allegro po prostu umywa ręce,  chciałam nawet złożyć reklamację w firmie kurierskiej ale napisali że nie mam podstaw bo paczka dotarła pod wskazany adres. Jak już ktoś pisał allegro lokalnie to pomyłka!

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli był podany taki adres do odesłania i przewoźnik mówi że paczka tam dotarła to niech Sobie teraz sprzedajacy jej szuka.

oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Allegro niestety twierdzi inaczej, a najlepsze jest to że sprzedający mieszka 5 minut drogi piechotą od adresu który podał do wysyłki ale chyba uważa że mam teraz jechać do Warszawy i przenieść mu paczkę między blokami, zawsze miałam zaufanie do Allegro i po prostu jestem w szoku

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:39264755 

odesłałam lampy na adres który dostałam od allegro”

Co dokładnie oznacza to stwierdzenie? Tzn. Skąd dokładnie wzięłaś adres do odesłania przesyłki? 

oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Dostałam informację od Allegro że mam odesłać towar na adres który dostałam w mailu zaraz po zakupie 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:39264755 W takim razie niech Allegro szuka sobie teraz tej paczki. 
Ciebie nie powinno to w ogóle interesować. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Za zwrot odpowiada uwaga kupujacy, 

Dostalam od allegro oznacza prawdopodobnie ze kod zwrotu wygenerowalas w systemie allegro a teraz zobacz czy to co wygenerowane w systemie pokrywa sie z tym co ma jako adres zwrotu w ofertach bo jak nie to nawalilo allegro

oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

To nie był wygenerowany kod, po prostu po zakupie przyszedł meil z adresem sprzedającego i kupującego, zapytałam allegro na jaki adres odesłać paczkę i dostałam odpowiedź że na adres który widnieje w mailu.  Tak zrobiłam i kicha , już mam dość nękających  maili od Allegro 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To teraz sprawdz adres z ofert z adresem z maila @Client:39264755 a potem jak sa rozne to kontakt z allegro najlepiej przez messengera i im to wytknij co za adres ci wyslali 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

I lepiej ogarnij ta sprawe zanim na policji wyladuje zgloszenie od sprzedawcy ze kase za zwrot dostalas a lampy przywlaszczone @Client:39264755 bo wtedy zacznie sie dopiero cyrk

oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

W ofertach tego pana nie ma podanego adresu, stąd było moje zapytanie, o adres do zwrotu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:39264755 Masz potwierdzenie tego że dostałeś taki adres do zwrotu? masz potwierdzenie od przewoźnika odbioru przesyłki? wklej do odpowiedzi do Allegro.

oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Przesłałam wszystko, adres jaki mi podali, potwierdzenie doręczenia, informacje od przewoźnika że nie ma podstaw do reklamacji i nic to nie dało

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael kogo będą ścigać ? @Client:39264755 wysłał zgodnie z danymi otrzymanymi od allegro , pewnie potwierdzenie ma , zrobi screeny , pokaże na policji 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria To nic bo ustawa jasno okresla za zwrot odpowiada kupujacy, tu masz zakup wedlug kc art 540 strony maja zwrocic sobie wszelkie poniesione naklady czyli ona ma oddac to co kupila a to co kupila nie trafilo do sprzedawcy i ona ma problem mimo ze zawalilo allegro 

oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Wygląda na to że sprzedający celowo nie odebrał paczki ponieważ przed doręczeniem dostał powiadomienie sms o doręczeniu i mógł przekierować przesyłkę na aktualny adres, nawet przed przed zwrotem towaru pisałam do niego w dyskusji na allegro  ale miał mnie w ... nawet wezwania allegro nie pomogły

oznacz moderatorów

Onektus
#7 Wielbiciel#

Błędne założenie. Skąd sprzedający miał wiedzieć że adres jest zły? W tych sms on nie przychodzi. Druga sprawa że czasem u niektórych przewoźników SMS przychodzi po fakcie np "przekieruj paczkę" a na stronie wyskakuje że już za późno bo wydana do doręczenia.

oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Sms wysłano o 7 rano paczkę dostarczono po 13, informacja sprzedającego że nie dostał paczki- 2 miesiące później

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Onektus sam go ustawiał otwierając konto na allegro , zmieniając adres zamieszkania powinien zaktualizować dane .

s'il vous plaît

Art. 287a

Kto, będąc odpowiedzialnym za informacje zawarte w prospekcie informacyjnym albo w warunkach emisji, podaje nieprawdziwe lub zataja prawdziwe dane wpływające w istotny sposób na treść informacji, podlega grzywnie do 5.000.000 zł albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

 

oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Dziękuję,  wreszcie ktoś mnie pocieszył!

oznacz moderatorów