anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający podaje nieaktualne dane na allegro

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Witam, kupiłam lampy samochodowe na allegro lokalnie które zwróciłam bo sprzedający nie pochwalił się że je samodzielnie uszczelnia silikonem, dostałam zwrot pieniędzy, odesłałam lampy na adres który dostałam od allegro i po 2 miesiącach sprzedający stwierdził że już tam nie mieszka i nie dostał paczki i żeby było śmiesznie ścigana jestem ja i mam się dogadywać z tym Panem i szukać paczki ,allegro po prostu umywa ręce,  chciałam nawet złożyć reklamację w firmie kurierskiej ale napisali że nie mam podstaw bo paczka dotarła pod wskazany adres. Jak już ktoś pisał allegro lokalnie to pomyłka!

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:39264755 ponawiam pytanie - wypłacenie rekompensaty uzależniano od odesłania towaru? 

oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Tak

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

w kc nie ma w regulaminie allegro jest tyle ze ma kazdorazowo uaktualnic i nic o tym jak szybko albo o sankcjach za nieuaktualnienie a o ile wiem to allegro samo co kilka lat prosi o uaktualnienie wiec w opor czesto wystaczylo sprawdzic skad i dokod wedrowaly ost paczki na linii kupujacy sprzedawca bo nr listow przewozowych okresowo dostaja a allegro podalo dane z konta uzytkownika a przetwarzanie a udostepnianie danych osobowych osobom trzecim to jest duza roznica

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Onektus ,, wydaje mi się że zwrot pojechał na dane ustawione przy rejestracji gdzie większość tego nie aktualizuje.,, przecież na to jest §

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Może niech moderacja rzuci na to okiem. 
@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:39264755 czy możesz podać numer sprawty w której otrzymałaś informacje, aby wysłać zwrot na adres otrzymany w wiadomości e-mail po sprzedaży? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

963242-1688727268

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:39264755 wyjaśniam to i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Dziękuję,  czekam na wiadomość 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:39264755 nie chce mi się wszystkiego czytać, ale widzę później informacje o Protect itp. napisz datami jak to wyglądało, czy sprzedawca się wypowiadał ?

Druga sprawa złóż reklamację do przewoźnika z prośbą o dane osoby odbierającej paczkę ! bo może przywłaszczyła se paczkę, a może sprzedawca odebrał i cwaniakuje 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:39264755
#8 Zapaleniec#

Zakup był 18 czerwca, rozpoczęcie dyskusji 22 czerwca, allegro ponaglało sprzedającego do udziału w dyskusji , bezskutecznie, 7 lipca odesłałam lampy , 9 lipca uruchomił się sprzedający nie zgadzając się z decyzją allegro, na początku września sprzedający zgłasza że nie dostał zwrotu, tyle po krótce

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:39264755 po pierwsze mógł w dyskusji podać adres jak by się tym interesował, umowa zawarta i dane podane przy zakupie są wiążące, złóż reklamację do przewoźnika i poproś o podanie danych osoby odbierającej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 może mógł, może nie mógł. Jak widzisz odesłanie  było zanim się wypowiedział, allegro przetwarza dane osobowe pytanie czy może udostępnić adres zamieszkania stronie transakcji jeśli strona nie kupowała, bo do realizacji zakupu udostępnić musi. KC art 540 strony zwracają sobie to co są winne za porozumieniem rozwiązują umowę kupna sprzedaży, ale tam nic nie ma o formie zwrotu więc powinny ustalić szczegóły zwrotu między sobą

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 @mdrogeria ogólnie zrobię takie założenie choć mogę się mylić. Ktoś w allegro łamie rodo i wydaje adres sprzedającego kupującemu. Adres okazuje się zły, bo ktoś nie sprawdził po ostatnich transakcjach sprzedawcy dokąd i skąd szły jego paczki tylko wszedł w system i podał adres np z dnia założenia konta. Teraz pracownik allegro pisze żeby odesłała kupująca paczkę jakby leciał w kulki, dlaczego pomyślmy co grozi za złamanie rodo jak sprawa wyjdzie, a co grozi kupującej za posłanie paczki w diabły? 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@az1rael nie zapędziłeś się aby za daleko? Przecież to podstawowa funkcja allegro, przekazanie nabywcy danych sprzedawcy i odwrotnie 🤣 Sugerujesz, że tysiące razy dziennie łamią rodo? czytał Ty politykę prywatności allegro? 

Przekazując kupującej informację, że ma odesłać przedmiot na adres z e-mail-a prawdopodobnie chodziło o e-mail który otrzymujesz po zakupie. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek nie bo żeby sfinalizować transakcję muszą udostępnić adres wysyłki a teraz pomyśl co byłoby gdyby udostepnili wkurzonemu kupującemu adres sprzedawcy prywatnego a ten wsiada w auto z kijem basebolowym bo ten mu reklamację odrzucił. Allegro jakoś rękami i nogami się zapiera maila dać jak potencjalny kupujący chce zapytac o jakiś towar sprzedawcę a ten nie czyta wiadomości w zapytaj o ofertę, a tu dają adres zamieszkania ot tak se. To jakby chcieli być ok to chyba firmy kurierskie zaczęły szyfrować ost dane osobowe na paczkach można było etykietę w pdfie wysłać i po kodzie by trafiła na wskazany adres albo należało wstrzymać się ze zwrotem aż się sprzedawca nie odezwie lub wyznaczyć mu termin na odbiór towaru samemu i po terminie wywalić do kosza

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@az1rael aby umowa była ważna niezbędne są dane obu stron. Nie możesz zawrzeć umowy z osobą która identyfikuje się tyko nazwą ...  sl-aw-ek 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek @az1rael  nikt tu rodo nie łamie bo kupujący miał ten adres 🙂 gdyby allegro bardziej się przyłożyło, i nie bawiło w sąd to by tego problemu nie było, a za to problem miał by kupujący ze złożeniem reklamacji, podstawowe pytanie czy taka forma jak dyskusja, coś mi nie pasuje, działa jest złożeniem reklamacji ? czy allegro nie powinno poinformować sprzedawcy że jest reklamacja a nie od razu kazać za sprzedawcę odesłać produkt ? na jak widać adres pod którym nie mieszka ? tu by się przydał prawnik bo na 100 % allegro działa niezgodnie z prawem 😞 a regulamin nie koniecznie musi być wiążący 😞

Bardziej bym się skupił kto odebrał paczkę ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 a jak ci się widzi spełnienie art 540 kc? bo strony nie zwróciły sobie należności skutecznie bo towar nie powrócił?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 allegro jest czyste bo to kupujący korzystając z AP oświadcza cytuję: 

"Oświadczam, że z chwilą wypłaty rekompensaty przez Allegro.pl sp. z o.o., przenoszę na Allegro.pl sp. z o.o. moją wierzytelność, której dotyczy to zgłoszenie. Wierzytelność przysługuje mi z tytułu niewywiązania się przez Sprzedającego z umowy zawartej w ramach Transakcji. Oświadczam też, że wymieniona wyżej wierzytelność: istnieje, jest wolna od obciążeń, uprawnienie do jej zbycia na rzecz osób trzecich jest możliwe." 

@az1rael też nie kupowałem na lokalnie ale kupowałem od osób prywatnych na zwykłym allegro, mail po zakupie wygląda tak samo a jak wejdziesz w moje zakupy to w historii również masz dane sprzedawcy ... inaczej w jaki sposób mógłbyś dochodzić swoich spraw w sądzie np gdy sprzedawca nie wywiązuje się z umowy? 

"jak kupują se dla jaj to w takim razie mają swoje adresy" - mają. 

oznacz moderatorów