anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrałem aukcje i zapłaciłem blikiem poza Allegro, czy mogę otrzymać zwrot?

master_luke
#8 Zapaleniec#

Witam!

Zakupiłem przedmiot cyfrowy (gra) na Allegro Lokalnie, podczas wyboru płatności dostałem jedynie ekran z wiadomością: do zapłaty 300zł i brak wyboru płatności online (może nie była ustawiona przez kupującego?). 

Sprzedawca skontaktował się ze mną telefonicznie i ustaliliśmy, że wpłacę mu blikiem (na numer telefonu) kwotę. Tak zrobiłem, następnie potwierdził telefonicznie że otrzymał wpłatę. Jednak tutaj kontakt z nim jak na razie się urywa pomimo zapewnień, że przedmiot zostanie wysłany.

Mam potwierdzenie wpłaty blik oraz dane sprzedawcy/numer telefonu. Czy po 14 dniach mogę otrzymać zwrot gotówki jeśli sprzedawca nie wywiąże się z umowy i nie dostarczy mi wygranego przedmiotu?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Kupiłeś poza Allegro więc zgłaszaj na Policję, tu może zablokują mu konto, może. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@milka1234567890 Mylisz się podobnie jak lew, to był zakup na Allegro 🙂

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

dałeś się oszukać. Tylko zgłoszenie na policję + do allegro żeby zablokowali konto podejrzanej osobie.

oznacz moderatorów

master_luke
#8 Zapaleniec#

to zgloszenie policji ma sens, bede mial jakies konsekwencje z tego?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@master_luke Jeżeli zakupu dokonałeś na Allegro, czyli wygrałeś licytację i masz potwierdzenie zapłaty za przedmiot, moim zdaniem możesz skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Zapłaty poza Allegro są dozwolone, a zakupu dokonałeś na Allegro. Po 14 dniach napisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@master_luke Cześć. Zgłosiłam to, że sprzedający zachęcał Cię do takiej płatności. Widzę, że otrzymałeś już od niego dane potrzebne do zalogowania do gry. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

master_luke
#8 Zapaleniec#

czekam jeszcze na jedne dane ale na razie wyglada, ze ude sie wszystko zalatwic pozytywnie, poinformuje

oznacz moderatorów

master_luke
#8 Zapaleniec#

Produkt otrzymałem, wszystko zostało rozwiązane pozytywnie. Można zamknąc dyskusję i dziękuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@master_luke Bardzo się cieszę z pozytywnego rozwiązania sprawy 🙂 Pozdrawiam! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów