anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na allegro lokalnie

klio83
#8 Zapaleniec#

Witam, mam spory problem. Zakupiłam urządzenie z opcją przesyłki pobraniowej. Zaraz po zakupie wysłałam wiadomość do sprzedjacej alby nie wysyłała od razu urządzenia. Pani zbagatelizowała to i mimo mojej prośby wysłała paczkę. Oczywiście w momencie dostawy nie byłam dostepna przez co paczka wróciła do nadawcy. Proszę pomóżcie co w tej sytuacji, sprzedający nie chce anulować transakcji...chcę ode mnie pokrycie kosztów....mimo iż nie określiłam terminu wysyłki,  a wręcz przeciwnie, poprosialm o niewysylanie. W momencie gdy zorientowałam się że paczka nadana, napisałam do Pani z prośbą alby przekierowała z powrotem do siebie paczkę bo jestem poza granicami kraju

 Oczywiście kolejny raz olała temat. Proszę pomóżcie....czy mam być przygotowana na jakieś problemy???

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

az1rael
#21 Demiurg#

@klio83 ale to że nie miała adresu to może być prawda bo allegro mogło nie wysłać jeszcze jej maila z danymi do wysyłki lub nie odczytała takiego maila dlatego odpisała nie znam adresu więc nie wyślę, rozumując w sposób dosłowny wyśle jak dowiem się jaki jest adres. Dla was wiążący byłby zapis np proszę wysłać paczkę za 10 dni od dzisiaj bo mnie nie ma pod adresem zamieszkania a ona odpowiada zgadzam się na wysyłkę za 10 dni wtedy zmodyfikowaliście za obopólną zgodą warunki umowy i wiążą was nowe czyli wysyłka za 10 dni. A umowa dalej obowiązuje bo anulowanie tej umowy też może być za obopólną zgodą wtedy strony zwracają sobie wszelkie poniesione do tej pory koszty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I co pójdzie do sądu , ty to wiesz??? przestana straszyć nie jesteś stroną transakcji.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 a zagwarantujesz że nie pójdzie skoro już poniosła stratę w wysokości kosztu nadania przesyłki pobraniowej plus kosztu zwrotu? że nawet nie wiemy o jaką kwotę zakupu chodzi czy opłaca się wojnę zaczynać o paręnaście złotych czy np o parę tysięcy? Podyskutuj sobie z kodeksem cywilnym a nie rób fikołków umysłowych, bo jeśli sprzedawca nie pójdzie do sądu o te kilkanaście złotych to nic się nie stanie, a jak pójdzie to koszta sądowe 1500-2000zł powinieneś @klio83 oddać za dobre rady a tu masz paragrafy:

Art. 535. Pojęcie umowy sprzedaży

§ 1. Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

§  1. 
Jeżeli ani z umowy, ani z zarządzeń określających cenę nie wynika, kogo obciążają koszty wydania i odebrania rzeczy, sprzedawca ponosi koszty wydania, w szczególności koszty zmierzenia lub zważenia, opakowania, ubezpieczenia za czas przewozu i koszty przesłania rzeczy, a koszty odebrania ponosi kupujący.
§  2. 
Jeżeli rzecz ma być przesłana do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, koszty ubezpieczenia i przesłania ponosi kupujący.
§  3. 
Koszty niewymienione w paragrafach poprzedzających ponoszą obie strony po połowie.
§  1. 
Z chwilą wydania rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy.

§  1. 
Jeżeli kupujący dopuścił się zwłoki z odebraniem rzeczy sprzedanej, sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego.
§  2. 
Sprzedawca może również sprzedać rzecz na rachunek kupującego, powinien jednak uprzednio wyznaczyć kupującemu dodatkowy termin do odebrania, chyba że wyznaczenie terminu nie jest możliwe albo że rzecz jest narażona na zepsucie, albo że z innych względów groziłaby szkoda. O dokonaniu sprzedaży sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie zawiadomić kupującego.

Art. 476. Dłużnik pozostający w zwłoce

Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

Art. 477. Skutki pozostawania dłużnika w zwłoce

§ 1. W razie zwłoki dłużnika wierzyciel może żądać, niezależnie od wykonania zobowiązania, naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki.
§ 2. Jednakże gdy wskutek zwłoki dłużnika świadczenie utraciło dla wierzyciela całkowicie lub w przeważającym stopniu znaczenie, wierzyciel może świadczenia nie przyjąć i żądać naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania.

Art. 480. Zastępcze wykonanie zobowiązania

§ 1. W razie zwłoki dłużnika w wykonaniu zobowiązania czynienia, wierzyciel może, zachowując roszczenie o naprawienie szkody, żądać upoważnienia przez sąd do wykonania czynności na koszt dłużnika.
§ 2. Jeżeli świadczenie polega na zaniechaniu, wierzyciel może, zachowując roszczenie o naprawienie szkody, żądać upoważnienia przez sąd do usunięcia na koszt dłużnika wszystkiego, co dłużnik wbrew zobowiązaniu uczynił.
§ 3. W wypadkach nagłych wierzyciel może, zachowując roszczenie o naprawienie szkody, wykonać bez upoważnienia sądu czynność na koszt dłużnika lub usunąć na jego koszt to, co dłużnik wbrew zobowiązaniu uczynił.
oznacz moderatorów