anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgubiona przesyłka kupiona przez Allegro Lokalnie

Client:65117150
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 
Kupiłem na allegro lokalnie laptopa za cenę 4800zł, czułem się bezpiecznie kupując ponieważ było napisane, że podlega ona Allegro Protect i że w razie czego dostanę zwrot pieniędzy. Paczka została wysłana 3 listopada, odebrana od przez kuriera 6 listopada i to ostatnia informacja jaka jest w systemie o niej. Dzwoniłem wielokrotnie do dpd, które szukało tej paczki, koniec końców ustalili że paczkę "zgubił kurier" i będzie pociągnięty do odpowiedzialnośći. Rozpocząłem dyskusję na allegro, w sprawie zaginięcia mojej paczki, dostałem informację, że allegro nie zabezpiecza mnie od sytuacji kiedy przewoźnik zgubi przesyłkę i sprzedający ma złożyć reklamację do DPD (przesyłka była ubezpieczona na 5000zł).
Ale tutaj nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego to sprzedający który dostał już pieniądze ode mnie, ma dostać jeszcze pieniądze z reklamacji DPD? Co jeżeli sprzedający nie wyśle mi tych pieniędzy z powrotem? Czy podwójnie zarabia na tym? Czy jednak chroni mnie jakieś prawo, które mówi, że powinien zwrócić mi te pieniądze? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:65117150 reklamację zgłaszał sprzedający, ponieważ to on jest nadawcą przesyłki, a ponieważ nie zrzekł się prawa do roszczeń za przesyłkę, to on ma prawo do złożenia reklamacji. W dyskusji obecny jest pracownik Allegro, który pomoże rozwiązać tę sytuację, na razie poczekajmy na decyzję przewoźnika, nie zamykaj proszę dyskusji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A dlaczego składał sprzedający reklamację do DPD- prywatny sprzedajacy czyli należy rozumieć że bierze odpowiedzialność za niedostarczoną przesyłkę, a skoro bierze to ma dostarczyć niezwłocznie towar kupującemu, kupującego nie obchodzi że została zagubiona.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:65117150 Tak właściwie to Ty powinieneś składać reklamację do przewoźnika. Przy zakupie od osoby prywatnej niebezpieczeństwo zgubienia lub zniszczenia paczki przechodzi na kupującego z chwilą wydania przesyłki kurierowi przez sprzedającego. 

oznacz moderatorów

Client:65117150
#7 Wielbiciel#

Ja złożyłem też reklamację, ale asystent allegro w dyskusji polecił mi abym zrezygnował z reklamacji, bo sprzedający też złożył.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Kto złożył reklamację jako pierwszy? 

oznacz moderatorów

Client:65117150
#7 Wielbiciel#

Ja jako kupujący złożyłem jako pierwszy

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Czy przy składaniu tej reklamacji przewoźnik wymagał oświadczenia o zrzeczeniu się roszczeń od nadawcy?

 

oznacz moderatorów

Client:65117150
#7 Wielbiciel#

Nie, nigdzie nie było takiego oświadczenia.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Trochę to dziwne. W mojej opinii jeśli Ty jako pierwszy składałeś reklamację do przewoźnika to właśnie ona jest wiążąca. Nie można dwukrotnie przez dwie różne osoby składać reklamacji dotyczącej tego samego. 

oznacz moderatorów