anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot czy reklamacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
ksawier53
#8 Zapaleniec#

Kupiłem używany sterownik do auta, po zainstalowaniu okazało się że ma wadę, jeden wtryskiwacz podaje ciągle paliwo, bo sterownik zwiera go do masy. Zrobiłem zwrot i zaznaczyłem że wada wykryta podczas użytkowania. Nie dość że sprzedający od samego początku w wiadomościach nie traktował poważnie, żebym zaprowadził auto do mechanika itp. a ja się zajmuje takimi naprawami to wiem jak zdiagnozować. Jak odesłałem (zrobiłem zwrot, nie reklamacja) sprzedający odrzucił ,, reklamację,, że niby sterownik jest dobry... Jak to teraz rozegrać, bo widzę że nie mają zamiaru się dogadać?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

@ksawier53 Jeżeli zrobiłeś zwrot, a nie reklamację, to sprzedawca nie ma prawa niczego odrzucać, tylko musi Ci oddać całą wpłaconą kwotę, czyli cenę towaru + koszt wysyłki. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w nim zgłoś problem i poproś tam o wsparcie pracownika Allegro. Wtedy pieniądze odzyskasz. 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@ksawier53 
Zwrot mogłeś zrobić np. jako konsekwencja złożenia Oświadczenia o odstąpieniu od Umowy, albo konsekwencja złożenia Reklamacji
Pisząc "zrobiłem zwrot, nie reklamacja" - sam nie wiesz co zrobiłeś (a co dopiero Sprzedawca ?).
Jeżeli złożyłeś (lub złożyłbyś) oświadczenie o odstąpieniu z Art. 27 UoPK - to Sprzedawca nie pisałby o reklamacji (odrzucenie reklamacji, która nie została złożona - nie odniosłoby żadnego skutku). On jednak jakby rozpatrywał jakąś reklamację, której Ty jak twierdzisz: nie składałeś. Jeżeli jednak złożyłeś Reklamację to Sprzedawca miał obowiązek ją rozpatrzyć.
Jeżeli w odpowiedzi na reklamację stwierdza, że rzecz nie ma wad (które szczegółowo opisałeś w reklamacji) to powinien móc to wykazać.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Przy zwrocie sprzedający musi przyjąć, ale może pomniejszyć zwrot o tyle, o ile się zmniejszyła wartość odesłanego towaru, przy odrzuceniu reklamacji przez sprzedającego, możesz złożyć powtórnie i domagać się zwrotu środków.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 

przy odrzuceniu reklamacji przez sprzedającego, możesz złożyć powtórnie i domagać się zwrotu środków.

Co może złożyć powtórnie? Reklamację? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ksawier53 Cześć. Na tym koncie (ani na Allegro, ani na Allegro Lokalnie) nie widzę takiego zakupu. Nie widzę też żadnej trwającej Dyskusji. Podaj mi proszę numer tego zamówienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ksawier53
#8 Zapaleniec#

(10612100322) To jest numer aukcji na Allegro z dnia 03/01/2022

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ksawier53 Nie prowadzisz dyskusji z tym sprzedającym. Najlepiej będzie, jeśli ją rozpoczniesz, jak radził Ci wyżej @xyz96.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
ksawier53
#8 Zapaleniec#

Czy jako działalność jednoosobowa wogóle mam możliwość zwrotu? Bo zazwyczaj sprzedawcy nie robią problemu jeśli jest wada przedmiotu, ale ten od samego początku wyraźnie robi ,,pod górę,,?

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@ksawier53 
Tak, jeżeli wśród Twoich PKD (w CEIDG) nie ma działalności, które obejmują swoim zakresem zakupioną rzecz.
W przypadku sterownika do auta przykładem działalności zarejestrowanych w CEIDG które mogą wykluczyć prawo do odstąpienia od Umowy (jakie przysługuje konsumentom) może być np. naprawa samochodów czy np. handel pojazdami i częściami do nich.
Będąc fotografem lub prowadząc gabinet stomatologiczny - możesz korzystać. 🙂
W tym przypadku wydaje się, że korzystniejszą dla Ciebie opcją byłoby złożenie Reklamacji, a nie odstępowanie od Umowy z Art 27 UoPK

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
ksawier53
#8 Zapaleniec#

No i wszystko jasne, wielu sprzedawców daje możliwość zwrotu ale najwyraźniej tylko z dobrej woli. A w innych przypadkach to pozamiatane. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Cała dyskusje prowadź przez Allegro, masz pomoc w tym, takie pisanie poza zawsze u sprzedającego powoduje mniejszą chęć dogadania się.

oznacz moderatorów