anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot u prywatnego sprzedawcy

Client:44070915
#2 Obserwator#

Witam. Zauważyłam u prywatnego sprzedawcy że w zakładce zwroty ma informacje o wyłączeniu rękojmi. Aukcja dotyczy telefonu. Czy po otrzymaniu paczki okaże się że np. posiada rysy których nie było widać na zdjęciach i o których sprzedawca nie poinformował,przysługuje mi prawo zwrotu? Czy sprzedający musi wyrazić zgodę na zwrot tak jak w informacji w aukcji?

1000033353.jpg

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Monika__L
#16 Inspirator#

przecież zwrot  i reklamacja to nie to samo 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:44070915 informacja na zrzucie dotyczy odstąpienia od umowy, a jeśli w kupionym produkcie będą wady, o których sprzedający nie informował przez zakupem, to możesz złożyć reklamację, a taką każdy sprzedający (nawet prywatny) musi rozpatrzyć. Może ją uznać lub odrzucić (odpowiednio argumetując). 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:125609845
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca może, ale nie musi wyrazić zgody na zwrot. Jestem w sytuacji podobnej do opisanej wyżej. Otrzymałam uszkodzony produkt. Sprzedawca odmówił zwrotu pieniędzy. Poprosiłam o pomoc Allegro Protect. Sprzedawca nie chciał uznać reklamacji mimo przesłanych zdjęć uszkodzonego produktu, a od Allegro Protect otrzymałam wiadomość, że nie są w stanie zmusić sprzedającego do zwrotu pieniędzy. Po tych doświadczeniach odradzam zakupy na Allegro lokalnie. Nie ma tu nawet możliwości wyrażenia opinii o sprzedającym i o zakupach. A chętnie ostrzegłabym innych przed zakupami u tej osoby. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:125609845 To co piszesz nie odzwierciedla zapewne istoty, nie znamy całości takich jak; opisu w ofercie, twojej reklamacji czy może chęci zwrotu, przebiegu dyskusji, więc trudno się do tego odnieś.

oznacz moderatorów

Client:125609845
#7 Wielbiciel#

Zgodnie z opisem w ofercie produkt miał być nowy (chodzi o grę Uno). Dyskusja była prowadzona przez dwa tygodnie - najpierw tylko ze sprzedającą, która odmawiała podania adresu zwrotu przesyłki, później z udziałem Allegro Protect. Po zakończeniu dyskusji przez Allegro Protect z odpowiedzią, że mimo winy po stronie sprzedającego nie są w stanie pomóc mi w mojej sytuacji, nie oczekuję już odniesienia się do mojej sprawy. Chcę tylko ostrzec innych kupujących, że podobne przypadki mogą tu mieć miejsce.   

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:125609845  Nie do końca twoja wypowiedź jest zgodna jak to powinno wyglądać, więc dopytam, z ciekawości: @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:125609845
#7 Wielbiciel#

Żadna z tych osób. Nie jestem pewna, czy mogę podać imię i nazwisko pana, który włączył się do dyskusji w ramach Allegro Protect i szybko ją zakończył, więc tego nie zrobię. Rozważam ponowne zgłoszenie sprawy, choć nie jestem pewna, czy to ma sens.

oznacz moderatorów

Client:125609845
#7 Wielbiciel#

Przepraszam, tekst wyżej pomyłkowo znalazł się na tym czacie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤔🤗

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:125609845 Wątek został założony przez kogoś innego/z innego konta. Proszę, napisz z konta, którego dotyczy wspomniana dyskusja, abym mogła się z nią zapoznać. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Client:125609845 a niby po co komentarze? Aby się podbudować? Zemścić? Pic na wodę.

Ja tam lubię Lokalnie i dużo tam kupiłem i pewnie jeszcze kupię. Owszem, też miałem przejścia z dwoma delikwentami, jeden ciężki, mówił, że białe jest czarne, a czarne jest białe, ale spór i Allegro wypłaciło rekompensatę, za którą naprawiłem sprzęt w serwisie. Z obu przypadków wyszedłem obronną ręką, dzięki pomocy Allegro. Złego słowa nie mogę powiedzieć, bo bym skłamał.

 

Dziadostwo spotkasz wszędzie, ale to nie jest standardem ani na Allegro, ani Lokalnie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:44070915 w zakupie od osoby prywatnej nie jesteś traktowany jako konsument i nie chronia cię zapisy ustawy konsumenckiej. Oznacza to że nie masz prawa do zwrotu bez zgody sprzedawcy. W przypadku wyłączenia rękojmi nie chronią cię zapisy kodeksu postępowania cywilnego odnośnie reklamacji wad wynikłych z użytkowania produktu w okresie 2 lat od zakupu. Oznacza to że reklamować możesz wady ukryte i istotne a zarysowanie obudowy taką wadą nie jest bo możesz mieć zapis w ofercie stan jak na zdjęciach a na nich niekoniecznie może być widać jakąś ryskę z kolei ryska nie przekłada się na funkcjonowanie telefonu. Sprzedawca nawet nie musi rozpatrzec twoich reklamacji jeśli wyłączył rękojmię jedynie musi rozpatrzeć reklamacje dotyczacą wad ukrytych ktore podkreślę CELOWO zataił a celowość musisz wykazać w sądzie w razie sporu sądowego

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:44070915 Ten wpis w zakładce "zwroty" jest wpisem Allegro nie sprzedającego > on jest w każdej aukcji na AL > jest to zgodne z regulaminem

oznacz moderatorów