anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO BEZPRAWNIE BLOKUJE MOZLIWOSC AKTYWACJI WYPLAT

MAMY ROZWIĄZANIE!
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

allegro zablokowalo mi mozliwosc aktywacji konta do wyplat, jako uzasadnienie otrzymalem nastepujaca odpowiedz

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. Otrzymane zgłoszenia oraz weryfikacja historii zakupowej dały uzasadnione podstawy do podjęcia sankcji. Powodem blokady na Pana koncie są nieopłacone zakupy. Działanie takie szkodzi innym Użytkownikom Serwisu oraz narusza Regulamin art. 10.1. oraz 7.5. 

Prosimy w pierwszej kolejności o wyjaśnienie tej sytuacji a następnie o dokonanie zapłaty za te transakcje bądź o przedstawienie dowodów wpłaty za zakupione przedmioty, jeśli towary zostały już opłacone. "

na moja odpowiedz ze z zakupu zrezygnowalem i chce tylko aktywowac konto do wyplat otrzymalem ponizszego maila

"Oczywiście ma Pan m.in prawo do odstąpienia od zakupu. Jednocześnie z naszych danych wynika, że zakupy zostały dokonane z intencją zaszkodzenia - stąd decyzja o podtrzymaniu sankcji."

nie wiem co maja zakupy do aktywacji wyplat, ale sprawa jest dla mnie absurdalna

jesli nie uda mi sie tego zalatwic polubownie, zamierzam zlozyc pozew przez kancelarie prawna, tylko czy to cos da

Dlaczego zlodzieje z alle*ro robia tak karygodne i niezgodne z prawem rzeczy?

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

No a ja to samo bym powiedział o kontach podszywających się pod greckiego boga wojny, tyle masz z nim wspólnego co ja z baletem. Na głupie komentarze nic mądrzejszego nie warto pisać. Zmienisz zdanie jak tobie zablokują środki z byle powodu. 

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

Ja przed rozpoczęciem sprzedaży na Allegro zapoznałem się z regulaminem serwisu więc nie martwię się o blokadę środków. A Ty nie dość, że go nie przestrzegałeś to jeszcze płaczesz na forum, grozisz i założę się, że na tym się skończy. 

Chociaż chciałbym zobaczyć ten pozew przeciwko Allegro w którym domagasz się zwrotu środków za handel kontami 🙂 Ciekawe co na to serwisy do których dostęp sprzedawałeś i US 🙂

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

Odpowiem krótko. [edycja] Handel kontami zwłaszcza opłaconymi przeze mnie jest całkowicie legalna i nic tego nie zmieni. Wiem, że człowiek ograniczony jak ty może nie wiedziec co to podatek, a ja nie zamierzam ci tego wyjaśniać ani tym bardziej tłumaczyć się randomowi w jaki sposób rozliczam się z urzędem

oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

Skąd wiesz, że z byle powodu ?? Znasz całą sytuację ?? Ja również nie znam dlatego też nie bronie sprzedającego bo może w jakiś sposób zasłużył ?? Nie bronie i nie oceniam ale zawsze trzeba brać zdanie obu stron pod uwagę 😉

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@ares_ Polityka Allegro w sprawie sprzedaży dostępów do kont w serwisach streamingowych jest co najmniej zastanawiająca. Spójrz tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/Client%3A101029707?bmatch=cl-e2101-d3793-c3792-fd-100-uni-1-4-0415 

Niby konto sprzedawcy zawieszone, ale oferty dalej są widoczne i nawet znajdują nabywców, którzy nigdy nie dostaną tego, za co zapłacili. Allegro musi to widzieć, ale oprócz naliczenia prowizji od sprzedaży niewiele z tym robi.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

Dlaczego twierdzisz że mieliby nie dostać tego za co zapłacili? Ludzie handlowali, handlują i będą handlować kontami. Zapewniam cię że mam tysiące zadowolonych klientów, tak jak z resztą inni sprzedawcy 

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@tajgorenzzza To były (bo już są usunięte) oferty sprzedaży kont Tidal/HBO/CDA/itp. wystawione w cenie Kup Teraz = 1 zł. Nabywcy dostępu do tych kont nie dostaną.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

to jest reklama sklepu bo kojarze o czym mowisz, nie sa to oferty kup teraz tylko licytacje, ktos po prostu swoja stronke gdzie sprzedaje faktycznie reklamuje w ten sposob

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@tajgorenzzza Oprócz licytacji ten sprzedawca wystawia oferty Kup Teraz: https://allegro.pl/oferta/konto-premium-sp-o-tify-c-d-a-h-b-o-10662378516 

ale bez zamiaru wywiązania się z umowy. Ta jego zabawa w kotka i myszkę z Allegro trwa i będzie trwać.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:98572120 Już nie wystawia, ponieważ zablokowaliśmy to konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

Ja tam nie widzę żadnych aukcji więc nie rozumiem.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Client:98572120 po blokadzie konta oferty z przyczyn technicznych jeszcze przez kilka-kilkanaście minut są widoczne. Teraz już żadnej nie ma (konto zawieszone o 12:03).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@msniezek  @andrew1919 

Oferty już wróciły: https://allegro.pl/uzytkownik/Client%3A101038388?bmatch=cl-e2101-d3858-c3683-uni-1-3-0429 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Client:98572120 konto zawieszone od 16:00, dzięki!

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@RED napisał: "ja się ciesze że allegro interweniuje bo takich Kupujących należy eliminować z serwisu"

Bohater tego wątku nie jest kupującym. On tutaj występuje jako sprzedawca, który chce odzyskać pieniądze ze sprzedaży kont w serwisach streamingowych.

"jest jeszcze w Polsce prawo, które mówi, że Kupujący konsument ma prawo do odstąpienia od umowy i to bez podania powodu"

Nigdy nie zrozumiem "logiki", którą kierują się sprzedawcy zaangażowani w to forum. Kiedy konsument odstępuje od umowy sprzedaży JEDNEJ rzeczy, to jesteście gotowi zrobić wszystko, żeby tylko nie uznać jego prawa do zwrotu. Ale kiedy sprawa dotyczy zwrotu DZIESIĘCIU TYSIĘCY produktów "kupionych" od konkurencji, to już wszystko jest w porządku, bo takie jest prawo, itp. itd.

 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

nie otrzymalem zadnych wyjasnien od allegro dlaczego zablokowano mi mozliwosci aktywacji wyplat

jedynie podano mi powod zawieszenia konta, ktorym jest zakup duzej ilosci sztuk bez finalizacji

oczywiscie allegro siedzi u mnie w glowie i wie jakie mialem intencje

nie moge sie doprosic zadnego uzasadnienia, jakichkolwiek informacji co mam dalej zrobic, aby wyplacic pieniadze

kazda osoba ktora ode mnie kupila dostep otrzymala, wiekszosc dyskusji zostala juz przez kupujacych zakonczona, a reszta zakonczy sie automatycznie wkrotce

coz potraktowany zostalem jak g0wno, wstrzymano mi spora sume pieniedzy, ktore legalnie zarobilem

palic mi sie nie pali, moge spokojnie zaczekac ale oczekuje rzetelnego potraktowanie, a nie olewczego stosunku allegro, ktore traktuje mnie jak zlodzieja

pragne tylko nadmienic, ze tenze wspanialy i uczciwy inaczej serwis blokuje konta oraz swoim regulaminem zakazuje sprzedazy kont sugerujac, ze jest to cos nielegalnego, a tymczasem nie ma problemu z zadaniem oplat prowizji tych rzekomo nielegelnych kont

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tajgorenzzza Zablokowaliśmy Twoje konto za złamanie art. 8.4., 10.1. oraz 7.5. regulaminu Allegro, który dobrowolnie zaakceptowałeś. 

Oczywiście jako Kupujący miałeś prawo do odstąpienia od umowy, ale zakup ponad 10 tysięcy produktów od 3 różnych Sprzedających wystawiających oferty dokładnie w tych samych kategoriach co Ty, uznajemy za rozwalanie ofert konkurencji, a zgodnie z regulaminem w takiej sytuacji: 

"(...) Allegro.pl może zawiesić Konto lub ograniczyć dostęp do poszczególnych usług w ramach Allegro. W przypadku powtarzających się lub istotnych naruszeń Regulaminu rozumianych jako: (...)

12. dokonywanie zakupów w celu innym niż finalizacja Transakcji,"

Twoje konto pozostanie zablokowane i nasza decyzja nie ulegnie zmianie. Nie zmienią tego również kolejne dziesiątki wiadomości, które wysyłasz do nas w tym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Konto Allegro możecie sobie blokować, ale oddajcie mu jego pieniądze ze sprzedaży. Aresztowaliście jego pieniądze?

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

ludzie, chyba 15 raz to do was pisze

nie obchodzi mnie to konto

zalezy mi tylko na wyplacie tych 4300 cos zlotych, ktore bezprawnie zajeliscie

mam serio pisac do uokik w tej sprawie?

 

oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

No i właśnie dlatego masz te pieniądze zablokowane......

oznacz moderatorów