anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro - naliczanie opłat na które nie wyraziłem zgody

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego doliczyliście do paczek opłate dodatkową za dostarczenie w sobotę skoro niczego takiego nie zaznaczyłem???? Wszedzie na normalnych portalach z zamawianiem kurierów za taką opcję trzeba dodatkowo zapłacić ale dopiero jak sam tego chce lub gdy klient poprosi o to. Nie zaznaczyłem nic ze paczka ma być na sobotę a Wy doliczyliście mi za parę paczek prawie 200 zł!!! Zamiast zarobić jestem do tyłu... brak słów...

oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bo to klient ma się cieszyć i dostać paczkę jak najszybciej a że przy okazji ktoś jeszcze Twoim kosztem zarobi to nie jest problem portalu.

oznacz moderatorów

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  a czy znajdę gdzieś dane do jakiegoś opiekuna klienta? Jest coś takiego? 🙂

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kolendziolka_pl sprawdzimy co tam się zadziało i damy Ci wkrótce znać w tym miejscu.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

dziekuje, zglosilem juz tez reklamacje do DPD

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kolekcjoner608 jak na kogoś z takim stażem na Gadane to spodziewałbym się, że Twoje rady będą jednak bardziej merytoryczne i pomocne.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzieki za odpowiedz...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@msniezek Na temat doliczanych opłat przez dostawców czy allegro (słusznych i niesłusznych) to już tu na forum trochę wątków było i póki to się nie poprawi to zawsze można myśleć według powiedzenia "gdzie nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę" . Trudno jest merytorycznie dać odpowiedź w takiej sytuacji . Sam potrzebujesz kontaktu aby problem rozwiązać ,mając lepszy podgląd sytuacji niż zwykły użytkownik.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kolekcjoner608 sugestia, że doliczamy te opłaty na siłę, "bo klient ma się cieszyć" (a tak zrozumiałem Twój wpis) nie ma żadnych podstaw. Doliczenie opłaty za jakąkolwiek opcjonalną usługę, której sprzedający nie chciał - musi być błędem. Naszym albo jego.

To forum ma być źródłem wiedzy. Jeżeli czyimś celem jest zniechęcanie innych do Allegro, również może to robić (nie usuwamy krytycznych postów), ale wyłącznie na podstawie faktów, danych, a nie swoich wyobrażeń czy nieprawdziwych wniosków 🙂

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

 Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!

ps może Mi już odblokujesz!🤗

a naliczanie dodatkowych opłat po roku to trochę niezręczna sytuacja!

oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

 Przepraszam bardzo, ale o problemie z dopłatami przy przesyłka DPD wie każdy na tym forum jak i poza nim. 

Zdaje się, że tylko samo allegro uważa, że problem nie występuje, a dopłaty to sobie sami wymyślamy.
Doskonale zdajecie sobie Państwo z tego sprawę, tylko albo nie chcecie nam pomóc albo nie umiecie. 

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Co zatem z wolną amerykanką w wykonaniu DPD? Jakieś działania podjęto w tym zakresie? Zaskakująco dużo "błędów" pojawia się z ich strony. Wiele tych spraw miało swój koniec w sądzie po tym jak DPD szło w zaparte.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@marcus0015 @Rydel_IT ale Allegro z dopłatami DPD nie ma nic wspólnego. Odnosiłem się do czegoś innego. Natomiast jeżeli możemy pośredniczyć w konkretnych sprawach pomiędzy sprzedawcą a przewoźnikiem, to to robimy, ale nie mamy wpływu na jego decyzje.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

 Allegro ma o tyle wspólnego, że automatycznie naliczacie nam Państwo dopłaty.
Skoro DPD uzurpuje sobie jakieś dziwne dopłaty sprzed roku to niech wystawi nam rachunek i ewentualnie domaga się zapłaty sądownie.

A tak to mamy automatyczną opłatę, której nie możemy w żaden sposób pominąć, reklamacje są wiecznie odrzucane, a cała nienawiść jest kierowana właśnie na Allegro, za przekazanie pieniędzy do DPD, wszystko oczywiście odbywa się w białych rękawiczkach.

A może się mylę i fakturę do Allegro mogę pomniejszyć o koszty dopłat? Rozumiem, że wtedy nie dostanę blokady sprzedaży, ani windykatora od Allegro?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Rydel_IT jeżeli Twoja reklamacja w DPD została odrzucona, to nie za bardzo możesz tę opłatę pominąć. Wtedy rzeczywiście pozostaje droga prawna. Nie do końca rozumiem, co jako Allegro moglibyśmy z tym zrobić? To nie jest żaden systemowy problem, to są indywidualne decyzje przewoźnika w sprawie konkretnych przesyłek.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dziwne podejście do sprawy. To allegro negocjuje warunki współpracy z DPD, a nie my. Logiczne jest to, że jako tak duzy gracz na rynku portal ma bardzo dużą siłę przebicia i jestem pewien, że zwrócenie uwagi DPD,  że ich zachowania są mało etyczne dałoby jakieś skutki. Ale zawsze lepiej jest udawać, że nic się nie dzieje i umywać ręce. W tym kraju to norma.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@mikeza o jakich mało etycznych zachowaniach piszesz? Wiesz coś na ten temat? Sugerowanie, że jakiś przewoźnik systemowo dolicza jakieś niezasadne opłaty, bez przedstawienia dowodów, wydaje się nie na miejscu. Ja takiej wiedzy nie mam. A sam fakt doliczania opłat, np. za przekroczenie gabarytu dla konkretnej przesyłki, nie ma nic wspólnego z etyką. Ta przesyłka albo miała przekroczony gabaryt (wtedy doliczenie jest zasadne), albo nie miała (wtedy należy zgłosić reklamację i dowieść, że było inaczej).

 

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Dopłaty za niestandard dla paczek w pudełkach kartonowych, dopłaty za nieistniejące podjazdy, za doręczenia w sobotę. Nagminne zawyżanie wagi przesyłek (w tym gabarytowej) i oczywiście dopłaty z tym związane. Dowody na te praktyki posiadam.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

oj Macieju, mało etyczne to jest ładnie powiedziane. DPD to firma, która nie bójmy się tego powiedzieć z oszustwa zrobiła sposób na biznes, i dziwi mnie to, że Wy jako tak poważny gracz na rynku przymykacie na to oczy. Wielokrotnie poruszano te kwestie na forum, to nie są jednostkowe przypadki, doliczanie dopłat do paczek to standard i nie są to jakieś drobne odchyły, które można byłoby uznać za pomyłki. Pocieszę Cię, że to nie dotyczy tylko i wyłacznie paczek wysyłanych poprzez allegro, ale również umów bezpośrednich klient - DPD. Sam miałem przyjemność wielokrotnie składać reklamacje, gdzie przesyłki o wadze 500g, były ważone na certyfikowanej wadze DPD i pokazywała im ona np. wagę 10kg ??? to samo tyczy się wymiarów, notorycznie dodawanie i doliczanie dopłat za ich przekroczenie. Takich postów jest masa, o dziwo dotyczą głównie DPD, co oznacza, że ta firma zrobiła sobie skuteczny sposób na podreperowanie własnego budżetu. Dla Twojej wiadomości, reklamacje są bardzo częśto nieskuteczne, możesz wysłać dowód w postaci wagi i wymiarów, a dla DPD to jest i tak za mało. Doszło do tego, że jak zamawiam od kontrahentów towar, to przez jakiś tydzień, dwa nie ruszam paczek w celach dowodowych. Czekam na rozliczenie z DPD, jeśli coś doliczają, to zapraszam przedstawiciela na magazyn na wizję lokalną z miarką. Czy tak działają poważne firmy kurierskie w tych czasach ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

Tak, dolicza - dziś kolejne paczki, paczki były odebrane przez kuriera DPD a w systemie pokazuje DPD Pickup i nadanie na sobotę gdzie nie było nadawane w sobote lecz w poniedziałek i bez zadnej opcji doręczenia na sobote, kolejne dopłaty na kwotę 100 zł... niech DPD do mnie bezposrednio się odezwie w tej sprawie - ja nie chce za to płacić, rozumiem jak jest zły wymiar podany czy waga i ze jest doplata ale nie za cos czego nie zamawialem i w dodatku całkowita nieprawda...

oznacz moderatorów