anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box, One Kurier - kto to odbiera ??

Butiktalulla
#13 Ambasador#

witam,

puściłem zlecenie podajzdu po paczkę - rano koło 10:00

b699bab0-e177-11ee-b4a7-1df337982cd6

kto to odbiera ? kuriera ani widu ani słychu - 15:30 już ??

Proszę adminów o info - jak to tak ma wyglądać to ja to wyłańczam bo szkoda czasu. 

 

oznacz moderatorów
57 ODPOWIEDZI 57

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla 1. Wybierz Kraków. 🙂

2. Paczki, do których zlecisz podjazd do godziny granicznej (u Ciebie 6:00), powinny zostać dostarczone tego samego dnia na każdy dostępny adres dla tej metody.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

dziękuję - spróbuję jak się nieco "ogarniecie" z logistyką - a to pewnie chwilę jeszcze potrwa 🙂

 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

aha - jak rozumiem - kupujący będzie musiał odpowiednio wybrać tą dostawę miedzymiastową ( dzisiaj ) ? Czy to jest jakoś w jednej pozycji  po prostu allegro one ?? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla Metoda dostawy zostanie przydzielona automatycznie, jeśli kupujący złoży zamówienie do ustawionej przez Ciebie godziny granicznej. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

już coś znowu pozmienialiście??

https://allegro.pl/kampania/one/kurier/godziny-graniczne

jeszcze niedawno mój kod ( 32-543 ) był w zasięgu Waszego kuriera - teraz patrze - nie jest.

BA- nawet raz był po paczkę. 

Mogę prosić o wyjaśnienie ?

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

nie odebrane - raczej tragicznie ta usługa działa. Zobaczymy jak dziś. Jeśli znów nie będzie kuriera na kolejne paczki - tzreba to wyłączyć bo szkoda nerwów.

Co z ew. negatywami za nieterminowe dostawy - bedzie to subiektywna ocena kupującego czy może allegro weźmie za to odpowiedzialność ? Bo już mam pierszą Klientkę zbulwersowaną - póki co bez większych konsekwencji ( póki co ) 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

Problem z allegro ONE jest taki ze klienci za opoźnienia i tak obwiniają sprzedających. Osobiście miałam już założone 3 dyskusje z tego powodu, od razu pisałam do allegro ze sami maja się tłumaczyć w dyskusji bo ja wywiązałam się z terminów. Na szczęście nie dostałam z tego powodu jeszcze negatywa choć było już blisko.

Allegro fajnie sobie te automaty wymyśliło - i te dostawy tego samego dnia - jestem z Krakowa i wiele osób korzysta. Realizacja za to bardzo słaba, brak kompetentnych ludzi, braki kurierów (firmy zatrudniają każdego bo nie ma komu robić)

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

powiedz mi jak to działa - tz. ja nie jestem z Krakowa - ale jakies 35 km od.

Jak wbijam kod swój pcztowy - wychodzi iż jestem w "zasiegu" kuriera Allegro i pokazuje mi wprawdzie śmieszną godzinę bo 6:00 na zlecenie - ale pokazuje.

Ale "gdzie" ta usługa dla mnie działa ?:) Tam skąd odbierają paczki odemnie ? ( nie wiem czy z Krakowa czy z Katowic póki co ) 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

@Butiktalulla rozegrali to jakoś logistycznie z transportem, tzn. w usłudze są większe miasta i ich bliskie okolice.

Ode mnie paczki tego samego dnia mogę nadać jedynie do 9.29 MAX po tej godzinie zlecenie odbioru jest już na kolejny dzień.

I jakoś to działa i nie tylko na terenie jednego miasta ----

np. w poniedziałek o 22 godzinie ktoś zamówi dostawę tego samego dnia do Warszawy. Ja na taką paczkę zamawiam rano we wtorek o 8 kuriera (odbiera ją około 10-12)  i faktycznie w ten sam dzień jest już w Warszawie u klienta. 

 

 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

hmmm czyli w teorii - to nie działa tylko w danej "strefie" - tylko w całej polsce   ( tam gdzie kod pocztowy obsługuje allegro kuriera ) ?

 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

dla dostawy tego samego Dnia są wybrane strefy

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a jak to sprawdzić ?:)

bo myślałem iż - jeśli pokaże na tej wyszkiwarce : https://allegro.pl/kampania/one/kurier/godziny-graniczne   

Podany kod pocztowy jest przez nas obsługiwany. Twoje przesyłki obsłuży One Kurier i UPS.

To powinna być możliwość odbioru  / dostawy - tego samego dnia ?

 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

no tam możesz sprawdzić jakie rejony są obsługiwane 🙂 i teoretycznie wszystkie są połączone

czyli nie nadajesz tylko na swoją okolice w przesyłkach "tego samego dnia"

 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

lipa - w piątek nie było nikogo po odbiór , w sobotę to samo. Wkurzyłem się i wcadziłem w sobotę późnym popołudniem w paczkomat. W poniedziałek nie odebrany. Dodatkowo miałem nową paczkę kurier one - zlecenie puszczone na poniedziałek - standardowo nikt nie przyjechał.

Paczka na szaszczęscie okazała się miejscowość dalej - po prostu ją sam dostarczyłem no i póki co - wyłączyłem Waszego kuriera bo to nei ma sensu.

Wspomnę iż Państwa kurier przeleciał jak strzała koło firmy w poniedziałek - niestety się nie zatrzymał.  

Prosze zwrotkę - jak się odkorkujecie - wtedy odpalę i zobaczymy.

 

oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

To masz szczęście. Ja składałem zlecenia na odbiór paczek na piątek i poniedziałek i do dzisiaj nikt nie przyjechał po nie. Paczki, które nadałem w czwartek w automacie do dzisiaj się w nim znajdują xD 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

mam nie mam - jedna się fuxła. Reszta leży w paczko.

Usługę wyłączyłem i tyle - szkoda nerwów. Tłumacznie się jakimis prostestami jest żałosne - dziwne ,że inpost , ups , dpd - śmigają wzorowo pomimo tych strasznych prostestów.

oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Mi utknęło około 50 paczek, około 20 klientów już się odezwało z pretensjami - "gdzie moja paczka?"

Teraz tracę czas na to aby ich wszystkich uspokoić i nie dostać z tego powodu negatywów. 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

póki co mamy zapewnienie na piśmie iż "zajmą" się negatywami 🙂  ( w tym wątku 🙂

oznacz moderatorów