anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box, One Kurier - kto to odbiera ??

Butiktalulla
#13 Ambasador#

witam,

puściłem zlecenie podajzdu po paczkę - rano koło 10:00

b699bab0-e177-11ee-b4a7-1df337982cd6

kto to odbiera ? kuriera ani widu ani słychu - 15:30 już ??

Proszę adminów o info - jak to tak ma wyglądać to ja to wyłańczam bo szkoda czasu. 

 

oznacz moderatorów
57 ODPOWIEDZI 57

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla 1. Wybierz Kraków. 🙂

2. Paczki, do których zlecisz podjazd do godziny granicznej (u Ciebie 6:00), powinny zostać dostarczone tego samego dnia na każdy dostępny adres dla tej metody.

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

dziękuję - spróbuję jak się nieco "ogarniecie" z logistyką - a to pewnie chwilę jeszcze potrwa 🙂

 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

aha - jak rozumiem - kupujący będzie musiał odpowiednio wybrać tą dostawę miedzymiastową ( dzisiaj ) ? Czy to jest jakoś w jednej pozycji  po prostu allegro one ?? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla Metoda dostawy zostanie przydzielona automatycznie, jeśli kupujący złoży zamówienie do ustawionej przez Ciebie godziny granicznej. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

już coś znowu pozmienialiście??

https://allegro.pl/kampania/one/kurier/godziny-graniczne

jeszcze niedawno mój kod ( 32-543 ) był w zasięgu Waszego kuriera - teraz patrze - nie jest.

BA- nawet raz był po paczkę. 

Mogę prosić o wyjaśnienie ?

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

nie odebrane - raczej tragicznie ta usługa działa. Zobaczymy jak dziś. Jeśli znów nie będzie kuriera na kolejne paczki - tzreba to wyłączyć bo szkoda nerwów.

Co z ew. negatywami za nieterminowe dostawy - bedzie to subiektywna ocena kupującego czy może allegro weźmie za to odpowiedzialność ? Bo już mam pierszą Klientkę zbulwersowaną - póki co bez większych konsekwencji ( póki co ) 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#12 Orędownik#

Problem z allegro ONE jest taki ze klienci za opoźnienia i tak obwiniają sprzedających. Osobiście miałam już założone 3 dyskusje z tego powodu, od razu pisałam do allegro ze sami maja się tłumaczyć w dyskusji bo ja wywiązałam się z terminów. Na szczęście nie dostałam z tego powodu jeszcze negatywa choć było już blisko.

Allegro fajnie sobie te automaty wymyśliło - i te dostawy tego samego dnia - jestem z Krakowa i wiele osób korzysta. Realizacja za to bardzo słaba, brak kompetentnych ludzi, braki kurierów (firmy zatrudniają każdego bo nie ma komu robić)

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

powiedz mi jak to działa - tz. ja nie jestem z Krakowa - ale jakies 35 km od.

Jak wbijam kod swój pcztowy - wychodzi iż jestem w "zasiegu" kuriera Allegro i pokazuje mi wprawdzie śmieszną godzinę bo 6:00 na zlecenie - ale pokazuje.

Ale "gdzie" ta usługa dla mnie działa ?:) Tam skąd odbierają paczki odemnie ? ( nie wiem czy z Krakowa czy z Katowic póki co ) 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#12 Orędownik#

@Butiktalulla rozegrali to jakoś logistycznie z transportem, tzn. w usłudze są większe miasta i ich bliskie okolice.

Ode mnie paczki tego samego dnia mogę nadać jedynie do 9.29 MAX po tej godzinie zlecenie odbioru jest już na kolejny dzień.

I jakoś to działa i nie tylko na terenie jednego miasta ----

np. w poniedziałek o 22 godzinie ktoś zamówi dostawę tego samego dnia do Warszawy. Ja na taką paczkę zamawiam rano we wtorek o 8 kuriera (odbiera ją około 10-12)  i faktycznie w ten sam dzień jest już w Warszawie u klienta. 

 

 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

hmmm czyli w teorii - to nie działa tylko w danej "strefie" - tylko w całej polsce   ( tam gdzie kod pocztowy obsługuje allegro kuriera ) ?

 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#12 Orędownik#

dla dostawy tego samego Dnia są wybrane strefy

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a jak to sprawdzić ?:)

bo myślałem iż - jeśli pokaże na tej wyszkiwarce : https://allegro.pl/kampania/one/kurier/godziny-graniczne   

Podany kod pocztowy jest przez nas obsługiwany. Twoje przesyłki obsłuży One Kurier i UPS.

To powinna być możliwość odbioru  / dostawy - tego samego dnia ?

 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#12 Orędownik#

no tam możesz sprawdzić jakie rejony są obsługiwane 🙂 i teoretycznie wszystkie są połączone

czyli nie nadajesz tylko na swoją okolice w przesyłkach "tego samego dnia"

 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

lipa - w piątek nie było nikogo po odbiór , w sobotę to samo. Wkurzyłem się i wcadziłem w sobotę późnym popołudniem w paczkomat. W poniedziałek nie odebrany. Dodatkowo miałem nową paczkę kurier one - zlecenie puszczone na poniedziałek - standardowo nikt nie przyjechał.

Paczka na szaszczęscie okazała się miejscowość dalej - po prostu ją sam dostarczyłem no i póki co - wyłączyłem Waszego kuriera bo to nei ma sensu.

Wspomnę iż Państwa kurier przeleciał jak strzała koło firmy w poniedziałek - niestety się nie zatrzymał.  

Prosze zwrotkę - jak się odkorkujecie - wtedy odpalę i zobaczymy.

 

oznacz moderatorów

danileo
#9 Pomysłodawca#

To masz szczęście. Ja składałem zlecenia na odbiór paczek na piątek i poniedziałek i do dzisiaj nikt nie przyjechał po nie. Paczki, które nadałem w czwartek w automacie do dzisiaj się w nim znajdują xD 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

mam nie mam - jedna się fuxła. Reszta leży w paczko.

Usługę wyłączyłem i tyle - szkoda nerwów. Tłumacznie się jakimis prostestami jest żałosne - dziwne ,że inpost , ups , dpd - śmigają wzorowo pomimo tych strasznych prostestów.

oznacz moderatorów

danileo
#9 Pomysłodawca#

Mi utknęło około 50 paczek, około 20 klientów już się odezwało z pretensjami - "gdzie moja paczka?"

Teraz tracę czas na to aby ich wszystkich uspokoić i nie dostać z tego powodu negatywów. 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

póki co mamy zapewnienie na piśmie iż "zajmą" się negatywami 🙂  ( w tym wątku 🙂

oznacz moderatorów