anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro protect chce mnie nie słusznie obciążyć

MAMY ROZWIĄZANIE!
ITdawid
#8 Zapaleniec#

Witam kupujący kupił o de mnie komputer za 300zł w powiązaniach produktu było że komputer ma 8gb ram. W opisie aukcji było pamięci brak na zdjęciach było że pamięci brak. Kupujący zrobił spór że mam mu oddać 200zł!!  gdzie ta pamięci są warte max 50zł napisałem mu że ma oddać komputer to mu oddam całe 300zł nie odda bo go nie ma, napisałem że mu doślę pamięci nie On nie chce od chce 200zł. Teraz dostałem informacje od allegro proteckt żę mnie obciążą. Czy to jest uczciwe ? Przecież kupujący chce wyłudzić pięniadze każdy by tak chciał kupić coś nie oddać towaru i jeszcze dostać 200zł gdzie kupił przedmiot za 300zł proszę kogoś o pomoc co mam robić 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
az1rael
#21 Demiurg#

Nie jest uczciwe jak cię obciążą to zgloś na policję. Oczywiście jak odpowiadaleś w dyskusji i masz te propozycje w wiadomosciach jako dowód

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czytam ze nie do końca wiedziałeś co z tym zrobić, a na to masz 14dni i należało jednoznacznie się określić.

oznacz moderatorów
ITdawid
#8 Zapaleniec#

Pisałem 5 razy w sporze że ma odesłać komputer to zwróce pieniądze co miałem więcej zrobić ?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@ITdawid  Uczciwości tutaj nie szukaj, dołączyłeś komputer do "katalogu" no to masz skutki.

Trudno teraz zgadnąć kto tu jest uczciwy.

A na serio:  kupujący złożył reklamację, tak się to nazywa.  Masz prawo domagać się zwrotu komputera celem sprawdzenia  słuszności reklamacji i celem naprawienia błędu.  Jeżeli w ciągu 14 dni kupujący nie odeśle komputera reklamację odrzucisz ponieważ nie masz możliwości sprawdzenia zarzutów kupującego.

Jeśli kupujący przedmiot odeśle to albo zwrócisz mu pieniądze albo uzupełnisz brakującą pamięć i ponownie wyślesz mu komputer...

Absolutnie nie zgadzaj się na samodzielne naprawy przez kupującego bo wyjdzie drożej niż komputer wart i będziesz w końcu musiał mu jeszcze dopłacić. Obecnie godzina pracy serwisu kosztuje chyba więcej niż te 300 zł.

oznacz moderatorów
ITdawid
#8 Zapaleniec#

w sporze 5 razy pisałem że oddam pieniądze jeśli kupujący zwróci mi towar. Allegro też mi przyznało racje 

Nagle mam informację że zgłosił allegro protekt i że mają mi kase ściągnać przecież to jest jakieś szaleństwo 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@ITdawid  No to trochę za późno pomyślałeś żeby o poradę zapytać. Teraz Allegro za ciebie zdecydowało, w żadnym wypadku nie powinieneś deklarować chęci oddania pieniędzy. Deklarując chęć zwrotu pieniędzy wziąłeś winę na siebie.

Ale skoro tak postanowiłeś no to tak masz. Nauka kosztuje.

Napisz odwołanie od tej decyzji, znajdź adres do kontakt. allegro

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

chciał być w porządku i zwrócić całą kwotę, czy to źle ? Może faktycznie działanie naiwne, ale uczciwe. Jesli allegro wykorzystuje uczciwość sprzedawcy do tego, żeby go oskubać, to prawdę mówiąc działanie AP jest z założenia całkowicie chore. Może zmieńmy nazwę tego programu na pogromcę sprzedawców, albo zmorę sprzedawców. Odnoszę wrażenie, że nie chodzi tutaj o ochronę kupującego, a zniechęcenie mniejszych jednostek do sprzedaży na tym portalu. Myślę, że takie było założenie przy tworzeniu tego tworu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mikeza jak możesz zarzucać coś Allegro. Przecież @msniezek wyraźnie pisze, że rekompensaty z POK są za ich własne pieniądze!

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/allegro-naliczanie-op%C5%82at-na...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To należało zwrócić albo prosić o odesłanie a z twojego wpisu wynika że chciałeś ale masz 14dni po 14dniach należało napisać że zgodnie z tym że kupujący miał odesłać i nie odesłał więc ją odrzucasz. Albo należało rozpatrzyć na odległość i zwrócić mu te 200zł.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ITdawid komunikat Allegro w dyskusji (automatyczny, po wypełnieniu przez kupującego wniosku Allegro Protect) brzmi:

(...) złożył wniosek o zwrot pieniędzy z Allegro Protect do tego zamówienia. Wkrótce go rozpatrzymy.
Prosimy Sprzedającego o ostateczne stanowisko w sprawie, którą zgłosił Kupujący.
ITdawid, jeżeli nie dostarczyłeś towaru lub nie rozpatrzyłeś reklamacji Kupującego to kwotę zaakceptowanego wniosku doliczymy do Twoich rozliczeń z Allegro.

Na razie nie widzę żadnych naliczeń na Twoim saldzie w związku z tą sprawą. Natomiast w dyskusji wielokrotnie pisaliśmy kupującemu, że powinien odesłać przedmiot.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@msniezek jak już ustawiacie automatyczne komunikaty botem to zróbcie je zwięzłe i neutralne bo podnosicie ciśnienie ludziom po co pisać o obciążaniu z ap botem? O tym powinna napisać osoba po przejrzeniu korespondencji dyskusji czyli wasz pracownik z uzasadnieniem merytorycznym dlaczego. Rypnie wam ktoś kiedyś na zawał albo go apopleksja z nerwów trafi

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

cyt: "Rypnie wam ktoś kiedyś na zawał albo go apopleksja z nerwów trafi"

 

Nie śmiej się proszę. Ja to chciałem do polisy PZU zgłosić jak syndrom Allegro, ale odmówili.

Przy każdym zapaleniu dzwoneczka na stronie Allegro smartwatch na przegubie dłoni włącza mi czerwone serduszko ')

 

 
 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ITdawid No cóż trafiłeś na następnego "cwaniaczka", który chce wykorzystać błędy "katalogu Allegro" Niezależnie od tego jak się zakończy wstaw go na listę MNK.

oznacz moderatorów
ITdawid
#8 Zapaleniec#

mogę gdzieś na czacie z allegro o tym pogadać ?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

poproś moderatorów na forum, może zainteresują się sprawą i pomogą 🙂

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@ITdawid  Adres do Allegro musisz sam znaleźć, łatwe to nie jest ale da się.  Ja kiedyś niedawno wkleiłem link to szybko moderacja usunęła, więc nie będą się wychylał.

Życzę  dobrego zakończenia.

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

w wyszukiwarke GUS wpisz NIP allegro, poda wszystkie dane.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Katalog Allegro - to jest jedna wielka "kiła". 

O tym wiedzą sprzedawcy i część kupujących.

Powiązania sprzedawanych przedmiotów z katalogiem - to już inna sprawa, w niektórych przypadkach to już nawet nie wiem jak to określić -  musisz powiązać przedmiot z błędnym produktem z katalogu żeby go wystawić - to jeszcze bajka.... z tym sobie radzę. Ale tutaj już dochodzi machlojek i kombinacji. Niektóre oferty - z dużą sprzedażą - mają ukryte wymagane kody EAN, nie można ich też odnaleźć w katalogu produktów Allegro, nawet wpisując kody producenta.

@ITdawid - dostałeś info od Allegro w sprawie "ochrony" , poczytaj go sobie dokładnie i z sensownie odpisz. Np. , że odbierzesz od kupującego towar na swój koszt i zwrócisz mu kasę. Lub żeby odesłał towar do reklamacji. W normalnych przypadkach to wystarcza i sprawa jest załatwiona. Ja miałem tylko 1 raz taką sytuację, po prostu przegapiłem zwrot kasy za odstąpienie od umowy - ale nie było z tym problemu - Allegro mnie skasowało, a ja oddałem kasę Allegro zamiast klientowi.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów