anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada środków wpłaconych przez kupujących

MAMY ROZWIĄZANIE!
magnum_fhu
#7 Wielbiciel#

Szanowni, od ubiegłego roku oferuję swoim Klientom na Allegro (również) towar którego nie posiadam na stanie (dostępny na zamówienie). Są to zazwyczaj towary droższe, które nie sprzedają się zbyt często ale raz na jakiś czas ktoś o nie zapyta. Warunkiem zakupu takiego przedmiotu u mnie jest płatność z góry. Bo i ja u swojego dostawcy (dystrybutora) muszę płacić z góry. Od niedawna allegro wprowadziło blokadę wypłat środków z ofert których czas dostawy podałem dłuższy niż 10 dni. Środki są w „oczekujących” a termin ich udostępnienia to deklarowany czas dostawy + 14 dni. Konsultanci twierdzą że to jest zabezpieczenie gdyby kupujący zrezygnował. Ok jestem w stanie to zrozumieć ale w momencie gdy do deklarowanego czasu jeszcze daleko a Klient ma już towar u siebie co jest potwierdzone statusem doręczenia i pozytywnym komentarzem to uważam, że powinni te środki od razu udostępnić. Mało tego- swoją prowizję od sprzedaży pobierają momentalnie. Czyli o swoje interesy zadbali tworząc odpowiedni zapis w regulaminie. A ja, który nie mam środków od Klienta a jeszcze dodatkowo musiałem wyłożyć swoje środki na zakup zostaję gdzieś w szarej otchłani. Czy to działanie jest zgodne z prawem? (Z prawem a nie regulaminem allegro)

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@magnum_fhu Dziękuję za Twoją opinię. Każdy taki komentarz jest dla nas bardzo ważny. Na ten moment nie planujemy zmian w działaniu tego mechanizmu. Natomiast wspomniałeś, że towar jest już u kupującego? Czy zatem nie możesz skrócić deklarowanego czasu wysyłki?

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
magnum_fhu
#7 Wielbiciel#

Nie mogę, bo czas dostawy nie jest zależny ode mnie. Nie chcę obiecywać Klientom szybszej dostawy gdy wiem, że może ona wynieść więcej czasu. Po drugi w momencie gdy nie wywiążę się z zadeklarowanego czasu to w dół polecą moje statystyki. Allegro powinno wprowadzić możliwość odblokowania tych środków po doręczeniu zamówienia. W ogóle cała ta blokada jest dla mnie całkowicie niezrozumiała. Bo nawet jakby Klient w międzyczasie postanowił zrezygnować, to i tak na mnie spoczywa obowiązek zwrotu wpłaty więc jest to całkowicie bezsensowne rozwiązanie. Oczywiście nie dla Allegro, które dysponuje sobie tymi środkami 😉 Kolejna kwestia to pobranie swojej prowizji NATYCHMIAST po wybraniu przez Kupującego metody dostawy. TO JUŻ JEST KPINA DO KWADRATU. Skoro moje środki są blokowane to dlaczego Allegro swoje odciąga mi z salda?

oznacz moderatorów