anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak oznaczenie "dostawa przed świętami"

MAMY ROZWIĄZANIE!
WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

@la_nika @w_kiwi @ko_alka @nat_not @_HolaOla_ 

Witam 

Na naszych ofertach mamy ustalony termin 2 dni na wysyłkę (ostatnie paczki będziemy wysyłać w czwartek), dlaczego na naszych aukcjach znikły ikony "dostawa przed świętami"?

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
artur8225-a1
#12 Orędownik#

Bo mogą.

oznacz moderatorów
WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

@la_nika @w_kiwi @ko_alka @nat_not @_HolaOla_ 

 

A ponadto co napisałam powyżej, w naszych ofertach nawet przy zmianie wysyłki na 1 dzień pokazuje się termin w punkcie za 9 dni..... gdzie powinien być czwartek jeśli ktoś by zamówił towar dziś. 

 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@WarsztatNadruku Wskaż proszę przykładową ofertę, której to dotyczy. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

@w_kiwi 

Poniżej link do ofert

https://allegro.pl/oferta/koszulka-tshirt-classic-new-132-czarna-roz-m-14894299954

 

Czas wysyłki mamy ustawiony na 1 dzień, a pokazuje się, że na 9 dni w punkcie. 

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@WarsztatNadruku dziękuję, obietnica dostawy przed świętami widoczna tylko w ofertach, które spełniają odpowiednie warunki m.in.:

  • masz ustawionioną deklarację wysyłki natychmiast lub w ciągu 1 dnia,
  • brak wydłużonego czasu dostawy o 1 dzień z powodu znacznego opóźnienia wysyłki w dniu poprzednim
  • ustawiona i spełniana godzina wysyłki tego samego dnia - to oznacza, że minimum 95% zamówień, które kupujący złożyli i opłacili do podanej przez Ciebie godziny, wysłałeś tego samego dnia. Sprawdzamy dane z ostatnich 28 dni (w tym Black Week).

Dodatkowo w czas obietnicy dostawy przed świętami bierzemy też pod uwagę czas dostawy, który zadeklarował przewoźnik, a tutaj znajdziesz pełną rozpiskę dla poszczególnych firm kurierskich

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
kraft_lublin
#9 Pomysłodawca#

No i mam to samo, co za bezsens... Mam chodliwy przed świętami, personalizowany towar, który akurat dzisiaj przestał się sprzedawać. I właśnie widzę co się stało, wysyłka za 10 dni mimo, że ustawiony 1 dzień. Jak wspominałem jest to rzecz personalizowana i czasem klienci z opóźnieniem 2-3 dni wysyłają mi dane do edycji (bo przecież im się nie spieszy) i jak mam rozumieć to zepsuło mi czas wyświetlania wysyłki z powodu "opóźnionych" paczek?
Co za durne algorytmy, aż się nóż w kieszeni otwiera 😖

oznacz moderatorów
WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

Coś mi się wydaje, że Allegro specjalnie tak uczyniło bo temat jest poruszany też przez innych użytkowników. 

Mogli sobie wyłączyć oznaczenie "dostawa przed świetami", ale wyświetlenia błędnej informacji o czasie dostawy deklarowanym przez sprzedającego jest już mega nie sprawiedliwe..i działające na niekorzyść sprzedających. 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To nie jest tak że wszystkim wyłączyli oznaczenie "dostawa przed świętami " .Z ciekawości ,po wpisach jakie się tu pojawiły zajrzałem co u mnie się wyświetla na koncie firmowym i informacja o dostawie jeszcze przed świętami się wyświetla. Widocznie jest tak jak @_HolaOla_ pisała muszą być spełnione pewne warunki.

oznacz moderatorów
WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

@kolekcjoner608 to już nie chodzi nawet o usunięcie oznaczenia "dostawa przed świetami" ale o fakt, że przy większości naszych ofert mamy czas wysyłki 2 dni, czyli jak zamówisz dziś to w czwartek wysyłamy, więc teoretycznie powinno być w piątek (max środa po świętach) a tymczasem na aukcjach mamy "przewidywany czas dostawy - za 9 dni w punkcie".  

oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

Błąd w wyświetlaniu przewidywanego terminu dostawy. Od godziny 18 wyświetla się u mnie dostawa 9 dni. Mimo że wysyłkę paczki deklarujemy (co wypełniamy) w terminie 24 h. Np Wczorajsze i dzisiejsze kupione do godz 11:00 zostały wysłane dziś. Piątkowe w piątek i weekendowe poniedziałek. Widzę u innych sprzedawców też takie głupoty. Oczywiście na dużych sklepach w tym sklepie allegro- termin wyświetla się prawidłowo dostawa jutro lub pojutrze. Do. godz 15 inpost i 18 dpd u mnie też było poprawie - dostawa pojutrze, potem nie wiadomo czemu - termin pokazuje się na 9 dni. Od g. 18 nic się nie sprzedało.... oczywiście allegro jak zwykle umyje ręce i  będzie tłumaczyło się błędnem algorytmu albo jeszcze czegoś innego - a sprzedaż przepadła i tyle.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@WarsztatNadruku policz skoro masz w ofertach że wysyłka 2 dni to poprawnie wyświetla dostawa w 8 - 9 dni, czyli licząc od dziś masz dostawę środa - czwartek ! przewoźnicy się nie wyrabiają więc jak nadasz w czwartek to nikłe szanse na dostawę w piątek 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

1. Umiem liczyć i mam wysyłkę 24 h

2. Inpost deklaruje dostawę 23.12 przy wysyłce 22.12 

3. Skoro przewoźnik się nie wyrabia to czemu u mnie inspot dostawa 9 dni a na sklepie allegro dostawa pojutrze?

Przypadek?

 

oznacz moderatorów
WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

@kostas11 skoro dziś rano miałam w aukcjach że wysyłka zajmuje 2 dni robocze to powinno się pokazać, że dostawa jest w piątek. Wiekszość paczek wysyłamy inpostem poprzez paczkomaty i mam informacje od kurierów zbierających paczki na moim terenie, że do piątku (a faktycznie niektórzy do soboty) rozwożą paczki. Więc nie uwierze, że to nie jest celowe działanie Allegro że tak powydłużali terminy. 

A zmieniając nawet w ofertach na próbę czas wysyłki na 24 godziny nic się nie zmieniło przy wyświetlaniu czasu dostawy (cały czas widnieje 9 dni).

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@WarsztatNadruku to że teraz zmienisz na 24 h nic nie da bo system musi to przeliczyć, a w sobotę nie ma weekendowych doręczeń w smarcie miałem mila do InPosta 😞

Allegro już dawno rozsyłało maile że https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-w-twoich-ofertach-przed-swietami-0Aaw... było się przygotować a nie kombinować na trzy dni przed świętami 😞

W okresie przedświątecznym godzina wysyłki tego samego dnia będzie najważniejszym czynnikiem, który będziemy brali pod uwagę przy wyświetlaniu przewidywanego czasu dostawy. Szczególnie w ostatnim tygodniu przed świętami, kiedy tylko sprzedający ze zweryfikowanymi godzinami wysyłki tego samego dnia u przewoźników, którzy mają krótkie czasy przewozu, będą mieli w swoich ofertach obietnicę dostawy przed świętami. Szczegóły w punkcie Jak długo będziemy wyświetlać oznaczenie o dostawie przed świętami.


________
Κώστας
oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

Zgoda - jak ktoś już pisał - Niech sobie wyłączą dostawę przed świętami, ale jeśli paczki (na podstawie wcześniejszych dostaw sprzedającego) są wysyłane w ciągu 24h + termin dostawy dla przewoźnika to czemu wyświetlają dostawa za 9 czy 10 a nawet i 15 dni?? To jest wprowadzanie klientów w błąd, a także pozbawianie sprzedających możliwości sprzedaży. Do tej pory czas wysyłki wyświetlał się zgodnie z tym jak faktycznie wysyłał sprzedający, a teraz jakoś dziwnie oczywiście przez Świętami w najlepszym okresie - algorytm liczy zupełnie inaczej i oczywiście pojawiają się jakieś kosmiczne czasy dostawy niezgodne z prawdą. Skoro INPOST deklaruje że paczki nadane w piątek dotrą w sobotę 23.12 to wskazanie że moje paczki zamówień we wtorek po 18 dotrą dopiero w czwartek 28.12 (po ponad tygodniu) jest nieprawdą- nawet jakbym je wysłała po 3 dniach w pt to INPOST deklaruje dostawę, a ani w terminach dostawy ani z moich poprzednich dostaw nie wynika że wysyłam paczki w ciągu 3 dni - tylko w ciągu 24h. Niestety ale wygląda to na celowe działanie bo inaczej tego nie można skomentować.

oznacz moderatorów
client11546
#11 Animator#

nie rozumiem to ja wysyłam paczki a nie allegro miałam wszystko połoczone i już nie mam

oznacz moderatorów
Lackylukash
#8 Zapaleniec#

Celowe działanie allegro aby promować swój sklep a nie innych sprzedających użytkowników w tym okresie. Jedną karę już dostali, ewidetnie proszą się o następną...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Lackylukash mylisz się sklep allegro OSA ma takie same czasy dostawy jak ja, InPost na drugi dzień a DPD czy poczta po świętach 🙂 U wszystkich jest tak samo o ile nadają w 24h !

________
Κώστας
oznacz moderatorów