anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli ktoś kupił mi ofertę drogą a za kilka dni woła zwrot pieniędzy a ja te pieniądze już wydałe

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:93898867
#9 Pomysłodawca#

Co jeśli ktoś kupił mi ofertę drogą a za kilka dni woła zwrot pieniędzy a ja te pieniądze już wydałem i nie mam jak zwrócić pieniędzy bo nie mam ich co w tedy zrobić? samo allegro może zwrócić? 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
Client:93898867
#9 Pomysłodawca#

na allegro i włączona jest opcja zwróć i kupiec już niedługo przygotowuje się do zwrotu paczki oferty co bym miał w tedy zrobić, pytam się z ciekawości na przyszłość 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

dlaczego chce zwrócić ?

oznacz moderatorów
Client:93898867
#9 Pomysłodawca#

Np książkę przeczytał w parę dni i chce zwrócić i tak za darmo kupować a z produktem np nic się nie stało a pieniędzy nie mam na zwrot dla kupca co w tedy takiej sytuacji zrobić 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:93898867 zadałem Ci konkretne pytanie , więc odpowiedz jednozncznie dlaczego chce zwrócić produkt , który zakupił 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

A sprzedałeś jako firma czy jako osoba prywatna? @Client:93898867 

oznacz moderatorów
Client:93898867
#9 Pomysłodawca#

Prywatnie 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Osoba prywatna nie musi się godzić na zwrot i nie obowiązują jej ani kupującego w zakupach zapisy ustawy konsumenckiej. Jeśli kupujący chce zwrocić a ty się nie zgadzasz to nie zwróci jak odeśle nie odbieraj paczki 

oznacz moderatorów
Client:93898867
#9 Pomysłodawca#

A jeśli np wysłałem nie tą paczkę co trzeba było wysłać kupcowi a kupiec jak zobaczył paczkę to np ode chciało mu się i od razu zażądał zwrotu pieniędzy a ja nie jestem w stanie zwrócić pieniędzy  i jeśli też allegro by mi kazało zwrócić pieniądze a ja ich nie mam to dałoby się to jakoś by allegro zapłaciło? pytam na przyszło bo różne rzeczy już się stały jak sprzedawałem (np w takich sytuacji gdzie kupiec i allegro mówi że musze zwrócić pieniądze a ja ich nie mam to ja do sądu będę pozwany czy jak?)

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

@Client:93898867 Allegro nie jest pomocą charytatywną ani sponsorem Twoich pomyłek. Ty odpowiadasz za to, co sprzedajesz i ponosisz za to pełną odpowiedzialność. Jeśli nie zwrócisz klientowi pieniędzy za błędnie wysłany przez Ciebie towar, to klient założy Ci dyskusję, Allegro uruchomi Protect i zwróci pieniądze a Ciebie będzie ścigać windykacja. Zapewne nałożą blokadę konta, więc mógłbyś się pożegnać ze sprzedażą. Twój dług nie zmaterializuje się magicznie, tylko zapłacisz później, z tym że znacznie więcej. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:93898867 Jeżeli Allegro wypłaci rekompensatę z powodu że Ty nie masz kasy i nie zwrócisz kupującemu to możesz być pewien że dopiszą Ci do rachunku, a jak nie zapłacisz to zablokują Ci konto a do drzwi zapuka komornik.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 allegro nie korzysta z usług komornika tylko windykacji intrum, windykator terenowy nie może nawet wejść bez twojej zgody do mieszkania w sumie nic nie może tylko cię nachodzić a na to jest paragraf

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No tak. zmieni się to, może wybiorą kto zapuka!1🤣

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:93898867 pierw piszesz o książce potem o pomyłce 😞 

Po pierwsze jak przeczytał i chce oddać to jak prywatny nie musisz się na to godzić, jak była pomyłka w wysyłce, poproś o odesłanie i oddaj kasę za paczkę i to co wpłacił 😞

Allegro odda za Ciebie, doliczy Ci do rachunku a Ty załapiesz blokadę konta, potem komornik i ściągną z Ciebie 😞 a przy okazji blokadę mogą załapać domownicy i inne powiązane konta z Twoim 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów