anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu oryginalny kod GTIN nie działa

Client:46042890
#7 Wielbiciel#

Posiadam 2 pady Sony DualShock4 do PlayStation4. Niestety nie mogę wystawić ich na sprzedaż, ponieważ nie puszcza mnie kod GTIN. Pady są oryginalne, jeden z nich w kodzie zawiera litery, co "niby" nie powinien ich zawierać, tylko same cyfry. Oczywiście kod GTIN może zawierać litery, rzadko, bo rzadko, ale może, a mimo to nie ma możliwości nawet wpisania litery w kolumnę, w którą wpisuję się ww. kod

Reasumując, dlaczego Allegro nie pozwala wystawiać na sprzedaż w 100% oryginalnego sprzętu? Osobiście odbieram to jako próbę "wymuszenia" dodatkowych pieniędzy na ludziach dla współpracującej firmy z Allegro, która zajmuję się nadawaniem takich kodów. To nie jest sprzęt elektroniczny robiony przeze mnie osobiście, tylko kupiony od Światowego flagowca "Sony". Jestem ogólnie bardzo tym rozczarowany. Taki portal jak Allegro powinien jednak pozostać profesjonalny.. 

Jeśli ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem, byłbym tym bardzo zainteresowany.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46042890 Wejdź na stronę GS1 Poland lub GS1 Global i wpisz kod EAN (GTIN), który jest na produkcie. W ten sposób sprawdzisz, czy kod EAN (GTIN) jest zarejestrowany i czy rzeczywiście odpowiada danemu produktowi. 

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:46042890
#7 Wielbiciel#

Oczywiście sprawdzę, ale pad jest oryginalny. Nie rozumiem, dlaczego taki serwis jak Allegro nie zarejestrował w swojej bazie GS1 oryginalnych kodów z oryginalnego sprzętu, tylko totalnie brzydko mówiąc olał zwykłych ludzi. Jeżeli będę musiał płacić za zarejestrowanie nowych kodów, to niestety będę musiał się pożegnać z tym serwisem, bo nie mam zamiaru płacić za coś, za co nie powinienem. To trochę patologia, że Allegro tak traktuje swoich klientów. 

Wszystko powinno być czytelne i przejrzyste, na dodatek muszę zapłacić za wystawienie oferty, którą nawet allegro nie chcę zatwierdzić, bo dałem do innej kategorii. Naprawdę kompletny brak profesjonalizmu. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

No jak to dlaczego. Odpowiedź jest prosta, bo oni "współpracują" tylko z  jedną bazą. Kody  z innych się nie liczą...

oznacz moderatorów

Client:46042890
#7 Wielbiciel#

Dokładnie. Jeszcze bezczelnie proszą ludzi o wsparcie dla powodzian, ale swoich klientów już nie wspierają, tylko karzą im dodatkowo płacić za coś, za co kompletnie NIE POWINNI. Cena kodu GTIN była już uwzględniona przy zakupie pada, tak jak inne podatki i koszty, które poniósł producent czyli Sony, przy wprowadzeniu produktu na rynek, w tym ja też. Patologia...

oznacz moderatorów

Client:46042890
#7 Wielbiciel#

Szanowna Pani moderator. Może Allegro zamiast dla "innych", zrobi zrzutkę na wsparcie swoich klientów, którzy muszą ponosić dodatkowe koszty w bardzo nieuczciwy sposób. Cena kodu GTIN była już uwzględniona przy zakupie pada, tak jak inne podatki i koszty, które poniósł producent czyli Sony, przy wprowadzeniu produktu na rynek, w tym ja też przy jego zakupie. 

Wiem, że to nie jest teraz modne, ale może Pani wstrzeli się z takim pomysłem i zrobi coś dobrego dla społeczności Allegro 🙂 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@Client:46042890

Kod GTIN może zawierać wyłącznie cyfry (8, 12 lub 13  cyfr), standard nie przewiduje liter. Kod zawierający litery, to nie jest kod GTIN / EAN /UPC / JAN. 

oznacz moderatorów

Client:46042890
#7 Wielbiciel#

W takim razie, gdzie jest kod GTIN na padzie dualshock4? Wszędzie jest napisane, że z tyłu pada pod kodem kreskowym. Kod zawiera dużą literę A. Pad jest oryginalny. Nie mam oryginalnego opakowania, ale wszystkie pady kupowałem oryginalne. Wiem, że to głupie gadanie, ale **piiip** wydaję mi się bardziej dla zwykłych ludzi, a Allegro poszło w świat i zapomniało już o zwykłych ludziach. Powinni zarejestrować kod w swojej bazie. To trochę patologia, że musze płacić 140 zł za 10 kodów do produktów, które posiadają już taki oryginalny kod, ale Allegro nie wzięło ich pod uwagę. W takim razie będę musiał się pożegnać z tym serwisem, myślałem, że jest bardziej profesjonalny.

oznacz moderatorów

Client:46042890
#7 Wielbiciel#

Drugi pad zawiera w kodzie same cyfry, ale jego też nie puszcza. patologia...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:46042890 podaj co to za modele a najlepiej dal link do nowego z allegro ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@kostas11

Kod EAN/GTIN jest wyłącznie na opakowaniu produktu. Nie umieszcza się go na samym produkcie.

Dla pada model 10037 kod EAN to 0711719100379

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pecela wiem że jest na opakowaniu, chciałem mu pomóc wystawić tego pada 😄 tylko muszę wiedzieć co to za model 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów