anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy adres do zwrotu może być zagraniczny?

MAMY ROZWIĄZANIE!
KSIAZKAKI
#8 Zapaleniec#

Czy prawo reguluje w jakiś sposób adres zwrotu? Czy można sprzedawać w Polsce, ale zwroty przyjmować np.  w Anglii lub Niemczech?

Jeśli tak, to czy można włączyć taki adres do smarta?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
LEW433
#21 Demiurg#

Ale firma jest zagranicą! tak mają sprzedający z Chin, czyli można.

oznacz moderatorów
KSIAZKAKI
#8 Zapaleniec#

Ale oni wysyłają z Chin też. Chodzi mi o fakt, że firma ma siedzibę w Polsce i jeden magazyn tutaj i powiedzmy, że z niego wysyłają. Natomiast zwroty chcielibyśmy za granicę, bo wtedy będą robione palety Pozwrotowe. 

oznacz moderatorów
KSIAZKAKI
#8 Zapaleniec#

Ale oni wysyłają z Chin też. Chodzi mi o fakt, że firma ma siedzibę w Polsce i jeden magazyn tutaj i powiedzmy, że z niego wysyłają. Natomiast zwroty chcielibyśmy za granicę, bo wtedy będą robione palety pozwrotowe. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czy to ma za cel pozbyć się zwrotów konsumenckich?

oznacz moderatorów
KSIAZKAKI
#8 Zapaleniec#

Nie. Na razie jest to rozważanie teoretyczne. Dlatego też pytam o smarta itd. Akurat handlujemy książkami, a zwroty mamy odsetek na poziomie 1 procenta. 

Natomiast zastanawiamy się nad pewnymi aspektami. I jeśli jest taka możliwość, to może bardziej by nam się opłacało realizować zwroty bezpośrednio za granicę, niż je zbierać w kraju i potem wysyłać paletowo. Bardziej chodzi, czy są jakieś regulacje prawne w tym temacie. 

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@KSIAZKAKI Obawiam się, że to nierealne ze względu na koszty. W wypadku UK doszłyby jeszcze problemy celne. Zresztą, Smart! z całą pewnością nie obejmuje adresów zagranicznych - więc kupujący musiałby wysyłać na swój koszt. W wypadku rzeczy relatywnie ciężkiej, jak książka, to rząd kilkudziesięciu złotych. 

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

@KSIAZKAKI

Jeżeli chodzi o zagraniczny adres zwrotu, to nic tego nie zabrania. Ważne aby kupujacy był tego świadomy w momencie zakupu (a większość i tak nie czyta warunków zwrotu).

Smart to zaś zupełnie inna kwestia, bo kupujący nie będzie miał darmowego zwrotu. 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@KSIAZKAKI Aby posiadać w swoich ofertach Smart musisz wskazać adres do zwrotów na terenie Polski. W tym artykule znajdziesz informacje na ten temat:

w_kiwi_0-1723355789844.png

 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi to ten wasz system pozwala wpisać w adres zwrotu cokolwiek skoro w jednym poście była chryja że adresem do zwrotu był Tajwan

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael Ja napisałam jedynie o warunkach Smart. System nie weryfikuje w ten sposób wskazanego adresu do zwrotu, ponieważ nie zakłada, że chcesz mieć w ofertach Smart. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów