anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro nakaże usunięcie ukradzionego opisu ?

PlanetaFutrzakow
#7 Wielbiciel#

Sprzedający, który ma podobny produkt jak ja, skopiował sobie większość opisu z mojej oferty. Zrobił to w sposób bezczelny, nawet nie wykasował nazwy mojej marki do, której nie ma prawa, gdyż produkt pod tą marką mam tylko ja. Oczywiście numer EAN też jest inny. Może ktoś podpowiedzieć co mogę zrobić, aby nieuczciwa konkurencja nie pasła się moim kosztem ? Link do aukcji nieuczciwej konkurencji : https://allegro.pl/oferta/interaktywna-zabawka-dla-psa-kota-uciekajaca-pilka-led-wibracje-model-2024...

oraz do mojej oferty: https://allegro.pl/oferta/wytrzymala-interaktywna-pilka-dla-psa-uciekajaca-ruchoma-na-usb-led-156514...

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@Client:110944380@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@PlanetaFutrzakow po mojemu oferty wyraźnie się różnią , są podpięte do różnych produktów w katalogu , nie widzę nigdzie nadużycia znaku firmowego .

oznacz moderatorów

PlanetaFutrzakow
#7 Wielbiciel#

Czy przeczytałeś treść obydwu ofert, marka Planeta Futrzaków jest moja, nikt inny nie ma takiego samego produktu, ponieważ mój produkt został wyprodukowany na moje zlecenie. Wklejam część tekstu z aukcji konkurencji:                                                                                      Nasze Futrzaki często bawią się swoimi piłeczkami, ale po krótkiej chwili tracą nimi zainteresowanie. Zupełnie inaczej jest z tą ruchomą zabawką do Planety Futrzaków! Obrotowa piłeczka ciągle jest w ruchu, co zachęca czworonoga do ciągłych pościgów za nią.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@PlanetaFutrzakow   Nie nakaże usunięcia.  Opisów sie nie kradnie, tylko sie je  kopiuje, a najczęściej sa one  wszystkie skopiowane z  informacji producenta.

oznacz moderatorów

PlanetaFutrzakow
#7 Wielbiciel#

Skopiowanie opisu jest kradzieżą dóbr intelektualnych. Można to zrobić tylko za zezwoleniem producenta a mnie nikt o pozwolenie nie pytał. Poza tym jak pisałam wcześniej marka jest tylko moją własnością i nikt nie ma tego samego produktu.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@PlanetaFutrzakow   Jeżeli twój znak towarowy jest autentycznie zarejestrowany w Urzędzie Patentowym to oczywiście że masz prawo dochodzić swoich praw na drodze prawnej,  takie usługi wykonują wyspecjalizowane kancelarie.  Ale nie sądzę żeby ktokolwiek z administracji  Allegro zabronił  korzystania z opisów przedmiotu tylko na podstawie takiego zgłoszenia bez podania podstaw prawnych etc...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@PlanetaFutrzakow dobry prawnik załatwi temat,

allegro nawet się nie przyzna, że ich regulamin zawiera błędy i nieścisłości pozwalające na takie działania

Tzw allegrowy katalog produktów bazuje w większości na tekstach i zdjęciach zajumanych "czytaj udostępnionych na licencji" od użytkowników serwisu - ty także wyraziłeś na to zgodę nawet jeżeli o tym nie wiesz.

Nie widzę jednak w regulaminie serwisu oczywistej zgody by np: użytkownik, którego przykład podałeś otrzymał takie uprawnienie od allegro.

 

Przypominam także o ustawie "o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji"

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19930470211/U/D19930211Lj.pdf

 

naszych ofert podawanych w ten sam sposób jest też wiele, nawet allegro w swoim sklepie

szło na łatwiznę i robiło podobnie - podawałem na tym forum przykłady spory czas temu

 

 

oznacz moderatorów