anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy allegro wysyłą fakturę z moimi danymi?

UteMark
#9 Pomysłodawca#

witam,

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ sprzedałem swój pierwszy przedmiot. Mam w związku z tym takie pytanie, czy allegro wysyła z automatu fakturę do kupującego wystawioną z moimi danymi/danymi firmy? czy muszę to zrealizować na własną rękę?  

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Ty wystawiasz FV jako sprzedający, nie Allegro. Możesz wysłać w systemie ale i mailem i papierową.

oznacz moderatorów

UteMark
#9 Pomysłodawca#

"w systemie" tzn za pośrednictwem allegro?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@UteMark   Ja jestem najczęściej kupującym, ale spróbuję odpowiedzieć.

Fakturę zawsze wystawia sprzedający, ale nie dla wszystkich kupujących.  Jeżeli kupujący jest osobą prywatną to generujesz tylko paragon.  To kupujący  decyduje czy chce fakturę czy wystarczy mu paragon.

Natomiast Allegro wystawi ci fakturę na usługi Allegro, to jest prowizje,  opłaty promocyjne ...itp,  oczywiście jeżeli zażyczyłeś sobie  takich faktur.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@UteMark wszystkie dokumenty związane z zakupem kupującemu wystawia sprzedający, nie Allegro. My rozliczamy się z Tobą i Tobie wystawiamy faktury za korzystanie z usług Allegro. 
Nie możemy też doradzać podatkowo, więc aby upewnić się jakie dokumenty wystawiać skontaktuj się proszę z osobą która zajmuje się księgowością. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów