anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący dostaje mail z numerem przesyłki?

MAMY ROZWIĄZANIE!
brownbunny
#9 Pomysłodawca#

Wieczorem sprzedałem przedmiot. Od razu po sprzedaży wygenerowałem etykietę w manager paczkomaty, następnie zmieniłem status zamówienia na WYSŁANE, następnie wprowadziłem numer przesyłki. Pojawił się komunikat, że numer przesyłki został wysłany do kupującego. Następnego dnia kupujący dopytuje kiedy zostanie przygotowana i nadana paczka. To już nie pierwszy taki przypadek. Jak się okazuje, te maile informacyjne do kupujących wcale nie dochodzą. Czy ja robię coś źle czy to jakaś awaria allegro?

Numer przesyłki2.jpg

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
mdrogeria
#21 Demiurg#

brownbunny nie potrafią odczytać ,albo im się niechce zajrzeć do skrzynki e-mail . Na stronie allegro są również powiadomienia pod dzwonkiem .

oznacz moderatorów
brownbunny
#9 Pomysłodawca#

Poprosiłem o sprawdzenie skrzynki, kupujący twierdzi że nic nie dostał. Na powiadomienia allegro nie każdy zwraca uwagę, dlatego wolałbym aby te maile jednak dochodziły

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@brownbunny Kupujący ma nr nadania w zakładce Moje zakupy. Klika tam Szczegóły, a potem Rozwiń szczegóły dostawy. Nie każdy kupujący wie, jak to znaleźć.

oznacz moderatorów
brownbunny
#9 Pomysłodawca#

No właśnie, nie każdy wie jak to znaleźć, albo zwyczajnie nie chce im się szukać. Dlatego byłoby dobrze aby te maile z numerem przesyłki dochodziły

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@brownbunny  niech kupujący sprawdzi spam

oznacz moderatorów
brownbunny
#9 Pomysłodawca#

Od razu poprosiłem o sprawdzenie niechcianych wiadomości. Spam również pusty.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@brownbunny Od pewnego czasu trudno jest dotrzeć do pewnych danych w zakładce Moje zakupy, trzeba klikać i przechodzić kolejne progi. Wcześniej wszystko było na wierzchu. Spróbuj teraz znaleźć w tej zakładce dane sprzedającego 🙂

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@brownbunny  kupujący mogą mieć tez wyłączone powiadomienia.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niestety kupującym nie zawsze chce się szukać ,sprawdzać . Za to że jest to dla nich mało czytelne obrywa się sprzedawcą za słaby kontakt z klientem.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Niektórzy kupujący nie szukają tylko od razu dzwonią albo piszą do sprzedawcy.😁

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Zgadza się sam też otrzymuje takie pytania ale taki los , jak sprzedajesz to musisz odpowiadać .Swoją drogą lepiej jak zapyta i mu odpowiem niż jak mu się nie chce szukać uzna że nie dostał i zaniży noty.

oznacz moderatorów
brownbunny
#9 Pomysłodawca#

Właśnie o to chodzi. Jakby kupujący dostał mail o wprowadzonym numerze przesyłki to nie wypisywałby do sprzedającego bo wiedziałby, że paczka jest już przygotowana.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@brownbunny Być może system przekazuje numer klientowi dopiero po odbiorze paczki przez kuriera z punktu nadania a nie zaraz po tym jak przygotujesz paczkę i wprowadzisz numer nadania. 

oznacz moderatorów
brownbunny
#9 Pomysłodawca#

To byłoby bez sensu ponieważ w momencie umieszczenia paczki w paczkomacie, kupujący dostaje potwierdzenie z InPost.

oznacz moderatorów
keichi
#13 Ambasador#

Jest tak jak pisze @kolekcjoner608 system Allegro przekazuje klientowi nr przesyłki dopiero po zeskanowaniu przez kuriera.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@brownbunny, jeśli Kupujący nie może znaleźć wiadomości mejlowej dotyczącej kolejnych etapów realizacji zamówienia, pokieruj go zgodnie z tym, co napisał @xyz96. Niech wejdzie w zakładkę Moje zakupy i kliknie w "Szczegóły zakupu", a następnie w "Rozwiń szczegóły dostawy". Oto, co widać w przykładowym, zrealizowanym zamówieniu.

Projekt bez tytułu.png  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
brownbunny
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za podpowiedź, rzeczywiście to samo sugerowali inni użytkownicy. Nie rozwiązuje to jednak ewentualnych zapytań oraz zniecierpliwienia kupujących. Zgłosiłem problem do Allegro - jeśli dostanę zgodę, podzielę się oficjalną odpowiedzią portalu.

oznacz moderatorów
brownbunny
#9 Pomysłodawca#

@kolekcjoner608@keichi - mieliście rację, na ten moment allegro nie wysyła już kupującemu informacji mailowej o wprowadzonym numerze, tylko dopiero informację o nadaniu przesyłki. Przekazuję otrzymaną odpowiedź od allegro:

Wracam do Pana z informacją zwrotną od zespołu technicznego powiadomienie o dodaniu listu przewozowego nie jest obecnie już wysyłane Kupujący otrzymuje wiadomość w momencie otrzymania pierwszego statusu do przesyłki "Przesyłka w drodze! Zawiera produkt ...." w wiadomości znajduje się również numer listu dodany do zamówienia.

Kwestie widoku w zakładce Zamówień i danej informacji "Jeżeli dodasz numer przesyłki, to automatycznie wyślemy do kupującego powiadomienie z linkiem do śledzenia" zostały przekazane do weryfikacji przez zespół developerski.

oznacz moderatorów