anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy marża z Allegro jest kosztem uzyskania przychodu dla US?

Tamentoo
#1 Nowicjusz#

Witam, 

Jestem na podatku liniowym opodatkowanym 19%.
Zakupiłem produkt za który zapłaciłem 100 zł i chciałbym go sprzedać za 150zł. Prowizja Allegro jest 5% co daje 7,50 zł. Czy 7,50 dla US jest moim kosztem? Czy dochodem? 
Np
przychód: 150 zł
koszty: 107,50 zł
dochód: 42,50 zł
Czy dobrze myślę? Czy marży z Allegro nie mogę dopisać do kosztów uzyskania przychodu? 
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Tamentoo Najlepiej skonsultuj tę sprawę z licencjonowanym doradcą podatkowym lub dowolnym biurem rachunkowym.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@nat_not Licencjonowani doradcy znają przepisy ogólne a te różnią się w wielu przypadkach od regulaminu allegro i jako licencjonowani doradcy (moderatorzy) też możecie a nawet powinniście postarać się pomóc . Moja księgowa to kiedyś była nieźle zdziwiona jak jej powiedziałem że pobieracie prowizję od kosztów wysyłki za którą płacę ja i klient.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Podatek płacisz od dochodu.

Czyli zarobiłeś 150zł (sprzedaż) - 100zł (koszt) - 7,5zł (prowizja)

42,5 - 19% = 34,42

7,5zł jest kosztem,

Oczywiście na zakup przedmiotu za 100zł musisz mieć fakturę.

wszystko w teorii, do tego może dojść promowanie, prowizja od promowania + prowizja od wysyłek smart (oczywiście koszta)

 

ps. swoją drogą - dlaczego liniówka?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DrapexPL dlaczego liniówka? .... może i sam przejdę , księgowa chyba mnie przekonała .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Tamentoo oczywiście przecież na koniec miesiąca masz FV od allegro i dajesz ją w koszty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów