anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy nierejestrowana działalność gospodarcza może mieć konto firmowe na allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:104829908
#7 Wielbiciel#

Prowadzę nierejestrowaną działalność gospodarczą. Czy mogę założyć konto firmowe na allegro?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
LEW433
#21 Demiurg#

 Działalność gospodarcza musi być zarejestrowana. Wystawiając okazjonalnie do sprzedania produkty jako osoba prywatna nie możesz założyć konta firma, a prowadząc ciągłą sprzedaż zorganizowaną powinnaś zarejestrować działalność i wtedy zarejestrujesz konto firma.

Aby posiadać konto firmowe na Allegro, musisz prowadzić zarejestrowaną działalność gospodarczą. W przypadku działalności nierejestrowanej, możesz sprzedawać jedynie za pośrednictwem konta zwykłego.

oznacz moderatorów
Client:104829908
#7 Wielbiciel#

Prowadzenie nierejestrowanej działalności gospodarczej jest zgodne z prawem. Nie można tylko przekroczyć określonej kwoty przychodu miesięcznie. Jeśli zwiększy się sprzedaż, trzeba założyć działalność gospodarczą. Natomiast pytanie dotyczy, czy można założyć konto firmowe prowadząc nierejestrowaną działalność gospodarczą.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:104829908 Żeby założyć konto Firma, musisz przedstawić dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności. Jeśli ich nie posiadasz, pozostaje korzystanie z konta zwykłego.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Tomasz121988
#1 Nowicjusz#

Ale jak to można potwierdzić skoro nie ma się zarejestrowanej działalności tylko działa się na podstawie opłat VAT do skarbówki.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Tomasz121988 Żeby potwierdzić działalność musisz mieć "zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej" > z Urzędu Gminy, NIP oraz Regon. Bez tego nie potwierdzisz.

oznacz moderatorów
Client:38827340
#7 Wielbiciel#

Witam,

przymierzam się do założenia firmowego konta allegro, ponieważ chciałbym rozpocząć sprzedaż na portalu (Allegro lokalnie nie biorę pod uwagę).  Nie posiadam oficjalnie zarejestrowanej firmy, sprzedaję na ten moment jako działalność nierejestrowana, jednak mam możliwość wystąpienia o nadanie mi numeru NIP.

Moje pytanie brzmi czy posiadając tylko sam numer NIP (pomijając np numer REGON i inne dane firmy) będę w stanie zarejestrować konto firmowe allegro? 

oznacz moderatorów
cFiat
#12 Orędownik#

Jak nie posiadasz "firmy" to jak chcesz zarejestrować konto firmowe ? Konto w banku też chcesz otworzyć "firmowe" jej nie posiadając ? A może faktury wystawiać nie posiadając "firmy" 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Mając firmę nie masz obowiązku posiadania konta firmowego.

oznacz moderatorów
dmos12
#7 Wielbiciel#

Osoba prowadząca działalność nierejestrowaną ma wręcz OBOWIĄZEK wystawiania faktury na żądanie klienta.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:104829908 Numer NIP posiada każdy Polak. Aby założyc konto firmowe musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą > zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej" > z Urzędu Gminy, NIP oraz Regon + konto na firmę w banku. 

Inaczej każdy mógły powiedzieć mam NIP > prowadzę firmę.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39 

Od 2011 już nie nadają numerów NIP każdemu podatnikowi i wielu Polaków tego numeru nie posiada 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Nie wiedziałem > widocznie już jestem za stary.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39 

Teraz PESEL otwiera wszystkie urzędy 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów