anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to próba wyłudzenia danych?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:89213206
#8 Zapaleniec#

Cześć dzisiaj dodalam pierwszy raz na sprzedaż książki i dostałam  taką wiadomość. Podałam niestety tego maila , ale dopiero po chwili zaczęłam sie zastanawiać czy to czasem nie jakiś oszust 

Dostałam taką wiadomość , bo zdjecie nie chce mi sie załadować.  Jak myślicie co mogę zrobić bo wiadomości niestety nie da sie cofnąć. 

Witam, chciałbym kupić Państwa produkt, proszę o n

apisanie meil na dostawę. Dziękuję!

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:89213206 podanie maila nic Ci nie zaszkodzi, nie klikaj w linki, potwierdzenia itp. to jest wyłudzenie danych do konta bankowego 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

To oszustwo, a konkretnie próba wyprowadzenia kasy z Twojego konta bankowego. Możesz otrzymać różne podrobione maile, na które nie odpowiadaj.

oznacz moderatorów
Client:89213206
#8 Zapaleniec#

A co moge zrobić? To ten ktoś może mojego maila wykorzystać w jakiś bankach?

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Nie, o maila oszuści proszą po to, aby wysłać podrobione maile z linkami prawdopodobnie prowadzącymi do podrobionych stron banku. Samo podanie maila niczym nie grozi, po prostu mogą na niego przyjść jakieś "lewe" wiadomości, wtedy tak jak wyżej napisał kostas nie klikaj w linki, potwierdzenia itp. 🙂

oznacz moderatorów
Client:89213206
#8 Zapaleniec#

Dzięki za pomoc ;))

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Nie ma za co 🙂 Uważaj na podrobione maile niby od allegro: https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-oszustow-na-allegro-lokalnie/

oznacz moderatorów
u_t_gajda
#1 Nowicjusz#

A czy aleggro wysyła e-mail z prośbą o aktualizacje konta z powodu częstych logowan przez urządzenia mobilne? Chcą też nr karty bo rzekomo płatność jest wstrzymana.

oznacz moderatorów
keichi
#13 Ambasador#

Nie, a już zwłaszcza nie żąda nr karty. 

Prześlij ten e-mail na adres phishing@allegro.pl

oznacz moderatorów